Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BOMBICA COM SRL

BOMBICA COM SRL

CUI 19225845 · SRL· Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BOMBICA COM SRL are sediul în Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+59,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,3 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-2%

Marja netă calculată este -2% în 2024, față de 70% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-1,1%

Datoriile raportate sunt 2,7 mil. lei în 2024, față de 2,7 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,3 mil. lei+59,9% față de anul anterior2020: 1.429.3942021: 1.571.3702022: 1.459.9342023: 1.435.2912024: 2.295.211
Rezultat net 2024-46,4 K leiTrecere pe pierdere2020: 19.5952021: 106.7082022: 72.2402023: 1.004.9702024: -46.443
Angajați 20244Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 42024: 4
Capitaluri proprii 20241,3 mil. lei-3,4% față de anul anterior2020: 163.7702021: 270.4782022: 342.7192023: 1.347.6892024: 1.301.246
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2%34%70%2020: 1,4%1,4%20202021: 6,8%6,8%20212022: 4,9%4,9%20222023: 70%70%20232024: -2%-2%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,9% · n=32.263

Cifra de afaceri: +59,9% față de anul anterior.Marjă netă -2% · -72 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20231,3 mil. lei
20241,3 mil. lei

Datorii raportate

20232,7 mil. lei
20242,7 mil. lei

Disponibilități bănești

2023575 lei
20244,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,4 mil. lei2,3 mil. lei+59,9% față de anul anterior
Rezultat net72,2 K lei1 mil. lei-46,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii342,7 K lei1,3 mil. lei1,3 mil. lei-3,4% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei2,7 mil. lei2,7 mil. lei-1,1% față de anul anterior
Creanțe407,6 K lei547,5 K lei570,9 K lei+4,3% față de anul anterior
Angajați444Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-2%70%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=32.263) · 2023: 2,7% (n=32.917)

Rezultat / active (A+B)-1,2%24,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=22.355) · 2023: 2,9% (n=22.510)

Rezultat / capitaluri proprii-3,6%74,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16% (n=23.418) · 2023: 20,4% (n=24.103)

Vânzări per angajat573.803 lei358.823 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 242.354 lei (n=24.014) · 2023: 218.952 lei (n=24.646)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)32,7%33,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 24% (n=22.373) · 2023: 24,2% (n=22.537)

Datorii / active (A+B)67,3%66,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 76,2% (n=22.373) · 2023: 75,9% (n=22.537)

Ponderea activelor imobilizate13,7%11,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 14,9% (n=22.373) · 2023: 13,8% (n=22.537)

Active circulante / datorii totale1,28×1,32×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,95× (n=38.825) · 2023: 0,98× (n=39.917)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări89,5 zile137,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 6,9 zile (n=28.302) · 2023: 6,9 zile (n=25.500)

Stocuri în zile de vânzări449,3 zile760,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 65,5 zile (n=29.567) · 2023: 69,7 zile (n=30.370)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.295.211
Rezultat net
-46.443
Angajați
4
Datorii
2.682.430
Active imobilizate
543.968
Active circulante
3.439.708
Capitaluri proprii
1.301.246
Venituri totale
2.289.955
Cheltuieli totale
2.329.094
Stocuri
2.864.251
Creanțe
570.856
Casă și conturi la bănci
4.601
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.435.291
Rezultat net
1.004.970
Angajați
4
Datorii
2.712.763
Active imobilizate
480.204
Active circulante
3.580.248
Capitaluri proprii
1.347.689
Venituri totale
1.415.926
Cheltuieli totale
397.037
Stocuri
3.032.132
Creanțe
547.541
Casă și conturi la bănci
575
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.459.934
Rezultat net
72.240
Angajați
4
Datorii
2.067.748
Active imobilizate
528.449
Active circulante
1.882.018
Capitaluri proprii
342.719
Venituri totale
1.456.652
Cheltuieli totale
1.369.845
Stocuri
1.472.849
Creanțe
407.629
Casă și conturi la bănci
1.540
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.571.370
Rezultat net
106.708
Angajați
4
Datorii
992.366
Active imobilizate
236.357
Active circulante
1.026.487
Capitaluri proprii
270.478
Venituri totale
1.571.370
Cheltuieli totale
1.449.262
Stocuri
679.613
Creanțe
328.865
Casă și conturi la bănci
18.009
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.429.394
Rezultat net
19.595
Angajați
4
Datorii
1.970.971
Active imobilizate
262.617
Active circulante
1.872.124
Capitaluri proprii
163.770
Venituri totale
1.429.394
Cheltuieli totale
1.395.505
Stocuri
1.659.225
Creanțe
207.735
Casă și conturi la bănci
5.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-11-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19225845
Număr de înregistrare
J29/2536/2006
Înmatriculare
22 noiembrie 2006
EUID
ROONRC.J29/2536/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PRINCIPALĂ 110 Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure Prahova
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALĂ 110 Filipeştii de Pădure PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 noiembrie 2006
Înregistrare fiscală
24 aprilie 2024
Telefon
307900

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOMBICĂ CRISTINA
administrator
BOMBICĂ FLORIN CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BOMBICA COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.11.2006
Înregistrare fiscală
23 noiembrie 2006
Număr registrul comerțului
J29/2536/2006
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Contact și adrese

Telefon
0721249856 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT FILIPEŞTII DE PĂDURE COM. FILIPEŞTII DE PĂDURE, STR. PRINCIPALA, NR.110
Cod poștal fiscal
107245
Strada sediului
Str. PRINCIPALĂ
Numărul sediului
110
Localitatea sediului
Sat Filipeştii de Pădure Com. Filipeştii de Pădure
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107245
Strada domiciliului fiscal
Str. PRINCIPALA
Numărul domiciliului fiscal
110
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Filipeştii de Pădure Com. Filipeştii de Pădure
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107245

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2009
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de PădureStrada PrincipalăCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI