Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BORMENAD CONSTRUCT SRL

BORMENAD CONSTRUCT SRL

CUI 29515919 · SRL· Municipiul Brăila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BORMENAD CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Brăila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-59,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 105,3 K lei, față de 260,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-90,2%

Marja netă calculată este -90,2% în 2025, față de 32,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+64,8%

Datoriile raportate sunt 34,2 K lei în 2025, față de 20,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025105,3 K lei-59,6% față de anul anterior2020: 162.1602021: 294.9292022: 251.0582023: 257.8642024: 260.8512025: 105.288
Rezultat net 2025-95 K leiTrecere pe pierdere2020: 32.6372021: 114.1332022: 53.9562023: -25.6552024: 84.5592025: -95.000
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 32023: 22024: 12025: 2
Capitaluri proprii 202592,6 K lei-50,6% față de anul anterior2020: 108.2502021: 222.3832022: 276.6932023: 103.0402024: 187.5992025: 92.600
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K295 K2020: 162,2 K lei162,2 K20202021: 294,9 K lei294,9 K20212022: 251,1 K lei251,1 K20222023: 257,9 K lei257,9 K20232024: 260,9 K lei260,9 K20242025: 105,3 K lei105,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-90,2%-25,8%38,7%2020: 20,1%20,1%20202021: 38,7%38,7%20212022: 21,5%21,5%20222023: -9,9%-9,9%20232024: 32,4%32,4%20242025: -90,2%-90,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: -59,6% față de anul anterior.Marjă netă -90,2% · -122,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024187,6 K lei
202592,6 K lei

Datorii raportate

202420,8 K lei
202534,2 K lei

Disponibilități bănești

202494 K lei
202566,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri257,9 K lei260,9 K lei105,3 K lei-59,6% față de anul anterior
Rezultat net-25,7 K lei84,6 K lei-95 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii103 K lei187,6 K lei92,6 K lei-50,6% față de anul anterior
Datorii28,2 K lei20,8 K lei34,2 K lei+64,8% față de anul anterior
Creanțe43,8 K lei31,7 K lei2,6 K lei-91,7% față de anul anterior
Angajați212+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-90,2%32,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-74,9%40,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-102,6%45,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat52.644 lei260.851 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)73%90%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)27%10%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate38,8%33,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,27×6,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9 zile43,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări28,9 zile18,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.176) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.288
Rezultat net
-95.000
Angajați
2
Datorii
34.236
Active imobilizate
49.167
Active circulante
77.669
Capitaluri proprii
92.600
Venituri totale
105.288
Cheltuieli totale
199.361
Stocuri
8.440
Creanțe
2.642
Casă și conturi la bănci
66.587
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.851
Rezultat net
84.559
Angajați
1
Datorii
20.775
Active imobilizate
69.167
Active circulante
139.207
Capitaluri proprii
187.599
Venituri totale
260.851
Cheltuieli totale
173.683
Stocuri
13.489
Creanțe
31.708
Casă și conturi la bănci
94.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.864
Rezultat net
-25.655
Angajați
2
Datorii
28.191
Active imobilizate
19.167
Active circulante
112.064
Capitaluri proprii
103.040
Venituri totale
257.926
Cheltuieli totale
281.002
Stocuri
12.056
Creanțe
43.806
Casă și conturi la bănci
56.202
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.058
Rezultat net
53.956
Angajați
3
Datorii
47.569
Active imobilizate
—
Active circulante
324.262
Capitaluri proprii
276.693
Venituri totale
251.227
Cheltuieli totale
195.135
Stocuri
6.915
Creanțe
15.430
Casă și conturi la bănci
301.917
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.929
Rezultat net
114.133
Angajați
4
Datorii
71.230
Active imobilizate
—
Active circulante
293.613
Capitaluri proprii
222.383
Venituri totale
294.929
Cheltuieli totale
177.844
Stocuri
2.037
Creanțe
10.038
Casă și conturi la bănci
281.538
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.160
Rezultat net
32.637
Angajați
3
Datorii
14.036
Active imobilizate
—
Active circulante
122.286
Capitaluri proprii
108.250
Venituri totale
162.160
Cheltuieli totale
127.902
Stocuri
—
Creanțe
6.573
Casă și conturi la bănci
115.713
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-02-08; reactivare la 2018-05-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-05-14
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-02-08; reactivare la 2018-05-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-05-14
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-01-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29515919
Număr de înregistrare
J2012000007095
Înmatriculare
6 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000007095
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. COSTACHE NEGRUZZI 184 Municipiul Brăila Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. COSTACHE NEGRUZZI 184 Brăila BRĂILA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 ianuarie 2012
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORDEA CĂTĂLIN NICUȘOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BORMENAD CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.01.2012
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000007095
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. COSTACHE NEGRUZZI, NR.184, CONSTRUCTIA C1
Cod poștal fiscal
810387
Strada sediului
Str. Costache Negruzzi
Numărul sediului
184
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
810387
Detalii sediu
constructia C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Costache Negruzzi
Numărul domiciliului fiscal
184
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
810387
Detalii domiciliu fiscal
constructia C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
8 februarie 2013
Reactivare
14 mai 2018
Publicarea deciziei
15 februarie 2013

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaStrada Costache NegruzziCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI