Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BORN CONSTRUCT SRL

BORN CONSTRUCT SRL

CUI 18956049 · SRL· Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă· Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BORN CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă și raportează activitatea comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+80,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 548,8 K lei, față de 303,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut26,1%

Marja netă calculată este 26,1% în 2024, față de 13,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-41,8%

Datoriile raportate sunt 70,5 K lei în 2024, față de 121 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024548,8 K lei+80,7% față de anul anterior2020: 379.3932021: 401.7142023: 303.6572024: 548.781
Rezultat net 2024143,5 K lei+243,4% față de anul anterior2020: 61.5022021: -52.8172023: 41.7802024: 143.457
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024422,7 K lei+51,4% față de anul anterior2020: 270.8722021: 218.0542023: 279.2662024: 422.723
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0274 K549 K2020: 379,4 K lei379,4 K20202021: 401,7 K lei401,7 K20212023: 303,7 K lei303,7 K20232024: 548,8 K lei548,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,1%6,5%26,1%2020: 16,2%16,2%20202021: -13,1%-13,1%20212023: 13,8%13,8%20232024: 26,1%26,1%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,3% · n=1.211

Cifra de afaceri: +80,7% față de anul anterior.Marjă netă 26,1% · +12,4 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023279,3 K lei
2024422,7 K lei

Datorii raportate

2023121 K lei
202470,5 K lei

Disponibilități bănești

202331,4 K lei
202463,2 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri401,7 K lei303,7 K lei548,8 K lei+80,7% față de anul anterior
Rezultat net-52,8 K lei41,8 K lei143,5 K lei+243,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii218,1 K lei279,3 K lei422,7 K lei+51,4% față de anul anterior
Datorii72,1 K lei121 K lei70,5 K lei-41,8% față de anul anterior
Creanțe256,5 K lei288,4 K lei321,1 K lei+11,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă26,1%13,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,3% (n=1.211) · 2023: 4,9% (n=1.226)

Rezultat / active (A+B)29,1%10,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2% (n=995) · 2023: 3,6% (n=1.018)

Rezultat / capitaluri proprii33,9%15%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 12% (n=997) · 2023: 16,7% (n=1.055)

Vânzări per angajat548.781 lei303.657 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 387.814 lei (n=906) · 2023: 349.341 lei (n=938)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)85,7%69,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 27,6% (n=995) · 2023: 33,3% (n=1.018)

Datorii / active (A+B)14,3%30,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 72% (n=995) · 2023: 66,9% (n=1.018)

Ponderea activelor imobilizate16,9%14,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 9% (n=995) · 2023: 8,5% (n=1.018)

Active circulante / datorii totale5,82×2,83×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=1.525) · 2023: 1,12× (n=1.564)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări210,7 zile342 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 66,2 zile (n=1.174) · 2023: 66,5 zile (n=1.189)

Stocuri în zile de vânzări16,7 zile27,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 106 zile (n=1.090) · 2023: 114,6 zile (n=1.110)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
548.781
Rezultat net
143.457
Angajați
1
Datorii
70.459
Active imobilizate
83.315
Active circulante
409.867
Capitaluri proprii
422.723
Venituri totale
549.077
Cheltuieli totale
393.244
Stocuri
25.506
Creanțe
321.124
Casă și conturi la bănci
63.237
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
303.657
Rezultat net
41.780
Angajați
1
Datorii
121.016
Active imobilizate
57.380
Active circulante
342.902
Capitaluri proprii
279.266
Venituri totale
303.665
Cheltuieli totale
258.849
Stocuri
23.023
Creanțe
288.445
Casă și conturi la bănci
31.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
401.714
Rezultat net
-52.817
Angajați
1
Datorii
72.052
Active imobilizate
52.927
Active circulante
290.376
Capitaluri proprii
218.054
Venituri totale
401.723
Cheltuieli totale
450.523
Stocuri
11.591
Creanțe
256.461
Casă și conturi la bănci
22.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
53.197
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
379.393
Rezultat net
61.502
Angajați
1
Datorii
45.846
Active imobilizate
58.255
Active circulante
278.886
Capitaluri proprii
270.872
Venituri totale
379.420
Cheltuieli totale
315.300
Stocuri
33.496
Creanțe
220.964
Casă și conturi la bănci
24.426
Cheltuieli în avans
32.774
Venituri în avans
53.197
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-05-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-08-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Dosar 5842/249/20252025-11-12 · Judecătoria LEHLIUGARA · Intimat

Cerere în anulare (OUG 119/2007) · Fond

2 termene · ultima soluție: Consfinţeşte tranzacţia părţilor

2026-02-19 · 12:00

Consfinţeşte tranzacţia părţilor

Admite cererea în anulare formulată de contestatoarea-debitoare UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALĂ - COMUNA DRAGOŞ VODĂ în contradictoriu cu intimata-creditoare BORN CONSTRUCT SRL. Anulează sentinţa civilă nr.1620/10.10.2025 pronunţată de Judecătoria Lehliu-Gară în dosarul nr.9566/202/2024, în procedura ordonanţei de plată. Consfin?e?te tranzac?ia intervenită între părţi la 14.01.2026 şi semnată în faţa instanţei la 19.02.2026, având următorul conţinut: „CONTRACT DE TRANZAC?IE DIN 14.01.2026 1. PĂR?ILE CONTRACTANTE 1. 1. Unitatea Administrativ Teritorială Comuna Drago? Vodă (...) Si 1.2. BORN CONSTRUCT S.R.L. CĂLĂRA?I (...), 2. PREAMBUL Având în vedere că: Prin Sentin?a Civilă nr. 1620/10.10.2025 pronun?ată de Judecătoria Lehliu-Gară în dosarul nr. 9566/202/2024 s-a dispus admiterea în parte a cererii de emitere a ordonan?ei de plată formulată de creditoarea Born Construct S.R.L., sens în care debitoarea U.A.T. Comuna Drago? Vodă a fost obligată să plătească creditoarei suma de 31.847,3 lei reprezentând rest de plată din contravaloarea facturii seria CL BC nr. 000368/09.11.2023, emise în baza contractului nr. 788/19.02.2021, actualizată cu indicele de infla?ie, respectiv la plata sumei de 2.210,70 lei cu titlu de cheltuieli de judecată; Pe rolul Judecătoriei Lehliu-Gară se află înregistrat dosarul nr. 5842/249/2025, având ca obiect cerere în anulare formulată de U.A.T. Comuna Drago? Vodă împotriva Sentin?ei Civile nr. 1620/10.10.2025, sens în care s-a solicitat admiterea cererii în anulare ?i anularea ordonan?ei în parte, cu consecin?a respingerii cererii de emitere a ordonan?ei de plată ca neîntemeiată; (III) Păr?ile inten?ionează să solu?ioneze pe cale amiabilă situa?ia litigioasă dintre acestea; Păr?ile au convenit încheierea prezentului contract de tranzac?ie în următoarele condiţii: 3. OBIECTUL CONTRACTULUI 3.1. Obiectul prezentului contract îl reprezintă solu?ionarea pe cale amiabilă a litigiului ce face obiectul dosarului nr. 5842/249/2025, aflat pe rolul Judecătoriei Lehliu-Gară, respectiv cererea în anulare, prin recunoa?terea ?i plata debitului principal în cuantum de 31.847,3 Lei de către U.A.T. Comuna Drago? Vodă ?i a cheltuielilor de judecată ocazionate de purtarea litigiului din fond, în cuantum de 2.210,70 Lei, iar creditoarea Born Construct S.R.L. renun?ă la orice alte preten?ii ce ar decurge din rela?ia contractuală dintre păr?i, în temeiul Contractului nr. 788/19.02.2021, respectiv la penalită?i de întârziere. 3.2. U.A.T. Comuna Drago? Vodă, prin Primar Ion Radu Aurel, declară, prin prezentul contract, faptul că se obligă la plata sumei totale de 34.058 Lei, reprezentând debit principal ?i cheltuieli de judecată la data aprobării bugetului local, dar nu mai târziu de 01.04.2026. În măsura în care bugetul local se va aproba anterior datei de 01.04.2026, suma în cuantum de 34.058 Lei va fi achitată la acel moment. În situatia în care, din motive obiective U.A.T. Comuna Drago? Vodă, bugetul local nu va fi aprobat mai devreme de 01.04.2026, creditoare va fi în?tiin?ată de îndată în acest sens. Totodată, declară că renun?ă expres la orice alte preten?ii ce ar decurge din litigiul aflat pe rolul instan?ei, precum ?i din Contractul nr. 788/19.02.2021. 3.3. BORN CONSTRUCT S.R.L., prin administrator Boancă Lucian Remus, declară, prin prezentul contract; faptul că este de acord să primească suma totală de 34.058 Lei din partea U.A.T. Comuna Drago? Vodă la momentul aprobării bugetului local, dar nu mai târziu de 01.04.2026, cu men?iunile prevăzute la art. 3.2. din prezentul Contract. Totodată, declară că renun?ă expres la orice alte preten?ii ce ar decurge din litigiul aflat pe rolul instan?ei, precum ?i din Contractul nr. 788/19.02.2021, respectiv la penalită?i de întârziere. 3.4. Plata se va face în contul apar?inând creditoarei BORN CONSTRUCT S.R.L. deschis la Banca Transilvania ?i anume (...). 4. DISPOZITII FINALE Prezentul contract este guvernat de legea română, precum ?i orice altă dispozi?ie legală aplicabilă

Document: _Hotarare 364/2026 · 2026-02-19

2026-01-15 · 12:00

Amână cauza

Pentru a se cita părţile cu menţiunea de la termenul de azi, amână judecarea cauzei la data de 19.02.2026, ora 12:00.

Document: incheieredesedinta · 2026-01-15

Dosar 9566/202/20242025-05-27 · Judecătoria LEHLIUGARA · Creditor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2025-10-10 · 09:00

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea de emitere a ordonan?ei de plată formulată de creditoarea BORN CONSTRUCT SRL în contradictoriu cu debitoarea UAT COMUNA DRAGO? VODĂ. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 31.847,3 lei reprezentând rest de plată din contravaloarea facturii seria CL BC nr. 000368/09.11.2023 emise în baza contractului nr. 788/19.02.2021, actualizată cu indicele de infla?ie, în termen de 20 de zile de la comunicare. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 2.210,70 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare Pronun?ată astăzi, 10.10.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instan?ei.

Document: _Hotarare 1620/2025 · 2025-10-10

2025-09-24 · 10:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 10.10.2025

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-09-24

2025-06-23 · 10:00

Amână cauza

Pentru lamuriri cu privire la natura contractului ce face obiectul cererii.

Document: incheieredesedinta · 2025-06-23

Dosar 9566/202/20242024-11-06 · Judecătoria CALARASI · Creditor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

9 termene · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2025-01-28 · 09:30

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia necompetenţei teritoriale a cauzei, invocată din oficiu. Declină competenţa de judecare a cauzei în favoarea Judecătoriei Lehliu Gară. Fără cale de atac. În temeiul dispoziţiilor articolului 396 alineatul 2 Cod procedură civilă, pronun?area hotărârii se va face prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei astăzi, 28.01.2025.

Document: Hotarare 202/2025 · 2025-01-28

2025-01-27 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 28.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.01.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-01-27

2025-01-20 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 27.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.01.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-01-20

2025-01-14 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 20.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.01.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-01-14

2025-01-09 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 14.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.01.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-01-09

2024-12-30 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 09.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.12.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-30

2024-12-23 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 30.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.12.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-23

2024-12-16 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 23.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.12.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-16

2024-12-11 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 16.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.12.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-12-11

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18956049
Număr de înregistrare
J51/503/2006
Înmatriculare
22 august 2006
EUID
ROONRC.J51/503/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă Călăraşi
Adresă fiscală
CEACU CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 august 2006
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0723702647 · Firme cu același număr
Fax
0342811510

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOANCĂ LUCIAN REMUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BORN CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.08.2006
Înregistrare fiscală
23 august 2006
Număr registrul comerțului
J51/503/2006
Cod CAEN
4649
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0723702647 · Firme cu același număr
Fax
0342811510 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT CEACU COM. CUZA VODĂ
Cod poștal fiscal
917047
Localitatea sediului
Sat Ceacu Com. Cuza Vodă
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917047
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ceacu Com. Cuza Vodă
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917047

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORAS BERESTI (CONSILIUL LOCAL)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA CIOCANESTI (PRIMARIA CIOCANESTI)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA REDIU1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA DRAGANESTI (Primaria Draganesti)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)4 din 6 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Lucrari de betonare (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 mai 2025Achiziție directă

SEERVICII DE DIRIGENTIE DE SANTIER

Autoritate: COMUNA CIOCANESTI (PRIMARIA CIOCANESTI)

CPV 71521000-6 — Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71521000-6

Vezi detaliile atribuirii →
17.850 leiValoare publicată
27 mai 2025Achiziție directă

SEERVICII DE DIRIGENTIE DE SANTIER

Autoritate: COMUNA CIOCANESTI (PRIMARIA CIOCANESTI)

CPV 71521000-6 — Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71521000-6

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată
29 august 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de betonare (Rev.2) · Anunț SCNA1109820

Autoritate: COMUNA DRAGANESTI (Primaria Draganesti)

CPV 45262300-4

T3 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45262300-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.992.149 leiValoare publicată
4 iulie 2024Achiziție directă

SERVICII DE DIRIGENTIE DE SANTIER Eficientizare liceu

Autoritate: ORAS BERESTI (CONSILIUL LOCAL)

CPV 71521000-6 — Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71521000-6

Vezi detaliile atribuirii →
29.480 leiValoare publicată
4 iulie 2024Achiziție directă

SERVICII DE DIRIGENTIE DE SANTIER Eficientizare energetica scoala si gradinita

Autoritate: ORAS BERESTI (CONSILIUL LOCAL)

CPV 71521000-6 — Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71521000-6

Vezi detaliile atribuirii →
6.500 leiValoare publicată
2 iulie 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de betonare (Rev.2) · Anunț SCNA1106678

Autoritate: COMUNA REDIU

CPV 45262300-4

T3 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45262300-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.992.149 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

33 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5821 Rev. 2Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Ceacu, Comuna Cuza VodăCAEN 4649
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI