Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BORZ FRA GREB S.R.L.

BORZ FRA GREB S.R.L.

CUI 46505605 · SRL· Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BORZ FRA GREB S.R.L. are sediul în Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+83,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+1,8% față de anul anterior2022: 378.8362023: 1.205.0312024: 1.084.4332025: 1.103.903
Rezultat net 20254,5 K lei+134,5% față de anul anterior2022: 1.9152023: 3.4772024: 1.9182025: 4.497
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202512 K lei+59,9% față de anul anterior2022: 2.1152023: 5.5922024: 7.5102025: 12.007
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0603 K1 mil.2022: 378,8 K lei378,8 K20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,7%1,5%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=10562022: 0,5%0,5%20222023: 0,3%0,3%20232024: 0,2%0,2%20242025: 0,4%0,4%2025

Cifra de afaceri: +1,8% față de anul anterior. Marja netă: 0,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii12 K lei+59,9% față de anul anterior
Datorii545,2 K lei+19,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+1,8% față de anul anterior
Rezultat net3,5 K lei1,9 K lei4,5 K lei+134,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,6 K lei7,5 K lei12 K lei+59,9% față de anul anterior
Datorii406,1 K lei455,3 K lei545,2 K lei+19,8% față de anul anterior
Creanțe78,1 K lei94 K lei172,7 K lei+83,6% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,4%1,5%n=1.0560,2%1,3%n=1.112
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)2,2%16,5%n=8381,6%20,3%n=869
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)98,1%74,2%n=83898,5%73%n=869
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,3%15%n=83833,4%14,5%n=869
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,8%1,7%n=8380,4%1,2%n=868
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive37,5%20,6%n=98125,5%16,3%n=1.027
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,7×1,05×n=1.3700,68×1,05×n=1.461
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36056,31 zile34,94 zilen=97631,21 zile32,72 zilen=1.010
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36063,4 zile49,36 zilen=83968,18 zile43,75 zilen=856
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—567.006 lein=5921.084.433 lei506.155 lein=676

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.103.903
Rezultat net
4.497
Angajați
—
Datorii
545.245
Active imobilizate
173.656
Active circulante
382.005
Capitaluri proprii
12.007
Venituri totale
1.103.903
Cheltuieli totale
1.098.654
Stocuri
194.408
Creanțe
172.682
Casă și conturi la bănci
14.915
Cheltuieli în avans
1.591
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.084.433
Rezultat net
1.918
Angajați
1
Datorii
455.282
Active imobilizate
154.344
Active circulante
308.003
Capitaluri proprii
7.510
Venituri totale
1.084.783
Cheltuieli totale
1.082.583
Stocuri
205.388
Creanțe
94.029
Casă și conturi la bănci
8.586
Cheltuieli în avans
445
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.205.031
Rezultat net
3.477
Angajați
1
Datorii
406.130
Active imobilizate
108.771
Active circulante
302.428
Capitaluri proprii
5.592
Venituri totale
1.221.388
Cheltuieli totale
1.208.910
Stocuri
207.057
Creanțe
78.066
Casă și conturi la bănci
17.305
Cheltuieli în avans
523
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
378.836
Rezultat net
1.915
Angajați
1
Datorii
311.418
Active imobilizate
116.825
Active circulante
196.332
Capitaluri proprii
2.115
Venituri totale
378.836
Cheltuieli totale
373.061
Stocuri
107.657
Creanțe
33.291
Casă și conturi la bănci
55.384
Cheltuieli în avans
376
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-07-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46505605
Număr de înregistrare
J2022001276264
Înmatriculare
20 iulie 2022
EUID
ROONRC.J2022001276264
Formă juridică
SRL
Sediu social
MORII 576U Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti Mureş
Adresă fiscală
Str MORII 576U Cristeşti MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iulie 2022
Înregistrare fiscală
24 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORZ VIOREL-ȘTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BORZ FRA GREB S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.2022
Înregistrare fiscală
20 iulie 2022
Număr registrul comerțului
J2022001276264
Cod CAEN
4621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT CRISTEŞTI COM. CRISTEŞTI, STR. MORII, NR.576U
Cod poștal fiscal
547185
Strada sediului
Str. Morii
Numărul sediului
576U
Localitatea sediului
Sat Cristeşti Com. Cristeşti
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547185
Strada domiciliului fiscal
Str. Morii
Numărul domiciliului fiscal
576U
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cristeşti Com. Cristeşti
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547185

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
12 octombrie 2022
Publicare TVA la încasare
13 octombrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 2562 Rev. 3Fabricarea articolelor de feronerie

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Cristeşti, Comuna CristeştiCAEN 4621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI