Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BOSFOR ANATOLYA S.R.L.

BOSFOR ANATOLYA S.R.L.

CUI 39597711 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BOSFOR ANATOLYA S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,1 mil. lei, față de 2,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3%

Marja netă calculată este 3% în 2025, față de 2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+12,7%

Datoriile raportate sunt 1,2 mil. lei în 2025, față de 1,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,1 mil. lei+10,6% față de anul anterior2020: 966.4562021: 2.350.7072022: 3.354.2232023: 2.726.7912024: 2.773.8052025: 3.068.420
Rezultat net 202593,5 K lei+70,9% față de anul anterior2020: -31.6542021: 466.1402022: 1.009.1852023: 266.7832024: 54.7162025: 93.503
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 162022: 202023: 202024: 25
Capitaluri proprii 2025415,2 K lei+29,1% față de anul anterior2020: -163.4872021: 302.6532022: 1.009.4052023: 267.0032024: 321.7192025: 415.222
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 966,5 K lei966,5 K20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 3,4 mil. lei3,4 mil.20222023: 2,7 mil. lei2,7 mil.20232024: 2,8 mil. lei2,8 mil.20242025: 3,1 mil. lei3,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,3%13,4%30,1%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: -3,3%-3,3%20202021: 19,8%19,8%20212022: 30,1%30,1%20222023: 9,8%9,8%20232024: 2%2%20242025: 3%3%2025

Cifra de afaceri: +10,6% față de anul anterior. Marja netă: 3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii415,2 K lei+29,1% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei+12,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,7 mil. lei2,8 mil. lei3,1 mil. lei+10,6% față de anul anterior
Rezultat net266,8 K lei54,7 K lei93,5 K lei+70,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii267 K lei321,7 K lei415,2 K lei+29,1% față de anul anterior
Datorii657 K lei1,1 mil. lei1,2 mil. lei+12,7% față de anul anterior
Creanțe574,6 K lei1 mil. lei1 mil. lei+2,9% față de anul anterior
Angajați2025—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3%1,2%n=7.5432%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)25,3%8,1%n=7.31422,8%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)74,7%90,9%n=7.31477,2%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,3%37%n=7.31420,4%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)5,7%0,1%n=7.3043,9%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,5%16,6%n=5.34617%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,01×0,48×n=10.1191,03×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360121,52 zile19,85 zilen=7.017130,6 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,03 zile17,17 zilen=6.4555,68 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—172.895 lein=6.066110.952 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.068.420
Rezultat net
93.503
Angajați
—
Datorii
1.227.848
Active imobilizate
398.503
Active circulante
1.244.567
Capitaluri proprii
415.222
Venituri totale
3.086.772
Cheltuieli totale
2.973.570
Stocuri
153.709
Creanțe
1.035.790
Casă și conturi la bănci
55.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.773.805
Rezultat net
54.716
Angajați
25
Datorii
1.089.850
Active imobilizate
287.748
Active circulante
1.123.821
Capitaluri proprii
321.719
Venituri totale
2.781.470
Cheltuieli totale
2.705.561
Stocuri
43.781
Creanțe
1.006.266
Casă și conturi la bănci
73.774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.726.791
Rezultat net
266.783
Angajați
20
Datorii
657.039
Active imobilizate
172.974
Active circulante
751.068
Capitaluri proprii
267.003
Venituri totale
2.736.795
Cheltuieli totale
2.442.644
Stocuri
147.715
Creanțe
574.558
Casă și conturi la bănci
28.795
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.354.223
Rezultat net
1.009.185
Angajați
20
Datorii
279.153
Active imobilizate
54.313
Active circulante
1.234.245
Capitaluri proprii
1.009.405
Venituri totale
3.361.188
Cheltuieli totale
2.318.391
Stocuri
27.987
Creanțe
549.012
Casă și conturi la bănci
657.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.350.707
Rezultat net
466.140
Angajați
16
Datorii
218.576
Active imobilizate
12.330
Active circulante
508.899
Capitaluri proprii
302.653
Venituri totale
2.346.223
Cheltuieli totale
1.856.621
Stocuri
84.898
Creanțe
268.731
Casă și conturi la bănci
155.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
966.456
Rezultat net
-31.654
Angajați
—
Datorii
269.343
Active imobilizate
—
Active circulante
105.856
Capitaluri proprii
-163.487
Venituri totale
968.964
Cheltuieli totale
990.828
Stocuri
77.071
Creanțe
19.857
Casă și conturi la bănci
8.928
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39597711
Număr de înregistrare
J2018001941134
Înmatriculare
9 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018001941134
Formă juridică
SRL
Sediu social
TOMIS 48 A-B Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld TOMIS 48 A-B Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 iulie 2018
Înregistrare fiscală
31 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HAZNEDAR SERAP YILDIZ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BOSFOR ANATOLYA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.07.2018
Înregistrare fiscală
9 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001941134
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. TOMIS, NR.48 A-B, ET.PARTER
Strada sediului
Bld. Tomis
Numărul sediului
48 A-B
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Tomis
Numărul domiciliului fiscal
48 A-B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1061 Rev. 3Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8891 Rev. 3Activități de îngrijire zilnică pentru copii

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI