Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BOTIARCOM SRL

BOTIARCOM SRL

CUI 7146209 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BOTIARCOM SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 452,1 K lei, față de 418,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,5%

Marja netă calculată este 5,5% în 2025, față de -5,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+742,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025452,1 K lei+8,1% față de anul anterior2020: 208.1522021: 239.6742022: 371.1972023: 391.1752024: 418.2312025: 452.083
Rezultat net 202524,8 K leiTrecere pe profit2020: 5.7052021: -4.4142022: 20.1682023: 7.4142024: -23.8022025: 24.824
Angajați 20253-25% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 42024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025-206,2 K leiDeficit de capital redus cu 10,7%2020: -230.3702021: -234.7842022: -214.6162023: -207.2032024: -231.0052025: -206.181
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0226 K452 K2020: 208,2 K lei208,2 K20202021: 239,7 K lei239,7 K20212022: 371,2 K lei371,2 K20222023: 391,2 K lei391,2 K20232024: 418,2 K lei418,2 K20242025: 452,1 K lei452,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,7%-0,1%5,5%2020: 2,7%2,7%20202021: -1,8%-1,8%20212022: 5,4%5,4%20222023: 1,9%1,9%20232024: -5,7%-5,7%20242025: 5,5%5,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: +8,1% față de anul anterior.Marjă netă 5,5% · +11,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-231 K lei
2025-206,2 K lei

Datorii raportate

2024285,1 K lei
2025295,7 K lei

Disponibilități bănești

202416,4 K lei
202518,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri391,2 K lei418,2 K lei452,1 K lei+8,1% față de anul anterior
Rezultat net7,4 K lei-23,8 K lei24,8 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-207,2 K lei-231 K lei-206,2 K leiDeficit de capital redus cu 10,7%
Datorii263,5 K lei285,1 K lei295,7 K lei+3,7% față de anul anterior
Creanțe4,6 K lei1,8 K lei15,4 K lei+742,3% față de anul anterior
Angajați443-25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,5%-5,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / active (A+B)27,7%-44%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=7.304) · 2024: 0,4% (n=11.739)

Vânzări per angajat150.694 lei104.558 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-230,3%-427,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=7.314) · 2024: 12% (n=11.753)

Datorii / active (A+B)330,3%527,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,9% (n=7.314) · 2024: 85,5% (n=11.753)

Ponderea activelor imobilizate27,2%52,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=7.314) · 2024: 35,8% (n=11.753)

Active circulante / datorii totale0,22×0,09×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări12,3 zile1,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări24,6 zile6,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
452.083
Rezultat net
24.824
Angajați
3
Datorii
295.723
Active imobilizate
24.370
Active circulante
65.172
Capitaluri proprii
-206.181
Venituri totale
614.734
Cheltuieli totale
576.302
Stocuri
30.892
Creanțe
15.423
Casă și conturi la bănci
18.857
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
418.231
Rezultat net
-23.802
Angajați
4
Datorii
285.095
Active imobilizate
28.604
Active circulante
25.486
Capitaluri proprii
-231.005
Venituri totale
581.855
Cheltuieli totale
592.984
Stocuri
7.285
Creanțe
1.831
Casă și conturi la bănci
16.370
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
391.175
Rezultat net
7.414
Angajați
4
Datorii
263.467
Active imobilizate
1.259
Active circulante
55.005
Capitaluri proprii
-207.203
Venituri totale
537.281
Cheltuieli totale
525.953
Stocuri
19.057
Creanțe
4.639
Casă și conturi la bănci
31.309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
371.197
Rezultat net
20.168
Angajați
4
Datorii
244.858
Active imobilizate
1.637
Active circulante
28.605
Capitaluri proprii
-214.616
Venituri totale
419.914
Cheltuieli totale
396.200
Stocuri
17.644
Creanțe
5.270
Casă și conturi la bănci
5.691
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.674
Rezultat net
-4.414
Angajați
4
Datorii
263.318
Active imobilizate
2.014
Active circulante
26.520
Capitaluri proprii
-234.784
Venituri totale
280.479
Cheltuieli totale
282.491
Stocuri
10.527
Creanțe
3.442
Casă și conturi la bănci
12.551
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.152
Rezultat net
5.705
Angajați
4
Datorii
243.944
Active imobilizate
2.392
Active circulante
11.182
Capitaluri proprii
-230.370
Venituri totale
253.234
Cheltuieli totale
245.538
Stocuri
4.329
Creanțe
1.538
Casă și conturi la bănci
5.315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-03-31 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7146209
Număr de înregistrare
J1995000117265
Înmatriculare
20 martie 1995
EUID
ROONRC.J1995000117265
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. HOREA 25 Municipiul Târgu Mureş Mureş
Adresă fiscală
Str. HOREA 25 Târgu Mureş MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 martie 1995
Înregistrare fiscală
3 martie 2026
Telefon
0265225578 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BODONI ARPAD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BOTIARCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.03.1995
Înregistrare fiscală
31 martie 1995
Număr registrul comerțului
J1995000117265
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0265225578 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. HOREA, NR.25
Cod poștal fiscal
540036
Strada sediului
Str. Horea
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540036
Strada domiciliului fiscal
Str. Horea
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540036

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 decembrie 2022
Perioada 2: TVA de la
1 august 1997
Perioada 2: TVA până la
11 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
11 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
17 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
18 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşStrada HoreaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI