Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BOVI-MAR TRADING S.R.L.

BOVI-MAR TRADING S.R.L.

CUI 45616672 · SRL· Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BOVI-MAR TRADING S.R.L. are sediul în Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+73,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 14 mil. lei, față de 8,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3%

Marja netă calculată este 3% în 2025, față de 1,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+91,7%

Datoriile raportate sunt 686,7 K lei în 2025, față de 358,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202514 mil. lei+73,1% față de anul anterior2022: 1.354.8212023: 5.308.2852024: 8.105.7942025: 14.027.557
Rezultat net 2025417,6 K lei+312,1% față de anul anterior2022: 47.6832023: 72.0472024: 101.3142025: 417.565
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025417,8 K lei+88,8% față de anul anterior2022: 47.8832023: 119.9302024: 221.2442025: 417.808
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 mil.14 mil.2022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 5,3 mil. lei5,3 mil.20232024: 8,1 mil. lei8,1 mil.20242025: 14 mil. lei14 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,8%3,5%Mediana sectorului (2025): 1,9% · n=1682022: 3,5%3,5%20222023: 1,4%1,4%20232024: 1,2%1,2%20242025: 3%3%2025

Cifra de afaceri: +73,1% față de anul anterior. Marja netă: 3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii417,8 K lei+88,8% față de anul anterior
Datorii686,7 K lei+91,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,3 mil. lei8,1 mil. lei14 mil. lei+73,1% față de anul anterior
Rezultat net72 K lei101,3 K lei417,6 K lei+312,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii119,9 K lei221,2 K lei417,8 K lei+88,8% față de anul anterior
Datorii183,6 K lei358,1 K lei686,7 K lei+91,7% față de anul anterior
Creanțe125,2 K lei483 K lei542,8 K lei+12,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3%1,9%n=1681,2%1,1%n=190
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,8%16,4%n=14238,2%17,2%n=161
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)62,2%76,9%n=14261,8%74,6%n=161
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,7%19,8%n=1424%17,3%n=161
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37,8%1%n=14217,5%0%n=161
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%21,5%n=15545,8%6,4%n=176
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,5×0,98×n=2401,55×0,98×n=265
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,93 zile43,79 zilen=16121,45 zile55,6 zilen=171
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,4 zile33,12 zilen=1253,09 zile46,67 zilen=124
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați7.013.779 lei1.001.104 lein=1064.052.897 lei763.772 lein=132

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.027.557
Rezultat net
417.565
Angajați
2
Datorii
686.655
Active imobilizate
73.795
Active circulante
1.030.668
Capitaluri proprii
417.808
Venituri totale
14.029.690
Cheltuieli totale
13.532.272
Stocuri
54.499
Creanțe
542.812
Casă și conturi la bănci
433.357
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.105.794
Rezultat net
101.314
Angajați
2
Datorii
358.142
Active imobilizate
22.940
Active circulante
556.446
Capitaluri proprii
221.244
Venituri totale
8.105.794
Cheltuieli totale
7.985.182
Stocuri
69.659
Creanțe
482.960
Casă și conturi la bănci
3.827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.308.285
Rezultat net
72.047
Angajați
2
Datorii
183.648
Active imobilizate
—
Active circulante
303.578
Capitaluri proprii
119.930
Venituri totale
5.333.697
Cheltuieli totale
5.232.051
Stocuri
45.000
Creanțe
125.217
Casă și conturi la bănci
133.361
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.354.821
Rezultat net
47.683
Angajați
2
Datorii
113.804
Active imobilizate
—
Active circulante
161.687
Capitaluri proprii
47.883
Venituri totale
1.356.750
Cheltuieli totale
1.295.790
Stocuri
64.700
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
96.987
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45616672
Număr de înregistrare
J5/304/2022
Înmatriculare
10 februarie 2022
EUID
ROONRC.J5/304/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
TĂŞAD 356 Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
TĂŞAD 356 Tăşad BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 februarie 2022
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2024
Telefon
0745917713 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOMOCOȘ MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BOVI-MAR TRADING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.02.2022
Înregistrare fiscală
10 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000304052
Cod CAEN
4623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0745917713 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT TĂŞAD COM. DRĂGEŞTI, TĂŞAD, NR.356
Cod poștal fiscal
417263
Strada sediului
TĂŞAD
Numărul sediului
356
Localitatea sediului
Sat Tăşad Com. Drăgeşti
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417263
Strada domiciliului fiscal
TĂŞAD
Numărul domiciliului fiscal
356
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tăşad Com. Drăgeşti
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417263

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2022
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 martie 2022
TVA la încasare până la
1 februarie 2024
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2024
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Tăşad, Comuna DrăgeştiCAEN 4623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI