Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 35,4 mil. lei, față de 29,6 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025BOX ELYTE SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
BOX ELYTE SRL are sediul în Sat Fibiş, Comuna Fibiş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 8,5% în 2025, față de 5,2% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 4,4% · n=108Cifra de afaceri: +19,6% față de anul anterior.Marjă netă 8,5% · +3,3 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 27 mil. lei | 29,6 mil. lei | 35,4 mil. lei | +19,6% față de anul anterior |
| Rezultat net | 904,8 K lei | 1,5 mil. lei | 3 mil. lei | +95,6% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 9,5 mil. lei | 11,8 mil. lei | 14,8 mil. lei | +25,8% față de anul anterior |
| Datorii | 15 mil. lei | 12 mil. lei | 19,7 mil. lei | +64,9% față de anul anterior |
| Creanțe | 2,9 mil. lei | 1,7 mil. lei | 3,1 mil. lei | +75,9% față de anul anterior |
| Angajați | 144 | 133 | 142 | +6,8% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 4,4% (n=108) · 2024: 7% (n=116)
Mediana sectorului: 2025: 5,3% (n=110) · 2024: 8% (n=120)
Mediana sectorului: 2025: 14,7% (n=106) · 2024: 20,3% (n=111)
Mediana sectorului: 2025: 426.948 lei (n=106) · 2024: 423.572 lei (n=114)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 41,2% (n=110) · 2024: 48,2% (n=120)
Mediana sectorului: 2025: 54,9% (n=110) · 2024: 47,7% (n=120)
Mediana sectorului: 2025: 48,1% (n=110) · 2024: 47,7% (n=120)
Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=115) · 2024: 1,03× (n=123)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 83,7 zile (n=107) · 2024: 75,9 zile (n=116)
Mediana sectorului: 2025: 43,1 zile (n=107) · 2024: 43,5 zile (n=114)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 35.429.320
- Rezultat net
- 3.000.159
- Angajați
- 142
- Datorii
- 19.701.099
- Active imobilizate
- 22.510.831
- Active circulante
- 11.906.224
- Capitaluri proprii
- 14.781.177
- Venituri totale
- 39.125.113
- Cheltuieli totale
- 35.657.251
- Stocuri
- 8.652.149
- Creanțe
- 3.057.823
- Casă și conturi la bănci
- 196.252
- Cheltuieli în avans
- 86.262
- Venituri în avans
- 21.041
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 5.239.050
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 29.634.467
- Rezultat net
- 1.534.163
- Angajați
- 133
- Datorii
- 11.950.008
- Active imobilizate
- 12.796.017
- Active circulante
- 10.735.594
- Capitaluri proprii
- 11.750.295
- Venituri totale
- 31.310.244
- Cheltuieli totale
- 29.539.752
- Stocuri
- 8.963.506
- Creanțe
- 1.738.269
- Casă și conturi la bănci
- 33.819
- Cheltuieli în avans
- 199.733
- Venituri în avans
- 31.041
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 5.239.050
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 27.020.438
- Rezultat net
- 904.798
- Angajați
- 144
- Datorii
- 15.021.027
- Active imobilizate
- 13.872.209
- Active circulante
- 10.430.463
- Capitaluri proprii
- 9.452.228
- Venituri totale
- 28.897.296
- Cheltuieli totale
- 27.876.803
- Stocuri
- 7.396.076
- Creanțe
- 2.939.026
- Casă și conturi la bănci
- 95.361
- Cheltuieli în avans
- 218.075
- Venituri în avans
- 47.492
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 4.492.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 33.164.500
- Rezultat net
- 2.240.841
- Angajați
- 161
- Datorii
- 16.917.579
- Active imobilizate
- 14.734.658
- Active circulante
- 10.719.401
- Capitaluri proprii
- 8.499.917
- Venituri totale
- 33.869.816
- Cheltuieli totale
- 31.312.222
- Stocuri
- 7.818.963
- Creanțe
- 2.551.307
- Casă și conturi la bănci
- 349.131
- Cheltuieli în avans
- 91.881
- Venituri în avans
- 128.444
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 4.492.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 21.313.610
- Rezultat net
- 1.877.857
- Angajați
- 111
- Datorii
- 14.383.788
- Active imobilizate
- 12.778.600
- Active circulante
- 7.616.934
- Capitaluri proprii
- 6.028.611
- Venituri totale
- 21.788.039
- Cheltuieli totale
- 19.868.814
- Stocuri
- 4.543.197
- Creanțe
- 1.904.048
- Casă și conturi la bănci
- 1.169.689
- Cheltuieli în avans
- 61.240
- Venituri în avans
- 44.375
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 505.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 14.813.449
- Rezultat net
- 1.509.373
- Angajați
- 72
- Datorii
- 8.819.363
- Active imobilizate
- 7.135.465
- Active circulante
- 5.803.681
- Capitaluri proprii
- 4.150.754
- Venituri totale
- 15.412.972
- Cheltuieli totale
- 13.676.354
- Stocuri
- 3.020.259
- Creanțe
- 2.274.938
- Casă și conturi la bănci
- 508.484
- Cheltuieli în avans
- 30.971
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 505.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-04-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.
validare poprire 23/2024 · Fond
3 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
În vederea acordarii unui termen în continuare, amână judecarea cauzei la data de 24.03.2027.
Document: incheieredesedinta · 2026-10-07
Amână cauza
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 07.10.2026, ora 10.00.
Document: incheieredesedinta · 2026-03-04
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
1 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 26813236
- Număr de înregistrare
- J35/642/2010
- Înmatriculare
- 22 aprilie 2010
- EUID
- ROONRC.J35/642/2010
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 541A Sat Fibiş, Comuna Fibiş Timiş
- Adresă fiscală
- 541A Fibiş TIMIŞ
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 22 aprilie 2010
- Înregistrare fiscală
- 4 septembrie 2024
- Telefon
- 0728180600 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- PAUWELS YVES FRANCIS A
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- BOX ELYTE SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 22.04.2010
- Înregistrare fiscală
- 22 aprilie 2010
- Număr registrul comerțului
- J2010000642357
- Cod CAEN
- 1721
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Contact și adrese
- Telefon
- 0728180600 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. TIMIŞ, SAT FIBIŞ COM. FIBIŞ, , NR.541A, SPAȚIU ADMINISTRATIV
- Cod poștal fiscal
- 307272
- Numărul sediului
- 541A
- Localitatea sediului
- Sat Fibiş Com. Fibiş
- Județul sediului
- TIMIŞ
- Codul poștal al sediului
- 307272
- Detalii sediu
- SPAȚIU ADMINISTRATIV
- Numărul domiciliului fiscal
- 541A
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Fibiş Com. Fibiş
- Județul domiciliului fiscal
- TIMIŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 307272
- Detalii domiciliu fiscal
- SPAȚIU ADMINISTRATIV
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 28 aprilie 2010
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (1) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Hartie si carton asamblate (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Achizitie hartie si carton asamblate
Autoritate: Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara
CPV 30197610-5 — Hartie si carton asamblate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Timiș
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
4 înregistrări · valoare publicată 2.296.358 lei · 18 octombrie 2021–10 noiembrie 2021
subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1721garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 1721garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 1721subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1721Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
11 activități autorizate
CAEN 1721 Rev. 2Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor
CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier
CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-13 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.