Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRAIN CONSTRUCT SRL

BRAIN CONSTRUCT SRL

CUI 25499845 · SRL· Sat Oţeleşti, Comuna Izvoru Berheciului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BRAIN CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Oţeleşti, Comuna Izvoru Berheciului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+83,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 362,3 K lei, față de 197 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12,8%

Marja netă calculată este 12,8% în 2025, față de 89,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+86%

Datoriile raportate sunt 208,7 K lei în 2025, față de 112,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025362,3 K lei+83,9% față de anul anterior2020: 153.2952021: 341.6142022: 103.3792023: 263.0052024: 196.9502025: 362.274
Rezultat net 202546,3 K lei-73,6% față de anul anterior2020: 56.9762021: 118.4552022: 131.2542023: 5.2262024: 175.5852025: 46.273
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025567,4 K lei-16,7% față de anul anterior2020: 281.2512021: 399.7062022: 500.3602023: 505.5872024: 681.1722025: 567.425
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0181 K362 K2020: 153,3 K lei153,3 K20202021: 341,6 K lei341,6 K20212022: 103,4 K lei103,4 K20222023: 263 K lei263 K20232024: 197 K lei197 K20242025: 362,3 K lei362,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%63,5%127%2020: 37,2%37,2%20202021: 34,7%34,7%20212022: 127%127%20222023: 2%2%20232024: 89,2%89,2%20242025: 12,8%12,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +83,9% față de anul anterior.Marjă netă 12,8% · -76,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024681,2 K lei
2025567,4 K lei

Datorii raportate

2024112,2 K lei
2025208,7 K lei

Disponibilități bănești

2024283,4 K lei
2025168,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri263 K lei197 K lei362,3 K lei+83,9% față de anul anterior
Rezultat net5,2 K lei175,6 K lei46,3 K lei-73,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii505,6 K lei681,2 K lei567,4 K lei-16,7% față de anul anterior
Datorii104,2 K lei112,2 K lei208,7 K lei+86% față de anul anterior
Creanțe51,7 K lei74,8 K lei88,1 K lei+17,8% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,8%89,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)6%22,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii8,2%25,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)73,1%85,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)26,9%14,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate42%22,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,16×5,48×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări87,6 zile136,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări192,3 zile469,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
362.274
Rezultat net
46.273
Angajați
—
Datorii
208.736
Active imobilizate
326.238
Active circulante
449.923
Capitaluri proprii
567.425
Venituri totale
426.519
Cheltuieli totale
364.978
Stocuri
193.468
Creanțe
88.139
Casă și conturi la bănci
168.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.950
Rezultat net
175.585
Angajați
—
Datorii
112.240
Active imobilizate
178.185
Active circulante
615.227
Capitaluri proprii
681.172
Venituri totale
449.543
Cheltuieli totale
243.671
Stocuri
257.015
Creanțe
74.822
Casă și conturi la bănci
283.390
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.005
Rezultat net
5.226
Angajați
—
Datorii
104.208
Active imobilizate
208.496
Active circulante
401.299
Capitaluri proprii
505.587
Venituri totale
372.405
Cheltuieli totale
365.584
Stocuri
259.807
Creanțe
51.671
Casă și conturi la bănci
89.821
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.379
Rezultat net
131.254
Angajați
—
Datorii
96.361
Active imobilizate
154.487
Active circulante
439.964
Capitaluri proprii
500.360
Venituri totale
467.478
Cheltuieli totale
333.081
Stocuri
245.794
Creanțe
63.032
Casă și conturi la bănci
131.138
Cheltuieli în avans
2.270
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
341.614
Rezultat net
118.455
Angajați
—
Datorii
133.641
Active imobilizate
158.513
Active circulante
372.564
Capitaluri proprii
399.706
Venituri totale
470.371
Cheltuieli totale
342.276
Stocuri
86.937
Creanțe
79.961
Casă și conturi la bănci
205.666
Cheltuieli în avans
2.270
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.295
Rezultat net
56.976
Angajați
1
Datorii
259.946
Active imobilizate
341.510
Active circulante
197.417
Capitaluri proprii
281.251
Venituri totale
249.150
Cheltuieli totale
190.555
Stocuri
129.492
Creanțe
53.236
Casă și conturi la bănci
14.689
Cheltuieli în avans
2.270
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-04-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25499845
Număr de înregistrare
J04/517/2009
Înmatriculare
29 aprilie 2009
EUID
ROONRC.J04/517/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
OŢELEŞTI 79 Sat Oţeleşti, Comuna Izvoru Berheciului Bacău
Adresă fiscală
OŢELEŞTI 79 Oţeleşti BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 aprilie 2009
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026
Telefon
0740012189 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BREAHNĂ MIHAELA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRAIN CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.2009
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2009
Număr registrul comerțului
J04/517/2009
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0741-023811 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT OŢELEŞTI COM. IZVORU BERHECIULUI, OŢELEŞTI, NR.79
Cod poștal fiscal
607266
Strada sediului
OŢELEŞTI
Numărul sediului
79
Localitatea sediului
Sat Oţeleşti Com. Izvoru Berheciului
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607266
Strada domiciliului fiscal
Oţeleşti
Numărul domiciliului fiscal
79
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Oţeleşti Com. Izvoru Berheciului
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607266

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2010
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Oţeleşti, Comuna Izvoru BerheciuluiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI