Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRALLER HONEY GOLDEA S.R.L.

BRALLER HONEY GOLDEA S.R.L.

CUI 44827817 · SRL· Sat Bruiu, Comuna Bruiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BRALLER HONEY GOLDEA S.R.L. are sediul în Sat Bruiu, Comuna Bruiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 93 K lei, față de 112,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât66,6%

Marja netă calculată este 66,6% în 2025, față de 76,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202593 K lei-17,6% față de anul anterior2022: 125.5992023: 172.6342024: 112.8892025: 93.021
Rezultat net 202562 K lei-28,4% față de anul anterior2022: 73.3132023: 141.5702024: 86.5912025: 61.968
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025352,5 K lei+16,9% față de anul anterior2022: 73.5132023: 215.0832024: 301.6752025: 352.532
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate086 K173 K2022: 125,6 K lei125,6 K20222023: 172,6 K lei172,6 K20232024: 112,9 K lei112,9 K20242025: 93 K lei93 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41%82%Mediana sectorului (2025): 3,9% · n=2202022: 58,4%58,4%20222023: 82%82%20232024: 76,7%76,7%20242025: 66,6%66,6%2025

Cifra de afaceri: -17,6% față de anul anterior. Marja netă: 66,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii352,5 K lei+16,9% față de anul anterior
Datorii1,1 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri172,6 K lei112,9 K lei93 K lei-17,6% față de anul anterior
Rezultat net141,6 K lei86,6 K lei62 K lei-28,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii215,1 K lei301,7 K lei352,5 K lei+16,9% față de anul anterior
Datorii14,3 K lei0 lei1,1 K leiFără an comparabil
Creanțe12,2 K lei250,6 K lei299,9 K lei+19,7% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri66,6%3,9%n=22076,7%3,6%n=274
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,3%15%n=23499,5%12,5%n=299
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,3%64,5%n=2340%60,5%n=299
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,6%32%n=2344,1%29,2%n=299
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)17,5%0%n=23428,6%0%n=299
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,6%3,3%n=21328,7%5,1%n=279
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii311,31×0,76×n=358—0,85×n=451
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.160,8 zile73,83 zilen=179799,2 zile89,22 zilen=212

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.021
Rezultat net
61.968
Angajați
—
Datorii
1.111
Active imobilizate
9.177
Active circulante
345.864
Capitaluri proprii
352.532
Venituri totale
93.021
Cheltuieli totale
21.009
Stocuri
—
Creanțe
299.940
Casă și conturi la bănci
45.924
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.398
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.889
Rezultat net
86.591
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
12.324
Active circulante
290.749
Capitaluri proprii
301.675
Venituri totale
112.889
Cheltuieli totale
11.652
Stocuri
—
Creanțe
250.615
Casă și conturi la bănci
40.134
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.398
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.634
Rezultat net
141.570
Angajați
—
Datorii
14.306
Active imobilizate
15.470
Active circulante
215.317
Capitaluri proprii
215.083
Venituri totale
172.634
Cheltuieli totale
8.977
Stocuri
—
Creanțe
12.208
Casă și conturi la bănci
203.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.398
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.599
Rezultat net
73.313
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
18.617
Active circulante
56.294
Capitaluri proprii
73.513
Venituri totale
125.599
Cheltuieli totale
48.593
Stocuri
—
Creanțe
12.282
Casă și conturi la bănci
44.012
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.398
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44827817
Număr de înregistrare
J32/1685/2021
Înmatriculare
31 august 2021
EUID
ROONRC.J32/1685/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
263 Sat Bruiu, Comuna Bruiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
263 Bruiu SIBIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 august 2021
Înregistrare fiscală
30 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GOLDEA VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRALLER HONEY GOLDEA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.08.2021
Înregistrare fiscală
1 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J32/1685/2021
Cod CAEN
149
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Agnita

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT BRUIU COM. BRUIU, NR.263
Numărul sediului
263
Localitatea sediului
Sat Bruiu Com. Bruiu
Județul sediului
SIBIU
Numărul domiciliului fiscal
263
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bruiu Com. Bruiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Bruiu, Comuna BruiuCAEN 0149
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI