Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRANS COM SRL

BRANS COM SRL

CUI 17707147 · SRL· Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BRANS COM SRL are sediul în Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 907,7 K lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 7,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-17,7%

Datoriile raportate sunt 1,2 mil. lei în 2025, față de 1,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025907,7 K lei-30,5% față de anul anterior2020: 709.7502021: 788.0792022: 1.366.8872023: 1.056.9692024: 1.307.0162025: 907.749
Rezultat net 2025243 lei-99,8% față de anul anterior2020: -189.3802021: -162.0632022: 198.0052023: 22.8772024: 100.9832025: 243
Angajați 20258+33,3% față de anul anterior2020: 82021: 72022: 72023: 62024: 62025: 8
Capitaluri proprii 2025326,9 K lei+0,1% față de anul anterior2020: -750.5842021: -204.6442022: -6.6402023: 225.7142024: 326.6962025: 326.940
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0683 K1 mil.2020: 709,8 K lei709,8 K20202021: 788,1 K lei788,1 K20212022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 907,7 K lei907,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-26,7%-6,1%14,5%2020: -26,7%-26,7%20202021: -20,6%-20,6%20212022: 14,5%14,5%20222023: 2,2%2,2%20232024: 7,7%7,7%20242025: 0%0%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,8% · n=6.999

Cifra de afaceri: -30,5% față de anul anterior.Marjă netă 0% · -7,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024326,7 K lei
2025326,9 K lei

Datorii raportate

20241,4 mil. lei
20251,2 mil. lei

Disponibilități bănești

2024288,1 K lei
202568,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,3 mil. lei907,7 K lei-30,5% față de anul anterior
Rezultat net22,9 K lei101 K lei243 lei-99,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii225,7 K lei326,7 K lei326,9 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii795,6 K lei1,4 mil. lei1,2 mil. lei-17,7% față de anul anterior
Creanțe178,8 K lei344,2 K lei261,1 K lei-24,1% față de anul anterior
Angajați668+33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0%7,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,8% (n=6.999) · 2024: 11,8% (n=7.027)

Rezultat / active (A+B)0%5,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=5.568) · 2024: 12,3% (n=5.528)

Rezultat / capitaluri proprii0,1%30,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=6.327) · 2024: 46,7% (n=6.247)

Vânzări per angajat113.469 lei217.836 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 191.347 lei (n=5.668) · 2024: 164.925 lei (n=5.834)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)21,5%18,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,1% (n=5.568) · 2024: 47,8% (n=5.528)

Datorii / active (A+B)78,4%81,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,9% (n=5.568) · 2024: 50,6% (n=5.528)

Ponderea activelor imobilizate66,5%58,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=5.568) · 2024: 15,9% (n=5.528)

Active circulante / datorii totale0,43×0,51×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,34× (n=8.188) · 2024: 1,42× (n=8.159)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări103,6 zile94,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 78,4 zile (n=6.537) · 2024: 71,5 zile (n=6.456)

Stocuri în zile de vânzări71,1 zile30,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.056) · 2024: 19,7 zile (n=4.026)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
907.749
Rezultat net
243
Angajați
8
Datorii
1.190.300
Active imobilizate
1.009.781
Active circulante
508.454
Capitaluri proprii
326.940
Venituri totale
1.319.859
Cheltuieli totale
1.302.320
Stocuri
179.160
Creanțe
261.129
Casă și conturi la bănci
68.165
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
1.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.307.016
Rezultat net
100.983
Angajați
6
Datorii
1.445.642
Active imobilizate
1.031.620
Active circulante
741.713
Capitaluri proprii
326.696
Venituri totale
1.351.748
Cheltuieli totale
1.218.748
Stocuri
109.478
Creanțe
344.152
Casă și conturi la bănci
288.083
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
1.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.056.969
Rezultat net
22.877
Angajați
6
Datorii
795.630
Active imobilizate
707.401
Active circulante
314.938
Capitaluri proprii
225.714
Venituri totale
1.060.119
Cheltuieli totale
1.031.068
Stocuri
52.522
Creanțe
178.843
Casă și conturi la bănci
83.573
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
1.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.366.887
Rezultat net
198.005
Angajați
7
Datorii
611.734
Active imobilizate
309.250
Active circulante
296.839
Capitaluri proprii
-6.640
Venituri totale
1.371.653
Cheltuieli totale
1.159.932
Stocuri
5.139
Creanțe
182.734
Casă și conturi la bănci
108.966
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
1.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
788.079
Rezultat net
-162.063
Angajați
7
Datorii
807.632
Active imobilizate
345.308
Active circulante
258.675
Capitaluri proprii
-204.644
Venituri totale
790.948
Cheltuieli totale
945.101
Stocuri
5.139
Creanțe
212.857
Casă și conturi la bănci
40.679
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
1.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
709.750
Rezultat net
-189.380
Angajați
8
Datorii
1.123.741
Active imobilizate
162.371
Active circulante
211.781
Capitaluri proprii
-750.584
Venituri totale
722.954
Cheltuieli totale
905.572
Stocuri
—
Creanțe
172.716
Casă și conturi la bănci
39.065
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
1.183
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-06-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

80 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17707147
Număr de înregistrare
J2005001367299
Înmatriculare
20 iunie 2005
EUID
ROONRC.J2005001367299
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ALEEA SERII 1 Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi Prahova
Adresă fiscală
Str. ALEEA SERII 1 Urlaţi PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iunie 2005
Înregistrare fiscală
26 februarie 2025
Telefon
0729984818 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂRBIERU IACOB
administrator
CÎRSTICĂ MARIAN CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRANS COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.06.2005
Înregistrare fiscală
21 iunie 2005
Număr registrul comerțului
J29/1367/2005
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil

Contact și adrese

Telefon
0729984818 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. URLAŢI, STR. ALEEA SERII, NR.1, CAMERA A
Cod poștal fiscal
106300
Strada sediului
Str. ALEEA SERII
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Orş. Urlaţi
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
106300
Detalii sediu
Camera A
Strada domiciliului fiscal
Str. ALEEA SERII
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Urlaţi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
106300
Detalii domiciliu fiscal
Camera A

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
22 iunie 2005
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (80) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Puchenii Mari (Primaria Comunei Puchenii Mari)13 din 80 înregistrări (16,3%) · Vezi relația

COMUNA BABA ANA7 din 80 înregistrări (8,8%) · Vezi relația

PRIMARIA COLCEAG PRAHOVA7 din 80 înregistrări (8,8%) · Vezi relația

LICEUL TEORETIC BRANCOVEANU VODA URLATI7 din 80 înregistrări (8,8%) · Vezi relația

Spital Orasenesc Urlati6 din 80 înregistrări (7,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)34 din 80 înregistrări (42,5%) · Vezi selecția

Servicii de intretinere a iluminatului public (Rev.2)22 din 80 înregistrări (27,5%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de distributie electrica (Rev.2)7 din 80 înregistrări (8,8%) · Vezi selecția

Ghirlande luminoase pentru pomul de Craciun (Rev.2)4 din 80 înregistrări (5%) · Vezi selecția

Lampi si aparate de iluminat (Rev.2)3 din 80 înregistrări (3,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de reparare si remediere defectiuni prize de pamant cf ref. 1288/09.06./2026

Autoritate: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Prahova

CPV 50532400-7 — Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de distributie electrica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50532400-7

Vezi detaliile atribuirii →
993 leiValoare publicată
18 iunie 2026Achiziție directă

Executie bransament electric pt statii incarcare

Autoritate: Comuna Puchenii Mari (Primaria Comunei Puchenii Mari)

CPV 45310000-3 — Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45310000-3

Vezi detaliile atribuirii →
3.582 leiValoare publicată
11 iunie 2026Achiziție directă

Lucrari Bransament trifazat la Statia de pompare intermediara - Statia de epurare Odaile

Autoritate: Comuna Puchenii Mari (Primaria Comunei Puchenii Mari)

CPV 45310000-3 — Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45310000-3

Vezi detaliile atribuirii →
4.959 leiValoare publicată
11 iunie 2026Achiziție directă

LUCRARI LA INSTALATIA ELECTRICA

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT CLOPOTICA ORASUL URLATI

CPV 45310000-3 — Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45310000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.171 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Servicii de intretinere a iluminatului public

Autoritate: COMUNA VADU SAPAT (PRIMARIA)

CPV 50232100-1 — Servicii de intretinere a iluminatului public (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50232100-1

Vezi detaliile atribuirii →
40.000 leiValoare publicată
22 mai 2026Achiziție directă

Revizie iluminat public in comuna Baba Ana .

Autoritate: COMUNA BABA ANA

CPV 44321000-6 — Cablu (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44321000-6

Vezi detaliile atribuirii →
15.379 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Urlaţi, Oraş UrlaţiStrada Aleea SeriiCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI