Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRASERIA IALOMITA SRL

BRASERIA IALOMITA SRL

CUI 6191368 · SRL· Municipiul Brăila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BRASERIA IALOMITA SRL are sediul în Municipiul Brăila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2%

Datoriile raportate sunt 366,9 K lei în 2025, față de 374,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei+2,8% față de anul anterior2020: 491.2372021: 811.6812022: 1.027.0872023: 877.3562024: 1.380.2712025: 1.419.153
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202511+83,3% față de anul anterior2020: 102021: 122022: 112023: 112024: 62025: 11
Capitaluri proprii 2025222,2 K lei+1,8% față de anul anterior2020: -344.1022021: -82.3162022: 210.9372023: 213.6682024: 218.1622025: 222.161
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0710 K1 mil.2020: 491,2 K lei491,2 K20202021: 811,7 K lei811,7 K20212022: 1 mil. lei1 mil.20222023: 877,4 K lei877,4 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=7352020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +2,8% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii222,2 K lei+1,8% față de anul anterior
Datorii366,9 K lei-2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri877,4 K lei1,4 mil. lei1,4 mil. lei+2,8% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii213,7 K lei218,2 K lei222,2 K lei+1,8% față de anul anterior
Datorii147,1 K lei374,3 K lei366,9 K lei-2% față de anul anterior
Creanțe8,1 K lei48 K lei13,7 K lei-71,5% față de anul anterior
Angajați11611+83,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=7350%0%n=1.603
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,7%34,7%n=79936,8%41,3%n=1.647
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)62,3%64,9%n=79963,2%57,3%n=1.647
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)78,2%56%n=79966,8%54,2%n=1.647
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=7850%0%n=1.628
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=6530%0%n=1.423
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,35×0,6×n=8510,53×0,72×n=1.806
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,47 zile30,63 zilen=73712,53 zile24,89 zilen=1.572
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,31 zile10,83 zilen=71632,05 zile11,55 zilen=1.555
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați129.014 lei238.917 lein=700230.045 lei224.240 lein=1.505

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.419.153
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
366.928
Active imobilizate
460.860
Active circulante
128.229
Capitaluri proprii
222.161
Venituri totale
1.695.266
Cheltuieli totale
1.689.522
Stocuri
72.180
Creanțe
13.684
Casă și conturi la bănci
42.365
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.380.271
Rezultat net
0
Angajați
6
Datorii
374.276
Active imobilizate
395.860
Active circulante
196.578
Capitaluri proprii
218.162
Venituri totale
1.525.257
Cheltuieli totale
1.521.803
Stocuri
122.869
Creanțe
48.037
Casă și conturi la bănci
25.672
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
877.356
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
147.133
Active imobilizate
160.333
Active circulante
200.468
Capitaluri proprii
213.668
Venituri totale
935.493
Cheltuieli totale
923.372
Stocuri
120.184
Creanțe
8.138
Casă și conturi la bănci
72.146
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.027.087
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
121.044
Active imobilizate
157.264
Active circulante
174.717
Capitaluri proprii
210.937
Venituri totale
1.037.432
Cheltuieli totale
733.889
Stocuri
29.555
Creanțe
110.731
Casă și conturi la bănci
34.431
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
811.681
Rezultat net
0
Angajați
12
Datorii
398.906
Active imobilizate
170.762
Active circulante
145.828
Capitaluri proprii
-82.316
Venituri totale
852.553
Cheltuieli totale
582.631
Stocuri
41.265
Creanțe
99.649
Casă și conturi la bănci
4.914
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
491.237
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
561.623
Active imobilizate
129.732
Active circulante
87.789
Capitaluri proprii
-344.102
Venituri totale
544.135
Cheltuieli totale
488.407
Stocuri
28.578
Creanțe
38.297
Casă și conturi la bănci
20.914
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
11.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-09-21 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6191368
Număr de înregistrare
J1994001235097
Înmatriculare
26 iulie 1994
EUID
ROONRC.J1994001235097
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea CĂLĂRAŞILOR, ANS. RADU NEGRU A1 BIS Municipiul Brăila Brăila
Adresă fiscală
Calea CĂLĂRAŞILOR, ANS. RADU NEGRU Brăila BRĂILA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 septembrie 1994
Înregistrare fiscală
21 mai 2026
Telefon
0726117452 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROTARU GABRIEL-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRASERIA IALOMITA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.09.1994
Înregistrare fiscală
21 septembrie 1994
Număr registrul comerțului
J1994001235097
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Telefon
0239685381 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, CAL. CĂLĂRAŞILOR, BL.A1 BIS, ET.P
Cod poștal fiscal
810436
Strada sediului
Cal. Călăraşilor
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Strada domiciliului fiscal
Cal. Călăraşilor
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
810436

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI