Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BREJE KOSIS COMPANY SRL

BREJE KOSIS COMPANY SRL

CUI 30522812 · SRL· Sat Checea, Comuna Checea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BREJE KOSIS COMPANY SRL are sediul în Sat Checea, Comuna Checea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-32,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 128,7 K lei, față de 191,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-16%

Marja netă calculată este -16% în 2025, față de -79,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+84,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025128,7 K lei-32,9% față de anul anterior2020: 203.5852021: 165.9872022: 231.1102023: 338.8022024: 191.7262025: 128.711
Rezultat net 2025-20,6 K lei+86,5% față de anul anterior2020: 6.0512021: -5502022: 24.9112023: 31.6632024: -152.3772025: -20.641
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-53,5 K lei-63,2% față de anul anterior2020: 63.5672021: 63.0172022: 87.9282023: 119.5912024: -32.7862025: -53.504
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0169 K339 K2020: 203,6 K lei203,6 K20202021: 166 K lei166 K20212022: 231,1 K lei231,1 K20222023: 338,8 K lei338,8 K20232024: 191,7 K lei191,7 K20242025: 128,7 K lei128,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-79,5%-34,3%10,8%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 3%3%20202021: -0,3%-0,3%20212022: 10,8%10,8%20222023: 9,3%9,3%20232024: -79,5%-79,5%20242025: -16%-16%2025

Cifra de afaceri: -32,9% față de anul anterior. Marja netă: -16%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-53,5 K lei-63,2% față de anul anterior
Datorii139,8 K lei+84,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri338,8 K lei191,7 K lei128,7 K lei-32,9% față de anul anterior
Rezultat net31,7 K lei-152,4 K lei-20,6 K lei+86,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii119,6 K lei-32,8 K lei-53,5 K lei-63,2% față de anul anterior
Datorii69 K lei75,9 K lei139,8 K lei+84,3% față de anul anterior
Creanțe1,4 K lei7,2 K lei13,3 K lei+84,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-16%2%n=29.731-79,5%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-62%22,4%n=20.741-76,1%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)162%77,8%n=20.741176,1%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%15,6%n=20.7411,5%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-23,9%2,2%n=20.723-353,8%1,9%n=22.355
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,61×0,95×n=35.4150,56×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36037,06 zile8,02 zilen=26.82813,49 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360200,93 zile63,03 zilen=27.38932,54 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați128.711 lei259.175 lein=21.783191.726 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.711
Rezultat net
-20.641
Angajați
1
Datorii
139.775
Active imobilizate
644
Active circulante
85.627
Capitaluri proprii
-53.504
Venituri totale
133.578
Cheltuieli totale
152.883
Stocuri
71.840
Creanțe
13.250
Casă și conturi la bănci
537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.726
Rezultat net
-152.377
Angajați
1
Datorii
75.850
Active imobilizate
644
Active circulante
42.420
Capitaluri proprii
-32.786
Venituri totale
194.443
Cheltuieli totale
344.873
Stocuri
17.332
Creanțe
7.183
Casă și conturi la bănci
17.905
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
338.802
Rezultat net
31.663
Angajați
1
Datorii
69.002
Active imobilizate
644
Active circulante
187.949
Capitaluri proprii
119.591
Venituri totale
340.037
Cheltuieli totale
305.478
Stocuri
179.147
Creanțe
1.355
Casă și conturi la bănci
7.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.110
Rezultat net
24.911
Angajați
1
Datorii
58.228
Active imobilizate
644
Active circulante
145.512
Capitaluri proprii
87.928
Venituri totale
231.316
Cheltuieli totale
204.207
Stocuri
142.623
Creanțe
1.208
Casă și conturi la bănci
1.681
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.987
Rezultat net
-550
Angajați
1
Datorii
32.488
Active imobilizate
644
Active circulante
94.861
Capitaluri proprii
63.017
Venituri totale
166.895
Cheltuieli totale
165.926
Stocuri
91.048
Creanțe
478
Casă și conturi la bănci
3.335
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
203.585
Rezultat net
6.051
Angajați
1
Datorii
6.292
Active imobilizate
644
Active circulante
69.215
Capitaluri proprii
63.567
Venituri totale
204.546
Cheltuieli totale
196.553
Stocuri
62.949
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.266
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-08-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30522812
Număr de înregistrare
J35/1918/2012
Înmatriculare
7 august 2012
EUID
ROONRC.J35/1918/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
154 Sat Checea, Comuna Checea Timiş
Adresă fiscală
154 Checea TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 august 2012
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2025
Telefon
0256223412 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BREJE FLORINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BREJE KOSIS COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.08.2012
Înregistrare fiscală
7 august 2012
Număr registrul comerțului
J35/1918/2012
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia

Contact și adrese

Telefon
0256223412 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT CHECEA COM. CHECEA, NR.154
Cod poștal fiscal
307102
Numărul sediului
154
Localitatea sediului
Sat Checea Com. Checea
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307102
Numărul domiciliului fiscal
154
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Checea Com. Checea
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307102

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2024
Perioada 2: TVA de la
1 august 2017
Perioada 2: TVA până la
12 ianuarie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
12 ianuarie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Checea, Comuna CheceaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI