Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRIANT TRAVEL BOOKING 21 SRL

BRIANT TRAVEL BOOKING 21 SRL

CUI 31268772 · SRL· Municipiul Adjud· Activități ale tur-operatorilor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BRIANT TRAVEL BOOKING 21 SRL are sediul în Municipiul Adjud și raportează activitatea activități ale tur-operatorilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+46,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 402,5 K lei, față de 274 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât16,9%

Marja netă calculată este 16,9% în 2024, față de 23,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-80,6%

Datoriile raportate sunt 38,2 K lei în 2024, față de 197,4 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024402,5 K lei+46,9% față de anul anterior2022: 752.1192023: 274.0022024: 402.546
Rezultat net 202468 K lei+7,2% față de anul anterior2022: 513.4592023: 63.4762024: 68.043
Angajați 20241+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20241,1 mil. lei+6,3% față de anul anterior2022: 1.018.4542023: 1.081.9302024: 1.149.973
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0376 K752 K2022: 752,1 K lei752,1 K20222023: 274 K lei274 K20232024: 402,5 K lei402,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,1%68,3%Mediana sectorului (2024): 9,9% · n=9212022: 68,3%68,3%20222023: 23,2%23,2%20232024: 16,9%16,9%2024

Cifra de afaceri: +46,9% față de anul anterior. Marja netă: 16,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+6,3% față de anul anterior
Datorii38,2 K lei-80,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri752,1 K lei274 K lei402,5 K lei+46,9% față de anul anterior
Rezultat net513,5 K lei63,5 K lei68 K lei+7,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+6,3% față de anul anterior
Datorii22,8 K lei197,4 K lei38,2 K lei-80,6% față de anul anterior
Creanțe304,5 K lei747,1 K lei873,9 K lei+17% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,9%9,9%n=92123,2%16,3%n=913
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,8%33,2%n=83784,6%38,2%n=822
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,2%64,9%n=83715,4%60%n=822
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,2%7,6%n=83738,2%6,7%n=822
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)5,7%5,5%n=8375%7,8%n=822
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,9%18%n=8695,9%22,3%n=863
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii28,54×1,21×n=1.1024,01×1,34×n=1.090
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360781,5 zile184,52 zilen=886981,56 zile181,7 zilen=875
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3608,32 zile2,96 zilen=3800,94 zile3,66 zilen=388
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați402.546 lei209.398 lein=749274.002 lei188.301 lein=738

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.546
Rezultat net
68.043
Angajați
1
Datorii
38.217
Active imobilizate
97.591
Active circulante
1.090.599
Capitaluri proprii
1.149.973
Venituri totale
403.716
Cheltuieli totale
327.898
Stocuri
9.307
Creanțe
873.861
Casă și conturi la bănci
207.431
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.002
Rezultat net
63.476
Angajați
1
Datorii
197.350
Active imobilizate
488.083
Active circulante
791.197
Capitaluri proprii
1.081.930
Venituri totale
282.300
Cheltuieli totale
216.182
Stocuri
713
Creanțe
747.082
Casă și conturi la bănci
43.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
752.119
Rezultat net
513.459
Angajați
1
Datorii
22.786
Active imobilizate
546.547
Active circulante
494.693
Capitaluri proprii
1.018.454
Venituri totale
756.638
Cheltuieli totale
239.058
Stocuri
—
Creanțe
304.466
Casă și conturi la bănci
190.227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-02-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31268772
Număr de înregistrare
J2013000100393
Înmatriculare
22 februarie 2013
EUID
ROONRC.J2013000100393
Formă juridică
SRL
Sediu social
PAPARET 15 Municipiul Adjud Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PAPARET 15 Adjud VRANCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 februarie 2013
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0746067207 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATEI MARINEL-GELU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRIANT TRAVEL BOOKING 21 SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.2013
Înregistrare fiscală
22 februarie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000100393
Cod CAEN
7912
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Adjud

Contact și adrese

Telefon
0746067207 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. ADJUD, STR PAPARET, NR.15
Cod poștal fiscal
625100
Strada sediului
Str PAPARET
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Adjud
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
625100
Strada domiciliului fiscal
Str PAPARET
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Adjud
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
625100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 2212 Rev. 3Fabricarea altor produse din cauciuc

CAEN 2593 Rev. 3Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul AdjudCAEN 7912
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI