Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRILIANT HOTEL STAFF S.R.L.

BRILIANT HOTEL STAFF S.R.L.

CUI 40365430 · SRL· Municipiul Făgăraş

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate591.810 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BRILIANT HOTEL STAFF S.R.L. are sediul în Municipiul Făgăraş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

591.810 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+1,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,2 mil. lei, față de 4,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de -3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,2 mil. lei+1,5% față de anul anterior2020: 698.5052023: 466.2372024: 4.129.7952025: 4.192.738
Rezultat net 202511,2 K lei+109% față de anul anterior2020: 2.8832023: -216.7252024: -123.5872025: 11.158
Angajați 202510+25% față de anul anterior2020: 22023: 52024: 82025: 10
Capitaluri proprii 2025-299,8 K lei+3,6% față de anul anterior2020: 391.8482023: -187.3632024: -310.9502025: -299.792
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 698,5 K lei698,5 K20202023: 466,2 K lei466,2 K20232024: 4,1 mil. lei4,1 mil.20242025: 4,2 mil. lei4,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-46,5%-15,9%14,6%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=16892020: 0,4%0,4%20202023: -46,5%-46,5%20232024: -3%-3%20242025: 0,3%0,3%2025

Cifra de afaceri: +1,5% față de anul anterior. Marja netă: 0,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-299,8 K lei+3,6% față de anul anterior
Datorii752,5 K lei+43,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri466,2 K lei4,1 mil. lei4,2 mil. lei+1,5% față de anul anterior
Rezultat net-216,7 K lei-123,6 K lei11,2 K lei+109% față de anul anterior
Capitaluri proprii-187,4 K lei-311 K lei-299,8 K lei+3,6% față de anul anterior
Datorii586,9 K lei525 K lei752,5 K lei+43,3% față de anul anterior
Creanțe391,5 K lei164,1 K lei118,6 K lei-27,7% față de anul anterior
Angajați5810+25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,3%14,6%n=1.689-3%16,1%n=1.618
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-66,2%40,2%n=1.250—47,6%n=1.229
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)166,2%52,6%n=1.250—49,2%n=1.229
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53%19,4%n=1.250—15,3%n=1.229
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,5%7,6%n=1.250—10,9%n=1.229
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,28×1,36×n=2.1250,41×1,48×n=2.016
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36010,18 zile72,15 zilen=1.52314,3 zile67,78 zilen=1.435
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați419.274 lei237.917 lein=978516.224 lei225.591 lein=982

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.192.738
Rezultat net
11.158
Angajați
10
Datorii
752.538
Active imobilizate
240.000
Active circulante
212.746
Capitaluri proprii
-299.792
Venituri totale
4.192.738
Cheltuieli totale
4.179.455
Stocuri
—
Creanțe
118.570
Casă și conturi la bănci
94.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.129.795
Rezultat net
-123.587
Angajați
8
Datorii
525.008
Active imobilizate
—
Active circulante
214.058
Capitaluri proprii
-310.950
Venituri totale
4.129.795
Cheltuieli totale
4.233.627
Stocuri
—
Creanțe
164.072
Casă și conturi la bănci
49.986
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
466.237
Rezultat net
-216.725
Angajați
5
Datorii
586.934
Active imobilizate
—
Active circulante
399.571
Capitaluri proprii
-187.363
Venituri totale
466.237
Cheltuieli totale
678.393
Stocuri
—
Creanțe
391.522
Casă și conturi la bănci
8.049
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
698.505
Rezultat net
2.883
Angajați
2
Datorii
86.638
Active imobilizate
6.828
Active circulante
471.658
Capitaluri proprii
391.848
Venituri totale
714.266
Cheltuieli totale
704.687
Stocuri
—
Creanțe
344.555
Casă și conturi la bănci
127.103
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

591.810 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

591.810 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat443.446 lei13.398 lei456.844 lei456.844 lei0 lei
Asigurări sociale95.241 lei1.171 lei96.412 lei96.412 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate38.093 lei461 lei38.554 lei38.554 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40365430
Număr de înregistrare
J8/3193/2018
Înmatriculare
28 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J8/3193/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
OCTAVIAN PALER S9 Municipiul Făgăraş Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. OCTAVIAN PALER Făgăraş BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
25 octombrie 2024
Telefon
0745245767 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORDA RODICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRILIANT HOTEL STAFF S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.12.2018
Înregistrare fiscală
3 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J08/3193/2018
Cod CAEN
8230
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş

Contact și adrese

Telefon
0745245767 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. FĂGĂRAŞ, STR. OCTAVIAN PALER, BL.S9, SC.A, AP.8
Cod poștal fiscal
505200
Strada sediului
Str. Octavian Paler
Localitatea sediului
Mun. Făgăraş
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
505200
Strada domiciliului fiscal
Str. Octavian Paler
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Făgăraş
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
505200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul FăgăraşCAEN 8230
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI