Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BROCART FASHION SRL

BROCART FASHION SRL

CUI 21102810 · SRL· Municipiul Galaţi

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BROCART FASHION SRL are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+137,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9 K lei, față de 3,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6%

Marja netă calculată este 6% în 2025, față de 16,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259 K lei+137,1% față de anul anterior2020: 98.9702021: 117.4932022: 184.4102023: 99.1402024: 3.8012025: 9.014
Rezultat net 2025544 lei-11% față de anul anterior2020: 79.0922021: 95.0742022: -74.0102023: 2.8132024: 6112025: 544
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025248 K lei+0,2% față de anul anterior2020: 225.5782021: 320.6522022: 246.6422023: 249.4552024: 247.4122025: 247.956
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate092 K184 K2020: 99 K lei99 K20202021: 117,5 K lei117,5 K20212022: 184,4 K lei184,4 K20222023: 99,1 K lei99,1 K20232024: 3,8 K lei3,8 K20242025: 9 K lei9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-40,1%20,4%80,9%Mediana sectorului (2025): 19,5% · n=28872020: 79,9%79,9%20202021: 80,9%80,9%20212022: -40,1%-40,1%20222023: 2,8%2,8%20232024: 16,1%16,1%20242025: 6%6%2025

Cifra de afaceri: +137,1% față de anul anterior. Marja netă: 6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii248 K lei+0,2% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei+787,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri99,1 K lei3,8 K lei9 K lei+137,1% față de anul anterior
Rezultat net2,8 K lei611 lei544 lei-11% față de anul anterior
Capitaluri proprii249,5 K lei247,4 K lei248 K lei+0,2% față de anul anterior
Datorii5 K lei486 lei4,3 K lei+787,2% față de anul anterior
Creanțe104 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6%19,5%n=2.88716,1%23,1%n=3.976
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)98,3%58,8%n=2.15499,8%65,8%n=2.949
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1,7%40,4%n=2.1540,2%33,1%n=2.949
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,7%14,5%n=2.15439,4%13%n=2.949
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,2%16,6%n=2.1540,2%18,4%n=2.948
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,2%57,3%n=2.6890,2%56,9%n=3.710
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii35,87×1,73×n=3.427309,27×2,31×n=4.646
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile84,68 zilen=2.6270 zile71,53 zilen=3.487
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604.382,7 zile15,18 zilen=1.23710.561,33 zile15,75 zilen=1.602
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—157.956 lein=1.6503.801 lei144.680 lein=2.393

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.014
Rezultat net
544
Angajați
0
Datorii
4.312
Active imobilizate
97.560
Active circulante
154.676
Capitaluri proprii
247.956
Venituri totale
9.014
Cheltuieli totale
8.366
Stocuri
109.738
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
44.938
Cheltuieli în avans
32
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.801
Rezultat net
611
Angajați
1
Datorii
486
Active imobilizate
97.560
Active circulante
150.306
Capitaluri proprii
247.412
Venituri totale
13.875
Cheltuieli totale
13.147
Stocuri
111.510
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
38.796
Cheltuieli în avans
32
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.140
Rezultat net
2.813
Angajați
1
Datorii
5.016
Active imobilizate
97.560
Active circulante
156.911
Capitaluri proprii
249.455
Venituri totale
119.278
Cheltuieli totale
115.524
Stocuri
112.531
Creanțe
104
Casă și conturi la bănci
44.276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.410
Rezultat net
-74.010
Angajați
1
Datorii
3.817
Active imobilizate
52.077
Active circulante
198.382
Capitaluri proprii
246.642
Venituri totale
184.410
Cheltuieli totale
256.421
Stocuri
11.897
Creanțe
184.795
Casă și conturi la bănci
1.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.493
Rezultat net
95.074
Angajați
1
Datorii
1.644
Active imobilizate
—
Active circulante
322.296
Capitaluri proprii
320.652
Venituri totale
117.493
Cheltuieli totale
21.127
Stocuri
14.508
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
307.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.970
Rezultat net
79.092
Angajați
1
Datorii
375
Active imobilizate
—
Active circulante
225.953
Capitaluri proprii
225.578
Venituri totale
128.747
Cheltuieli totale
48.501
Stocuri
19.008
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
206.945
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-05. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-04-02

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-05. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-04-02
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-04-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21102810
Număr de înregistrare
J2007000258176
Înmatriculare
15 februarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000258176
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ROMÂNĂ 166 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ROMÂNĂ 166 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
2 aprilie 2026
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2026
Telefon
0236415657 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETREA ANCA IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BROCART FASHION SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 02.04.2026
Înregistrare fiscală
15 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000258176
Cod CAEN
7411
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0236415657 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ROMÂNĂ, NR.166
Strada sediului
Str. Română
Numărul sediului
166
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Strada domiciliului fiscal
Str. Română
Numărul domiciliului fiscal
166
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
5 mai 2026
Publicarea deciziei
5 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiStrada RomânăCAEN 7410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI