Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BRS AUTO CARS S.R.L.

BRS AUTO CARS S.R.L.

CUI 43184853 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BRS AUTO CARS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-15,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 956,9 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,2%

Marja netă calculată este 2,2% în 2025, față de 3,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+52,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025956,9 K lei-15,8% față de anul anterior2020: 17.4632021: 632.1772022: 701.5212023: 1.037.0932024: 1.136.8772025: 956.887
Rezultat net 202520,9 K lei-48,2% față de anul anterior2020: -10.8352021: 40.1012022: 14.8632023: 7.8172024: 40.3012025: 20.893
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 32022: 32023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202569,3 K lei+70,7% față de anul anterior2020: -10.6352021: 29.4662022: 44.3292023: 52.1462024: 40.6302025: 69.340
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0568 K1 mil.2020: 17,5 K lei17,5 K20202021: 632,2 K lei632,2 K20212022: 701,5 K lei701,5 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 956,9 K lei956,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-62%-27,9%6,3%Mediana sectorului (2025): 3,8% · n=38542020: -62%-62%20202021: 6,3%6,3%20212022: 2,1%2,1%20222023: 0,8%0,8%20232024: 3,5%3,5%20242025: 2,2%2,2%2025

Cifra de afaceri: -15,8% față de anul anterior. Marja netă: 2,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii69,3 K lei+70,7% față de anul anterior
Datorii90,2 K lei-42,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1,1 mil. lei956,9 K lei-15,8% față de anul anterior
Rezultat net7,8 K lei40,3 K lei20,9 K lei-48,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii52,1 K lei40,6 K lei69,3 K lei+70,7% față de anul anterior
Datorii155,9 K lei156,9 K lei90,2 K lei-42,5% față de anul anterior
Creanțe2,6 K lei15,9 K lei24,2 K lei+52,4% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,2%3,8%n=3.8543,5%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)43,6%16,7%n=3.40820,6%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56,7%74%n=3.40879,5%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51,7%39,5%n=3.40845,4%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13,1%3%n=3.40820,4%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive30,1%38,8%n=2.88499,2%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,85×0,78×n=4.5460,69×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,09 zile25,19 zilen=3.2925,02 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36013,75 zile26,25 zilen=2.82313,25 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați956.887 lei164.227 lein=3.110568.439 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
956.887
Rezultat net
20.893
Angajați
1
Datorii
90.171
Active imobilizate
82.258
Active circulante
76.885
Capitaluri proprii
69.340
Venituri totale
1.056.765
Cheltuieli totale
1.029.579
Stocuri
36.549
Creanțe
24.165
Casă și conturi la bănci
16.171
Cheltuieli în avans
368
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.136.877
Rezultat net
40.301
Angajați
2
Datorii
156.933
Active imobilizate
89.560
Active circulante
107.803
Capitaluri proprii
40.630
Venituri totale
1.183.276
Cheltuieli totale
1.133.683
Stocuri
41.840
Creanțe
15.861
Casă și conturi la bănci
50.102
Cheltuieli în avans
200
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.037.093
Rezultat net
7.817
Angajați
3
Datorii
155.945
Active imobilizate
132.907
Active circulante
75.184
Capitaluri proprii
52.146
Venituri totale
1.100.822
Cheltuieli totale
1.082.028
Stocuri
45.175
Creanțe
2.626
Casă și conturi la bănci
27.383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
701.521
Rezultat net
14.863
Angajați
3
Datorii
157.591
Active imobilizate
77.900
Active circulante
124.020
Capitaluri proprii
44.329
Venituri totale
806.097
Cheltuieli totale
783.135
Stocuri
118.393
Creanțe
3.882
Casă și conturi la bănci
1.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
632.177
Rezultat net
40.101
Angajați
3
Datorii
168.650
Active imobilizate
65.983
Active circulante
132.133
Capitaluri proprii
29.466
Venituri totale
635.935
Cheltuieli totale
590.088
Stocuri
89.922
Creanțe
25.064
Casă și conturi la bănci
17.147
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.463
Rezultat net
-10.835
Angajați
—
Datorii
78.547
Active imobilizate
64.991
Active circulante
2.921
Capitaluri proprii
-10.635
Venituri totale
17.473
Cheltuieli totale
28.308
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.921
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43184853
Număr de înregistrare
J2020013462408
Înmatriculare
14 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020013462408
Formă juridică
SRL
Sediu social
ÎMPĂRATUL TRAIAN 32 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ÎMPĂRATUL TRAIAN 32 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANCA SORIN-COZMIN
administrator
RUSU IOAN GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BRS AUTO CARS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2020
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020013462408
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR ÎMPĂRATUL TRAIAN, NR.32, CORP C1. PARTER SI MEZANIN
Cod poștal fiscal
41416
Strada sediului
Str. Împăratul Traian
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41416
Detalii sediu
CORP C1. PARTER SI MEZANIN
Strada domiciliului fiscal
Str. Împăratul Traian
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41416
Detalii domiciliu fiscal
CORP C1. PARTER SI MEZANIN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4730 Rev. 2Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 9531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI