Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUCATE DIN PROXIMITATE COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

BUCATE DIN PROXIMITATE COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 42299839 · CA· Sat Şoala, Comuna Axente Sever· Intermedieri în comerțul cu produse diverse

mandat administratori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

BUCATE DIN PROXIMITATE COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Şoala, Comuna Axente Sever și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu produse diverse. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202237,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2022-72,7 K leiFără an comparabil
Angajați 20221Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2022-66,2 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate019 K38 K2022: 37,6 K lei37,6 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-193,1%-85,7%21,8%2022: -193,1%-193,1%2022Reper 2022: mediana sectorului 21,8% · n=5.987

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-66,2 K lei

Datorii raportate

2022185,6 K lei

Disponibilități bănești

2022119,8 K lei

Capital de lucru net

2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2022Ultima variație
Cifră de afaceri37,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net-72,7 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-66,2 K leiFără an comparabil
Datorii185,6 K leiFără an comparabil
Creanțe163,9 K leiFără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2022
Marjă netă-193,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 21,8% (n=5.987)

Rezultat / active (A+B)-18,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 13,4% (n=4.750)

Vânzări per angajat37.638 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 241.080 lei (n=3.918)

Capital și îndatorare

Indicator2022
Capitaluri proprii / active (A+B)-17%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 49,8% (n=4.753)

Datorii / active (A+B)47,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 49,5% (n=4.753)

Ponderea activelor imobilizate27,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 11,2% (n=4.753)

Active circulante / datorii totale1,53×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,6× (n=7.568)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2022
Creanțe în zile de vânzări1.567,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 92,4 zile (n=5.366)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.638
Rezultat net
-72.670
Angajați
1
Datorii
185.565
Active imobilizate
106.269
Active circulante
283.745
Capitaluri proprii
-66.157
Venituri totale
51.609
Cheltuieli totale
123.903
Stocuri
—
Creanțe
163.901
Casă și conturi la bănci
119.844
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
270.606
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCmandat administratori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42299839
Număr de înregistrare
C2020000002328
Înmatriculare
20 februarie 2020
EUID
ROONRC.C2020000002328
Formă juridică
CA
Sediu social
162 Sat Şoala, Comuna Axente Sever Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
162 Şoala SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 februarie 2020
Înregistrare fiscală
25 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUP SILVIA
administrator
VASINC SIMONA MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUCATE DIN PROXIMITATE COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2020
Înregistrare fiscală
21 februarie 2020
Număr registrul comerțului
C2020000002328
Cod CAEN
4631
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT ŞOALA COM. AXENTE SEVER, , NR.162
Numărul sediului
162
Localitatea sediului
Sat Şoala Com. Axente Sever
Județul sediului
SIBIU
Numărul domiciliului fiscal
162
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şoala Com. Axente Sever
Județul domiciliului fiscal
SIBIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

83 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0112 Rev. 2Cultivarea orezului

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0114 Rev. 2Cultivarea trestiei de zahăr

CAEN 0115 Rev. 2Cultivarea tutunului

CAEN 0116 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru fibre textile

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor

CAEN 0122 Rev. 2Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale

CAEN 0123 Rev. 2Cultivarea fructelor citrice

CAEN 0124 Rev. 2Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0126 Rev. 2Cultivarea fructelor oleaginoase

CAEN 0127 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor

CAEN 0128 Rev. 2Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0129 Rev. 2Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0143 Rev. 2Creșterea cailor și a altor cabaline

CAEN 0144 Rev. 2Creșterea cămilelor și a camelidelor

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1020 Rev. 2Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 1031 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cartofilor

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1041 Rev. 2Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CAEN 1042 Rev. 2Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similare

CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor

CAEN 1052 Rev. 2Fabricarea înghețatei

CAEN 1061 Rev. 2Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1062 Rev. 2Fabricarea amidonului și a produselor din amidon

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1073 Rev. 2Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare

CAEN 1081 Rev. 2Fabricarea zahărului

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1083 Rev. 2Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 1084 Rev. 2Fabricarea condimentelor și ingredientelor

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 2Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 1091 Rev. 2Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 1092 Rev. 2Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie

CAEN 1101 Rev. 2Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice

CAEN 1102 Rev. 2Fabricarea vinurilor din struguri

CAEN 1103 Rev. 2Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe

CAEN 1104 Rev. 2Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare

CAEN 1105 Rev. 2Fabricarea berii

CAEN 1106 Rev. 2Fabricarea malțului

CAEN 1107 Rev. 2Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4624 Rev. 2Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Şoala, Comuna Axente SeverCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI