Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUCATE TRADIŢIONALE DIN MOLDOVA S.R.L.

BUCATE TRADIŢIONALE DIN MOLDOVA S.R.L.

CUI 46362580 · SRL· Municipiul Bacău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BUCATE TRADIŢIONALE DIN MOLDOVA S.R.L. are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+95,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 575,5 K lei, față de 295 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2025, față de 0,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+54,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025575,5 K lei+95,1% față de anul anterior2022: 19.1182023: 24.4222024: 294.9712025: 575.536
Rezultat net 202514,8 K lei+973% față de anul anterior2022: 10.6312023: -24.2652024: 1.3812025: 14.818
Angajați 20252-50% față de anul anterior2023: 12024: 42025: 2
Capitaluri proprii 20252,6 K lei+121,4% față de anul anterior2022: 10.7312023: -13.5892024: -12.2072025: 2.611
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0288 K576 K2022: 19,1 K lei19,1 K20222023: 24,4 K lei24,4 K20232024: 295 K lei295 K20242025: 575,5 K lei575,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-99,4%-21,9%55,6%Mediana sectorului (2025): 0,9% · n=49332022: 55,6%55,6%20222023: -99,4%-99,4%20232024: 0,5%0,5%20242025: 2,6%2,6%2025

Cifra de afaceri: +95,1% față de anul anterior. Marja netă: 2,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,6 K lei+121,4% față de anul anterior
Datorii168,5 K lei-16,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri24,4 K lei295 K lei575,5 K lei+95,1% față de anul anterior
Rezultat net-24,3 K lei1,4 K lei14,8 K lei+973% față de anul anterior
Capitaluri proprii-13,6 K lei-12,2 K lei2,6 K lei+121,4% față de anul anterior
Datorii56,4 K lei202,3 K lei168,5 K lei-16,7% față de anul anterior
Creanțe2,6 K lei12,8 K lei19,8 K lei+54,3% față de anul anterior
Angajați142-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,6%0,9%n=4.9330,5%1,1%n=5.346
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1,5%2,4%n=4.842-6,4%3,8%n=5.217
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)98,5%89,3%n=4.842106,4%85,1%n=5.217
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)59,7%45,2%n=4.84249,7%46,4%n=5.217
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,7%0,1%n=4.8380,7%0,1%n=5.215
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive567,5%17%n=3.291—23,5%n=3.480
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,41×0,47×n=6.3650,47×0,49×n=6.801
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,37 zile15,86 zilen=4.41815,65 zile16,21 zilen=4.728
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36022,55 zile18,15 zilen=4.27785,83 zile19,55 zilen=4.589
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați287.768 lei125.549 lein=4.19373.743 lei112.469 lein=4.611

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
575.536
Rezultat net
14.818
Angajați
2
Datorii
168.474
Active imobilizate
102.116
Active circulante
68.969
Capitaluri proprii
2.611
Venituri totale
575.538
Cheltuieli totale
557.898
Stocuri
36.048
Creanțe
19.775
Casă și conturi la bănci
13.146
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.971
Rezultat net
1.381
Angajați
4
Datorii
202.304
Active imobilizate
94.539
Active circulante
95.558
Capitaluri proprii
-12.207
Venituri totale
322.471
Cheltuieli totale
320.821
Stocuri
70.322
Creanțe
12.820
Casă și conturi la bănci
12.416
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.422
Rezultat net
-24.265
Angajați
1
Datorii
56.391
Active imobilizate
26.679
Active circulante
16.123
Capitaluri proprii
-13.589
Venituri totale
25.712
Cheltuieli totale
49.977
Stocuri
6.192
Creanțe
2.555
Casă și conturi la bănci
7.376
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.118
Rezultat net
10.631
Angajați
—
Datorii
4.885
Active imobilizate
2.516
Active circulante
13.100
Capitaluri proprii
10.731
Venituri totale
19.118
Cheltuieli totale
7.969
Stocuri
7.449
Creanțe
129
Casă și conturi la bănci
5.522
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46362580
Număr de înregistrare
J2022001074046
Înmatriculare
24 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022001074046
Formă juridică
SRL
Sediu social
MĂRĂŞTI 51 Municipiul Bacău Bacău
Adresă fiscală
Str MĂRĂŞTI 51 Bacău BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 iunie 2022
Înregistrare fiscală
23 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PALADE ROMINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUCATE TRADIŢIONALE DIN MOLDOVA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.06.2022
Înregistrare fiscală
24 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J2022001074046
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. MĂRĂŞTI, NR.51
Cod poștal fiscal
600332
Strada sediului
Str. Mărăşti
Numărul sediului
51
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600332
Strada domiciliului fiscal
Str. Mărăşti
Numărul domiciliului fiscal
51
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600332

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1085 Rev. 3Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 3Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI