Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUCOVINA GRAINS GROUP S.R.L.

BUCOVINA GRAINS GROUP S.R.L.

CUI 44394225 · SRL· Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate182.131 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BUCOVINA GRAINS GROUP S.R.L. are sediul în Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

182.131 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-78,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 901,4 K lei, față de 4,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut13,3%

Marja netă calculată este 13,3% în 2025, față de 5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025901,4 K lei-78,9% față de anul anterior2021: 40.9412022: 144.4782023: 1.558.3152024: 4.271.0832025: 901.449
Rezultat net 2025120 K lei-45,8% față de anul anterior2021: 7.8532022: -20.6862023: 158.8562024: 221.4512025: 119.967
Angajați 20253Fără an comparabil2022: 82023: 12025: 3
Capitaluri proprii 2025487,6 K lei+32,6% față de anul anterior2021: 8.0532022: -12.6332023: 146.2232024: 367.6742025: 487.641
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 40,9 K lei40,9 K20212022: 144,5 K lei144,5 K20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 4,3 mil. lei4,3 mil.20242025: 901,4 K lei901,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,3%2,4%19,2%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 19,2%19,2%20212022: -14,3%-14,3%20222023: 10,2%10,2%20232024: 5,2%5,2%20242025: 13,3%13,3%2025

Cifra de afaceri: -78,9% față de anul anterior. Marja netă: 13,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii487,6 K lei+32,6% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei+73% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei4,3 mil. lei901,4 K lei-78,9% față de anul anterior
Rezultat net158,9 K lei221,5 K lei120 K lei-45,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii146,2 K lei367,7 K lei487,6 K lei+32,6% față de anul anterior
Datorii248,1 K lei984,4 K lei1,7 mil. lei+73% față de anul anterior
Creanțe366,4 K lei1,4 mil. lei2 mil. lei+39,4% față de anul anterior
Angajați1—3Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,3%3,7%n=30.4905,2%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)22,3%24,6%n=27.27225,7%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)77,8%76,6%n=27.27268,8%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,1%32,1%n=27.2720,1%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)5,5%3,5%n=27.26315,5%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive24,6%26,7%n=25.15560,2%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,28×0,8×n=37.8801,45×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360784,85 zile61,23 zilen=29.162118,87 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36078,93 zile5,37 zilen=16.0950,37 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați300.483 lei278.223 lein=25.896—257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
901.449
Rezultat net
119.967
Angajați
3
Datorii
1.703.454
Active imobilizate
1.676
Active circulante
2.187.599
Capitaluri proprii
487.641
Venituri totale
1.210.042
Cheltuieli totale
1.071.191
Stocuri
197.645
Creanțe
1.965.272
Casă și conturi la bănci
24.682
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
180
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.271.083
Rezultat net
221.451
Angajați
—
Datorii
984.433
Active imobilizate
1.676
Active circulante
1.429.851
Capitaluri proprii
367.674
Venituri totale
4.271.083
Cheltuieli totale
4.014.774
Stocuri
4.429
Creanțe
1.410.255
Casă și conturi la bănci
15.167
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
81.420
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.558.315
Rezultat net
158.856
Angajați
1
Datorii
248.097
Active imobilizate
1.676
Active circulante
390.644
Capitaluri proprii
146.223
Venituri totale
1.618.344
Cheltuieli totale
1.443.629
Stocuri
4.429
Creanțe
366.378
Casă și conturi la bănci
19.837
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.478
Rezultat net
-20.686
Angajați
8
Datorii
101.558
Active imobilizate
1.676
Active circulante
85.249
Capitaluri proprii
-12.633
Venituri totale
144.478
Cheltuieli totale
163.729
Stocuri
—
Creanțe
81.989
Casă și conturi la bănci
3.260
Cheltuieli în avans
2.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.941
Rezultat net
7.853
Angajați
—
Datorii
8.617
Active imobilizate
2.875
Active circulante
13.795
Capitaluri proprii
8.053
Venituri totale
40.941
Cheltuieli totale
31.860
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.795
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

182.131 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 79% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

182.131 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 79% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-06-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat105.644 lei10.573 lei116.217 lei116.217 lei0 lei
Asigurări sociale45.902 lei1.177 lei47.079 lei47.079 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate18.368 lei467 lei18.835 lei18.835 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44394225
Număr de înregistrare
J2021001894135
Înmatriculare
7 iunie 2021
EUID
ROONRC.J2021001894135
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTANŢEI 58 C4 Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos CONSTANŢEI 58 Negru Vodă CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iunie 2021
Înregistrare fiscală
7 mai 2025
Telefon
0723882313 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOKA DMYTRO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUCOVINA GRAINS GROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.06.2021
Înregistrare fiscală
7 iunie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001894135
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia

Contact și adrese

Telefon
0723882313 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NEGRU VODĂ, ŞOS. CONSTANŢEI, NR.58, CAM. 1, BL.C4, SC.A, ET.PARTER, AP.3
Cod poștal fiscal
905800
Strada sediului
Şos. Constanţei
Numărul sediului
58
Localitatea sediului
Orş. Negru Vodă
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905800
Detalii sediu
CAM. 1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Constanţei
Numărul domiciliului fiscal
58
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Negru Vodă
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905800
Detalii domiciliu fiscal
CAM. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
24 octombrie 2024
Perioada 2: TVA de la
1 iulie 2021
Perioada 2: TVA până la
31 august 2024
Perioada 2: Anulare operată la
3 septembrie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 6421 Rev. 3Activități ale holding-urilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Negru Vodă, Oraş Negru VodăCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI