Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUN ŞI TOT ŞI POFTĂ BUNĂ SRL

BUN ŞI TOT ŞI POFTĂ BUNĂ SRL

CUI 27264640 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BUN ŞI TOT ŞI POFTĂ BUNĂ SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități de alimentație (catering) pentru evenimente. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-76,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 20,9 K lei, față de 88,2 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-296,1%

Marja netă calculată este -296,1% în 2022, față de -56,8% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202220,9 K lei-76,3% față de anul anterior2020: 130.9802021: 88.2272022: 20.932
Rezultat net 2022-62 K lei-23,7% față de anul anterior2020: -70.2862021: -50.0872022: -61.970
Angajați 20222+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 2
Capitaluri proprii 2022-1,1 mil. lei-6% față de anul anterior2020: -982.5552021: -1.032.6422022: -1.094.611
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate065 K131 K2020: 131 K lei131 K20202021: 88,2 K lei88,2 K20212022: 20,9 K lei20,9 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-296,1%-142,6%10,8%Mediana sectorului (2022): 10,8% · n=11142020: -53,7%-53,7%20202021: -56,8%-56,8%20212022: -296,1%-296,1%2022

Cifra de afaceri: -76,3% față de anul anterior. Marja netă: -296,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii-1,1 mil. lei-6% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+6,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri131 K lei88,2 K lei20,9 K lei-76,3% față de anul anterior
Rezultat net-70,3 K lei-50,1 K lei-62 K lei-23,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-982,6 K lei-1 mil. lei-1,1 mil. lei-6% față de anul anterior
Datorii994 K lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+6,1% față de anul anterior
Creanțe4,8 K lei4,8 K lei4,8 K lei+0% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-296,1%10,8%n=1.114-56,8%11,2%n=963
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-4.209,6%31,2%n=947-4.463,4%27%n=834
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4.309,6%56,8%n=9474.563,4%55,9%n=834
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,2%29%n=9478,1%27,6%n=834
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-238,3%9,7%n=946-216,5%8,5%n=834
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×1,05×n=1.4120,02×1,07×n=1.235
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36082,11 zile40,9 zilen=91619,48 zile31,81 zilen=818
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360332,62 zile14,15 zilen=79027,4 zile12,66 zilen=693
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați10.466 lei131.882 lein=89044.114 lei113.602 lein=782

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.932
Rezultat net
-61.970
Angajați
2
Datorii
1.120.614
Active imobilizate
1.603
Active circulante
24.400
Capitaluri proprii
-1.094.611
Venituri totale
20.932
Cheltuieli totale
82.693
Stocuri
19.340
Creanțe
4.774
Casă și conturi la bănci
286
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.227
Rezultat net
-50.087
Angajați
2
Datorii
1.055.778
Active imobilizate
1.866
Active circulante
21.270
Capitaluri proprii
-1.032.642
Venituri totale
88.227
Cheltuieli totale
137.640
Stocuri
6.714
Creanțe
4.774
Casă și conturi la bănci
9.782
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.980
Rezultat net
-70.286
Angajați
2
Datorii
994.004
Active imobilizate
2.130
Active circulante
9.319
Capitaluri proprii
-982.555
Venituri totale
130.980
Cheltuieli totale
199.951
Stocuri
3.906
Creanțe
4.774
Casă și conturi la bănci
639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2020-02-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2020-02-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31292.184 lei123.947 lei120.156 lei3.093 lei44.988 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27264640
Număr de înregistrare
J40/7595/2010
Înmatriculare
10 august 2010
EUID
ROONRC.J40/7595/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea FLOREASCA 110 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
C.I.I. CLINCI ION-AUREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUN ŞI TOT ŞI POFTĂ BUNĂ SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 09.06.2026
Înregistrare fiscală
10 august 2010
Număr registrul comerțului
J40/7595/2010
Cod CAEN
5621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0766616852 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA FLOREASCA, NR.110, SUBSOL
Cod poștal fiscal
14463
Strada sediului
Cal. Floreasca
Numărul sediului
110
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
14463
Detalii sediu
subsol
Strada domiciliului fiscal
Cal. Floreasca
Numărul domiciliului fiscal
110
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
14463
Detalii domiciliu fiscal
subsol

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
12 august 2010
TVA până la
3 februarie 2020
Anulare operată la
3 februarie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
10 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
11 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
3 februarie 2020
Publicarea deciziei
3 februarie 2020
Radiere
9 iunie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Calea FloreascaCAEN 5621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI