Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUSINESS ACCOUNTING & TAX SRL

BUSINESS ACCOUNTING & TAX SRL

CUI 26299020 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BUSINESS ACCOUNTING & TAX SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-44,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 2,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+27,7%

Datoriile raportate sunt 1 mil. lei în 2025, față de 788,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei-44,7% față de anul anterior2020: 1.208.9722021: 1.305.6342022: 1.966.0962023: 743.6962024: 2.096.7332025: 1.158.835
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20252,1 mil. lei-4,5% față de anul anterior2020: 826.8112021: 817.9382022: 1.429.0432023: 1.286.8222024: 2.152.0182025: 2.055.782
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 1,3 mil. lei1,3 mil.20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 743,7 K lei743,7 K20232024: 2,1 mil. lei2,1 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3202020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -44,7% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,1 mil. lei-4,5% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei+27,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri743,7 K lei2,1 mil. lei1,2 mil. lei-44,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,3 mil. lei2,2 mil. lei2,1 mil. lei-4,5% față de anul anterior
Datorii772,9 K lei788,4 K lei1 mil. lei+27,7% față de anul anterior
Creanțe2,4 mil. lei3,3 mil. lei3,3 mil. lei+0,7% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3200%0%n=337
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)55,4%49,4%n=26760,4%57,8%n=277
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,1%49,5%n=26722,1%40,7%n=277
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,7%12,1%n=2676,6%11,1%n=277
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=2660%0%n=276
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3140%0%n=336
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,33×1,71×n=3444,22×1,94×n=376
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.039,67 zile109,05 zilen=311570,67 zile104,37 zilen=321
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați579.418 lei245.740 lein=2311.048.367 lei219.664 lein=236

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.158.835
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
1.006.970
Active imobilizate
360.338
Active circulante
3.352.888
Capitaluri proprii
2.055.782
Venituri totale
1.158.835
Cheltuieli totale
610.361
Stocuri
—
Creanțe
3.346.694
Casă și conturi la bănci
6.194
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
650.474
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.096.733
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
788.370
Active imobilizate
236.329
Active circulante
3.327.400
Capitaluri proprii
2.152.018
Venituri totale
2.096.783
Cheltuieli totale
610.190
Stocuri
—
Creanțe
3.323.740
Casă și conturi la bănci
3.660
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
623.341
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
743.696
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
772.923
Active imobilizate
320.341
Active circulante
2.361.842
Capitaluri proprii
1.286.822
Venituri totale
805.505
Cheltuieli totale
520.459
Stocuri
—
Creanțe
2.361.790
Casă și conturi la bănci
52
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
622.438
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.966.096
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
597.480
Active imobilizate
91.036
Active circulante
2.481.467
Capitaluri proprii
1.429.043
Venituri totale
1.978.243
Cheltuieli totale
529.658
Stocuri
—
Creanțe
2.473.216
Casă și conturi la bănci
8.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
545.980
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.305.634
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
516.462
Active imobilizate
76.198
Active circulante
1.767.973
Capitaluri proprii
817.938
Venituri totale
1.305.922
Cheltuieli totale
666.474
Stocuri
—
Creanțe
1.427.957
Casă și conturi la bănci
340.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
509.771
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.208.972
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
592.341
Active imobilizate
145.467
Active circulante
1.455.885
Capitaluri proprii
826.811
Venituri totale
1.209.277
Cheltuieli totale
440.267
Stocuri
—
Creanțe
1.307.292
Casă și conturi la bănci
148.593
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
182.200
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-03-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31117.594 lei109.494 lei5.473 lei249 lei2.378 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26299020
Număr de înregistrare
J40/11544/2009
Înmatriculare
7 decembrie 2009
EUID
ROONRC.J40/11544/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION CREANGĂ 7 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ION CREANGĂ 7 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
30 martie 2022
Înregistrare fiscală
28 martie 2023
Telefon
0754743509 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOREA MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUSINESS ACCOUNTING & TAX SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.03.2022
Înregistrare fiscală
7 decembrie 2009
Număr registrul comerțului
J40/11544/2009
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0754743509 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. ION CREANGĂ, NR.7, ET.3, AP.15
Cod poștal fiscal
50864
Strada sediului
Str. Ion Creangă
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
50864
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Creangă
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
50864

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 decembrie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
19 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
20 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI