Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUSINESS FOUNDATION BV-2014 S.R.L.

BUSINESS FOUNDATION BV-2014 S.R.L.

CUI 33141154 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BUSINESS FOUNDATION BV-2014 S.R.L. are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+25,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 925,4 K lei, față de 736,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut58,8%

Marja netă calculată este 58,8% în 2025, față de 25,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+56,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025925,4 K lei+25,7% față de anul anterior2020: 413.2112021: 546.2792022: 905.4552023: 504.8262024: 736.4332025: 925.387
Rezultat net 2025544,3 K lei+192,4% față de anul anterior2020: 190.8762021: 261.8642022: 645.5502023: 83.5832024: 186.1772025: 544.346
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025573,4 K lei+83,9% față de anul anterior2020: 191.6032021: 280.3102022: 655.3452023: 486.7572024: 311.7112025: 573.392
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0463 K925 K2020: 413,2 K lei413,2 K20202021: 546,3 K lei546,3 K20212022: 905,5 K lei905,5 K20222023: 504,8 K lei504,8 K20232024: 736,4 K lei736,4 K20242025: 925,4 K lei925,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,6%71,3%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=101122020: 46,2%46,2%20202021: 47,9%47,9%20212022: 71,3%71,3%20222023: 16,6%16,6%20232024: 25,3%25,3%20242025: 58,8%58,8%2025

Cifra de afaceri: +25,7% față de anul anterior. Marja netă: 58,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii573,4 K lei+83,9% față de anul anterior
Datorii230,7 K lei+109,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri504,8 K lei736,4 K lei925,4 K lei+25,7% față de anul anterior
Rezultat net83,6 K lei186,2 K lei544,3 K lei+192,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii486,8 K lei311,7 K lei573,4 K lei+83,9% față de anul anterior
Datorii61,2 K lei110,2 K lei230,7 K lei+109,3% față de anul anterior
Creanțe208 K lei346,9 K lei544,1 K lei+56,8% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri58,8%26,2%n=10.11225,3%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)72,5%51,1%n=9.12474,4%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)29,2%47,3%n=9.12426,3%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,6%20,3%n=9.1248,6%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)68,8%7%n=9.11944,5%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive94,9%32,4%n=11.19259,7%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,41×1,39×n=14.3903,47×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360211,66 zile131,15 zilen=9.512169,6 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,61 zile6,99 zilen=3.667—6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați925.387 lei195.370 lein=5.246368.217 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
925.387
Rezultat net
544.346
Angajați
1
Datorii
230.705
Active imobilizate
4.592
Active circulante
786.164
Capitaluri proprii
573.392
Venituri totale
926.973
Cheltuieli totale
359.596
Stocuri
1.561
Creanțe
544.064
Casă și conturi la bănci
240.539
Cheltuieli în avans
13.341
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
736.433
Rezultat net
186.177
Angajați
2
Datorii
110.202
Active imobilizate
35.975
Active circulante
382.714
Capitaluri proprii
311.711
Venituri totale
633.944
Cheltuieli totale
412.730
Stocuri
—
Creanțe
346.934
Casă și conturi la bănci
35.780
Cheltuieli în avans
5.203
Venituri în avans
1.979
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
504.826
Rezultat net
83.583
Angajați
2
Datorii
61.155
Active imobilizate
81.150
Active circulante
463.260
Capitaluri proprii
486.757
Venituri totale
675.088
Cheltuieli totale
591.505
Stocuri
167.160
Creanțe
208.016
Casă și conturi la bănci
88.084
Cheltuieli în avans
5.481
Venituri în avans
1.979
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
905.455
Rezultat net
645.550
Angajați
1
Datorii
217.573
Active imobilizate
95.184
Active circulante
775.379
Capitaluri proprii
655.345
Venituri totale
927.193
Cheltuieli totale
273.003
Stocuri
—
Creanțe
638.943
Casă și conturi la bănci
136.436
Cheltuieli în avans
5.203
Venituri în avans
2.848
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
546.279
Rezultat net
261.864
Angajați
1
Datorii
62.027
Active imobilizate
117.805
Active circulante
226.177
Capitaluri proprii
280.310
Venituri totale
546.279
Cheltuieli totale
280.060
Stocuri
—
Creanțe
63.136
Casă și conturi la bănci
163.041
Cheltuieli în avans
1.203
Venituri în avans
2.848
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
413.211
Rezultat net
190.876
Angajați
1
Datorii
32.911
Active imobilizate
5.635
Active circulante
220.524
Capitaluri proprii
191.603
Venituri totale
418.191
Cheltuieli totale
223.383
Stocuri
—
Creanțe
81.938
Casă și conturi la bănci
138.586
Cheltuieli în avans
1.203
Venituri în avans
2.848
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-05-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33141154
Număr de înregistrare
J2014000115143
Înmatriculare
8 mai 2014
EUID
ROONRC.J2014000115143
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bolyai János 13B Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna
Adresă fiscală
Str Bolyai János 13B Sfântu Gheorghe COVASNA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 mai 2014
Înregistrare fiscală
29 mai 2026
Telefon
0746111399 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KÁNYÁDI RÉKA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUSINESS FOUNDATION BV-2014 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.05.2014
Înregistrare fiscală
8 mai 2014
Număr registrul comerțului
J2014000115143
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0746111399 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. BOLYAI JÁNOS, NR.13B
Strada sediului
Str. Bolyai János
Numărul sediului
13B
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Strada domiciliului fiscal
Str. Bolyai János
Numărul domiciliului fiscal
13B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2018
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2021
Actualizare TVA la încasare
8 iunie 2021
Publicare TVA la încasare
9 iunie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI