Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL

BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL

CUI 30735390 · SRL· Municipiul Bistriţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL are sediul în Municipiul Bistriţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1.562,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 14,8 mil. lei, față de 889,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+293,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202514,8 mil. lei+1.562,5% față de anul anterior2020: 299.0292021: 251.9952022: 438.9622023: 541.5102024: 889.1922025: 14.782.474
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202534+1.033,3% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 32024: 32025: 34
Capitaluri proprii 20254 mil. lei+346,5% față de anul anterior2020: 346.5952021: 439.2442022: 546.3792023: 712.1532024: 899.0212025: 4.013.765
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 mil.15 mil.2020: 299 K lei299 K20202021: 252 K lei252 K20212022: 439 K lei439 K20222023: 541,5 K lei541,5 K20232024: 889,2 K lei889,2 K20242025: 14,8 mil. lei14,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1452020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +1.562,5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii4 mil. lei+346,5% față de anul anterior
Datorii19,6 mil. lei+21.243,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri541,5 K lei889,2 K lei14,8 mil. lei+1.562,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii712,2 K lei899 K lei4 mil. lei+346,5% față de anul anterior
Datorii86,2 K lei92 K lei19,6 mil. lei+21.243,4% față de anul anterior
Creanțe524 K lei759,1 K lei3 mil. lei+293,3% față de anul anterior
Angajați3334+1.033,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1450%0%n=161
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)17%58,7%n=13890,7%57,7%n=148
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)83%38,2%n=1389,3%35,7%n=148
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)64,1%25,2%n=1380,3%23,7%n=148
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1370%0%n=146
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1380%0%n=154
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,43×1,63×n=16010,75×1,6×n=177
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36072,7 zile89,85 zilen=140307,32 zile71,1 zilen=155
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,33 zile1,17 zilen=89—1,17 zilen=96
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați434.779 lei315.460 lein=127296.397 lei259.975 lein=141

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.782.474
Rezultat net
0
Angajați
34
Datorii
19.634.651
Active imobilizate
15.165.177
Active circulante
8.483.599
Capitaluri proprii
4.013.765
Venituri totale
14.935.612
Cheltuieli totale
11.349.942
Stocuri
424.246
Creanțe
2.985.441
Casă și conturi la bănci
5.073.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
360
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
701.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
889.192
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
91.994
Active imobilizate
2.739
Active circulante
988.636
Capitaluri proprii
899.021
Venituri totale
889.300
Cheltuieli totale
652.968
Stocuri
—
Creanțe
759.067
Casă și conturi la bănci
229.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
360
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
701.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
541.510
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
86.232
Active imobilizate
4.722
Active circulante
794.023
Capitaluri proprii
712.153
Venituri totale
627.768
Cheltuieli totale
419.537
Stocuri
—
Creanțe
523.987
Casă și conturi la bănci
270.036
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
360
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
701.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
438.962
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
119.387
Active imobilizate
4.671
Active circulante
727.062
Capitaluri proprii
546.379
Venituri totale
439.000
Cheltuieli totale
331.866
Stocuri
—
Creanțe
531.228
Casă și conturi la bănci
195.834
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
360
Provizioane
65.607
Capital subscris vărsat
701.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
251.995
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
25.295
Active imobilizate
7.130
Active circulante
457.769
Capitaluri proprii
439.244
Venituri totale
259.474
Cheltuieli totale
166.824
Stocuri
—
Creanțe
386.319
Casă și conturi la bănci
71.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
360
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
701.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
299.029
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
33.475
Active imobilizate
9.591
Active circulante
370.839
Capitaluri proprii
346.595
Venituri totale
348.004
Cheltuieli totale
185.841
Stocuri
—
Creanțe
344.032
Casă și conturi la bănci
26.807
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
360
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
701.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-10-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

35 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30735390
Număr de înregistrare
J2012000624067
Înmatriculare
2 octombrie 2012
EUID
ROONRC.J2012000624067
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE TITULESCU 6 Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
Str NICOLAE TITULESCU 6 Bistriţa BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 octombrie 2012
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
MAGDA IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.10.2012
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2012
Număr registrul comerțului
J06/624/2012
Cod CAEN
6832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.DE STAT-SOCIETATE COMERCIALA
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.6
Cod poștal fiscal
420044
Strada sediului
Str. Nicolae Titulescu
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
420044
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Titulescu
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
420044

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 august 2022
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2026
Actualizare TVA la încasare
7 ianuarie 2026
Publicare TVA la încasare
8 ianuarie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (35) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII BISTRITA8 din 35 înregistrări (22,9%) · Vezi relația

COMUNA SIEU (CONSILIUL LOCAL)3 din 35 înregistrări (8,6%) · Vezi relația

COMUNA GALATII BISTRITEI3 din 35 înregistrări (8,6%) · Vezi relația

Comuna Matei3 din 35 înregistrări (8,6%) · Vezi relația

COMUNA LECHINTA3 din 35 înregistrări (8,6%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Materiale de intretinere rutiera de iarna (Rev.2)9 din 35 înregistrări (25,7%) · Vezi selecția

Diverse materiale de constructii (Rev.2)5 din 35 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)5 din 35 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)4 din 35 înregistrări (11,4%) · Vezi selecția

Bitum (Rev.2)2 din 35 înregistrări (5,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 mai 2026Achiziție directă

Cribluri

Autoritate: DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII BISTRITA

CPV 14212430-3 — Criblura (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 14212430-3

Vezi detaliile atribuirii →
269.975 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Filer

Autoritate: DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII BISTRITA

CPV 44831200-6 — Filere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44831200-6

Vezi detaliile atribuirii →
269.825 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

NISIP NATURAL SORT 0-4MM

Autoritate: DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII BISTRITA

CPV 14211100-4 — Nisip natural (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 14211100-4

Vezi detaliile atribuirii →
269.600 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

Bitum rutier D70/100

Autoritate: DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII BISTRITA

CPV 44113610-4 — Bitum (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44113610-4

Vezi detaliile atribuirii →
269.500 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Achiziție directă

OFERTA VANZARE PIATRA SPARTA PENTRU DRUMURI

Autoritate: Comuna Matei

CPV 14210000-6 — Pietris, nisip, piatra concasata si agregate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 14210000-6

Vezi detaliile atribuirii →
14.032 leiValoare publicată
25 martie 2026Achiziție directă

Bitum rutier D70/100

Autoritate: DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII - ACTIVITATE ECONOMICĂ

CPV 44113610-4 — Bitum (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44113610-4

Vezi detaliile atribuirii →
89.740 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului

CAEN 2399 Rev. 3Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCAEN 6832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI