Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BUTUZA BROTHERS S.R.L.

BUTUZA BROTHERS S.R.L.

CUI 37530650 · SRL· Sat Ileanda, Comuna Ileanda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BUTUZA BROTHERS S.R.L. are sediul în Sat Ileanda, Comuna Ileanda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+33,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât23,6%

Marja netă calculată este 23,6% în 2025, față de 30% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-33,4%

Datoriile raportate sunt 515,5 K lei în 2025, față de 773,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253 mil. lei+33,8% față de anul anterior2020: 869.0612021: 1.324.5732022: 1.704.0282023: 2.030.8872024: 2.227.5642025: 2.979.406
Rezultat net 2025703,1 K lei+5,3% față de anul anterior2020: 282.1852021: 534.7122022: 554.5332023: 540.4062024: 667.4042025: 703.096
Angajați 20259+28,6% față de anul anterior2020: 82021: 82022: 72023: 82024: 72025: 9
Capitaluri proprii 20251,7 mil. lei-1,6% față de anul anterior2020: 565.8762021: 1.100.5882022: 1.455.1112023: 1.455.5172024: 1.708.5792025: 1.681.708
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 869,1 K lei869,1 K20202021: 1,3 mil. lei1,3 mil.20212022: 1,7 mil. lei1,7 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 3 mil. lei3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,2%40,4%Mediana sectorului (2025): 14,1% · n=13512020: 32,5%32,5%20202021: 40,4%40,4%20212022: 32,5%32,5%20222023: 26,6%26,6%20232024: 30%30%20242025: 23,6%23,6%2025

Cifra de afaceri: +33,8% față de anul anterior. Marja netă: 23,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,7 mil. lei-1,6% față de anul anterior
Datorii515,5 K lei-33,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2,2 mil. lei3 mil. lei+33,8% față de anul anterior
Rezultat net540,4 K lei667,4 K lei703,1 K lei+5,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,7 mil. lei1,7 mil. lei-1,6% față de anul anterior
Datorii407,2 K lei773,8 K lei515,5 K lei-33,4% față de anul anterior
Creanțe678,7 K lei753,9 K lei885,4 K lei+17,4% față de anul anterior
Angajați879+28,6% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23,6%14,1%n=1.35130%14,8%n=1.456
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,5%39,2%n=1.27668,7%45%n=1.364
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)23,5%57,6%n=1.27631,1%53%n=1.364
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)52,2%25,5%n=1.27652%24,5%n=1.364
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)32%4,1%n=1.27526,8%7,7%n=1.364
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive41,8%30,9%n=1.32439,1%35,5%n=1.411
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,04×1,15×n=1.7611,54×1,24×n=1.858
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360106,98 zile151,41 zilen=1.310121,84 zile147,81 zilen=1.397
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile16,25 zilen=76848,97 zile13,56 zilen=808
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați331.045 lei221.550 lein=1.143318.223 lei214.243 lein=1.254

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.979.406
Rezultat net
703.096
Angajați
9
Datorii
515.488
Active imobilizate
1.147.811
Active circulante
1.049.385
Capitaluri proprii
1.681.708
Venituri totale
3.020.940
Cheltuieli totale
2.191.817
Stocuri
0
Creanțe
885.374
Casă și conturi la bănci
164.011
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.227.564
Rezultat net
667.404
Angajați
7
Datorii
773.794
Active imobilizate
1.292.540
Active circulante
1.195.126
Capitaluri proprii
1.708.579
Venituri totale
2.242.418
Cheltuieli totale
1.512.324
Stocuri
302.983
Creanțe
753.885
Casă și conturi la bănci
138.258
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
5.293
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.030.887
Rezultat net
540.406
Angajați
8
Datorii
407.226
Active imobilizate
953.839
Active circulante
926.640
Capitaluri proprii
1.455.517
Venituri totale
2.052.392
Cheltuieli totale
1.492.882
Stocuri
68.905
Creanțe
678.688
Casă și conturi la bănci
179.047
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
17.736
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.704.028
Rezultat net
554.533
Angajați
7
Datorii
128.886
Active imobilizate
771.032
Active circulante
844.175
Capitaluri proprii
1.455.111
Venituri totale
1.781.742
Cheltuieli totale
1.209.893
Stocuri
73.094
Creanțe
389.380
Casă și conturi la bănci
381.701
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
31.210
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.324.573
Rezultat net
534.712
Angajați
8
Datorii
279.925
Active imobilizate
708.472
Active circulante
717.459
Capitaluri proprii
1.100.588
Venituri totale
1.332.462
Cheltuieli totale
786.070
Stocuri
39.395
Creanțe
450.742
Casă și conturi la bănci
227.322
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
45.418
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
869.061
Rezultat net
282.185
Angajați
8
Datorii
169.255
Active imobilizate
186.906
Active circulante
548.225
Capitaluri proprii
565.876
Venituri totale
869.193
Cheltuieli totale
578.938
Stocuri
25.045
Creanțe
312.895
Casă și conturi la bănci
210.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-07-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37530650
Număr de înregistrare
J2017000308319
Înmatriculare
9 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000308319
Formă juridică
SRL
Sediu social
SIMION BĂRNUŢIU 109 Sat Ileanda, Comuna Ileanda Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SIMION BĂRNUŢIU 109 Ileanda SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 mai 2017
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0751073064 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUTUZA IONEL-MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BUTUZA BROTHERS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.05.2017
Înregistrare fiscală
9 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017000308319
Cod CAEN
4211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Jibou

Contact și adrese

Telefon
0751073064 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, SAT ILEANDA COM. ILEANDA, STR. SIMION BĂRNUŢIU, NR.109
Cod poștal fiscal
457190
Strada sediului
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul sediului
109
Localitatea sediului
Sat Ileanda Com. Ileanda
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
457190
Strada domiciliului fiscal
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul domiciliului fiscal
109
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ileanda Com. Ileanda
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
457190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 iunie 2017
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
13 iunie 2017
Actualizare TVA la încasare
22 iunie 2017
Publicare TVA la încasare
23 iunie 2017
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA ALMASU (PRIMARIA ALMASU)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii de canalizare de ape reziduale (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 iulie 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de canalizare de ape reziduale (Rev.2) · Anunț SCNA1107556

Autoritate: COMUNA ALMASU (PRIMARIA ALMASU)

CPV 45232400-6

T3 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45232400-6

Vezi detaliile atribuirii →
2.309.336 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajSat Ileanda, Comuna IleandaCAEN 4211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI