Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BYELI COMPLEX SRL

BYELI COMPLEX SRL

CUI 30452202 · SRL· Sat Lumina, Comuna Lumina· Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-08-18. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Rezultat net nul.

BYELI COMPLEX SRL are sediul în Sat Lumina, Comuna Lumina și raportează activitatea fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-08-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 42,9 K lei în 2024, față de 42,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20240 leiNeschimbat față de anul anterior2021: 75.7272022: 20.0182023: 02024: 0
Rezultat net 20240 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 28.6842022: -10.3792023: 02024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 0
Capitaluri proprii 2024112,5 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 140.0872021: 122.8472022: 112.4682023: 112.4682024: 112.468
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate038 K76 K—20202021: 75,7 K lei75,7 K20212022: 20 K lei20 K20222023: 0 lei020232024: 0 lei02024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,8%-7%37,9%20202021: 37,9%37,9%20212022: -51,8%-51,8%202220232024Reper 2024: mediana sectorului 2% · n=1.286

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023112,5 K lei
2024112,5 K lei

Datorii raportate

202342,9 K lei
202442,9 K lei

Disponibilități bănești

20231,8 K lei
20241,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri20 K lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-10,4 K lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Capitaluri proprii112,5 K lei112,5 K lei112,5 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii42,9 K lei42,9 K lei42,9 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe153,6 K lei153,6 K lei153,6 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)0%0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1% (n=1.056) · 2023: 1,9% (n=1.065)

Rezultat / capitaluri proprii0%0%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 12,6% (n=981) · 2023: 19,7% (n=1.025)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)72,4%72,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 18,3% (n=1.058) · 2023: 19,2% (n=1.066)

Datorii / active (A+B)27,6%27,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 74,9% (n=1.058) · 2023: 72,8% (n=1.066)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 20,5% (n=1.058) · 2023: 17,9% (n=1.066)

Active circulante / datorii totale3,62×3,62×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,94× (n=1.577) · 2023: 0,97× (n=1.627)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
42.867
Active imobilizate
0
Active circulante
155.335
Capitaluri proprii
112.468
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
153.556
Casă și conturi la bănci
1.779
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
42.867
Active imobilizate
0
Active circulante
155.335
Capitaluri proprii
112.468
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
153.556
Casă și conturi la bănci
1.779
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.018
Rezultat net
-10.379
Angajați
—
Datorii
42.867
Active imobilizate
—
Active circulante
155.335
Capitaluri proprii
112.468
Venituri totale
20.018
Cheltuieli totale
29.796
Stocuri
—
Creanțe
153.556
Casă și conturi la bănci
1.779
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.727
Rezultat net
28.684
Angajați
0
Datorii
53.919
Active imobilizate
—
Active circulante
176.766
Capitaluri proprii
122.847
Venituri totale
75.727
Cheltuieli totale
43.514
Stocuri
—
Creanțe
174.858
Casă și conturi la bănci
1.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
140.087
Capitaluri proprii
140.087
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
140.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-07-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30452202
Număr de înregistrare
J13/1559/2012
Înmatriculare
20 iulie 2012
EUID
ROONRC.J13/1559/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
NĂVODARI 6 Sat Lumina, Comuna Lumina Constanţa
Adresă fiscală
Str. NĂVODARI 6 Lumina CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iulie 2012
Înregistrare fiscală
2 martie 2023
Telefon
0727515224 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URSU BEATRIS GEORGIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BYELI COMPLEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.2012
Înregistrare fiscală
20 iulie 2012
Număr registrul comerțului
J13/1559/2012
Cod CAEN
2223
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0727515224 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT LUMINA COM. LUMINA, STR. NĂVODARI, NR.6, CAMERA 1
Strada sediului
Str. Năvodari
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Lumina Com. Lumina
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Năvodari
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lumina Com. Lumina
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
4 noiembrie 2021
Perioada 1: TVA până la
19 ianuarie 2022
Perioada 1: Anulare operată la
19 ianuarie 2022
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2014
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
31 ianuarie 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2014
TVA la încasare până la
1 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
18 august 2026
Publicarea deciziei
18 august 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Lumina, Comuna LuminaCAEN 2223
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI