Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CABINET MEDICAL DR. LIVADĂ DANIELA SRL

CABINET MEDICAL DR. LIVADĂ DANIELA SRL

CUI 36281586 · SRL· Sat Galşa, Comuna Şiria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CABINET MEDICAL DR. LIVADĂ DANIELA SRL are sediul în Sat Galşa, Comuna Şiria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 321,1 K lei, față de 314,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut74,4%

Marja netă calculată este 74,4% în 2025, față de 73,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.257,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025321,1 K lei+2% față de anul anterior2020: 208.6292021: 189.5802022: 202.7522023: 272.5772024: 314.8082025: 321.100
Rezultat net 2025238,9 K lei+3,5% față de anul anterior2020: 113.2102021: 125.8452022: 130.1912023: 183.5882024: 230.7272025: 238.851
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025251,9 K lei+7,1% față de anul anterior2020: 117.7332021: 133.0522022: 136.9262023: 184.5152024: 235.2422025: 251.871
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0161 K321 K2020: 208,6 K lei208,6 K20202021: 189,6 K lei189,6 K20212022: 202,8 K lei202,8 K20222023: 272,6 K lei272,6 K20232024: 314,8 K lei314,8 K20242025: 321,1 K lei321,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,2%74,4%Mediana sectorului (2025): 40,6% · n=23782020: 54,3%54,3%20202021: 66,4%66,4%20212022: 64,2%64,2%20222023: 67,4%67,4%20232024: 73,3%73,3%20242025: 74,4%74,4%2025

Cifra de afaceri: +2% față de anul anterior. Marja netă: 74,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii251,9 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii15,5 K lei+100,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri272,6 K lei314,8 K lei321,1 K lei+2% față de anul anterior
Rezultat net183,6 K lei230,7 K lei238,9 K lei+3,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii184,5 K lei235,2 K lei251,9 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii8,3 K lei7,7 K lei15,5 K lei+100,7% față de anul anterior
Creanțe51,2 K lei6,8 K lei161,3 K lei+2.257,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri74,4%40,6%n=2.37873,3%42,2%n=2.459
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,2%60,5%n=2.07996,8%74,7%n=2.140
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,8%29,4%n=2.0793,2%23,9%n=2.140
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,1%32,8%n=2.0790,1%21,9%n=2.140
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)89,3%46,2%n=2.07995%49,9%n=2.140
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive94,8%99,3%n=2.29498,1%97,4%n=2.399
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii17,27×2,06×n=2.55731,49×2,82×n=2.654
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360180,81 zile99,6 zilen=2.2307,82 zile66,68 zilen=2.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați321.100 lei233.475 lein=2.053314.808 lei222.330 lein=2.133

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
321.100
Rezultat net
238.851
Angajați
1
Datorii
15.473
Active imobilizate
182
Active circulante
267.162
Capitaluri proprii
251.871
Venituri totale
321.151
Cheltuieli totale
74.110
Stocuri
—
Creanțe
161.272
Casă și conturi la bănci
105.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
314.808
Rezultat net
230.727
Angajați
1
Datorii
7.709
Active imobilizate
182
Active circulante
242.769
Capitaluri proprii
235.242
Venituri totale
314.848
Cheltuieli totale
76.093
Stocuri
—
Creanțe
6.841
Casă și conturi la bănci
235.928
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.577
Rezultat net
183.588
Angajați
1
Datorii
8.282
Active imobilizate
1.849
Active circulante
190.948
Capitaluri proprii
184.515
Venituri totale
272.602
Cheltuieli totale
86.342
Stocuri
—
Creanțe
51.191
Casă și conturi la bănci
139.757
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.752
Rezultat net
130.191
Angajați
1
Datorii
21.439
Active imobilizate
6.457
Active circulante
151.908
Capitaluri proprii
136.926
Venituri totale
202.775
Cheltuieli totale
70.658
Stocuri
—
Creanțe
22.183
Casă și conturi la bănci
129.725
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.580
Rezultat net
125.845
Angajați
1
Datorii
69.103
Active imobilizate
12.282
Active circulante
189.873
Capitaluri proprii
133.052
Venituri totale
189.600
Cheltuieli totale
62.218
Stocuri
—
Creanțe
20.529
Casă și conturi la bănci
169.344
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.629
Rezultat net
113.210
Angajați
1
Datorii
25.163
Active imobilizate
4.440
Active circulante
138.456
Capitaluri proprii
117.733
Venituri totale
213.655
Cheltuieli totale
98.499
Stocuri
—
Creanțe
25.765
Casă și conturi la bănci
112.691
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36281586
Număr de înregistrare
J2016000868027
Înmatriculare
5 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016000868027
Formă juridică
SRL
Sediu social
GALŞA 217 Sat Galşa, Comuna Şiria Arad
Adresă fiscală
GALŞA 217 Galşa ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iulie 2016
Înregistrare fiscală
3 noiembrie 2016
Telefon
0723511189 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LIVADĂ DANIELA CORNELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CABINET MEDICAL DR. LIVADĂ DANIELA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.07.2016
Înregistrare fiscală
6 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000868027
Cod CAEN
8621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0723511189 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT GALŞA COM. ŞIRIA, GALŞA, NR.217
Cod poștal fiscal
317341
Strada sediului
GALŞA
Numărul sediului
217
Localitatea sediului
Sat Galşa Com. Şiria
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317341
Strada domiciliului fiscal
GALŞA
Numărul domiciliului fiscal
217
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Galşa Com. Şiria
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317341

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Galşa, Comuna ŞiriaCAEN 8621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI