Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CABINET MEDICAL DR. SERBANESCU SRL

CABINET MEDICAL DR. SERBANESCU SRL

CUI 13743260 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CABINET MEDICAL DR. SERBANESCU SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 162,6 K lei, față de 156 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-13,5%

Marja netă calculată este -13,5% în 2025, față de 9,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+4,4%

Datoriile raportate sunt 462,9 K lei în 2025, față de 443,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025162,6 K lei+4,3% față de anul anterior2020: 84.8392021: 126.5912022: 112.1502023: 164.0492024: 155.9582025: 162.625
Rezultat net 2025-22 K lei-246,3% față de anul anterior2020: 37.6762021: 10.5672022: 19.0402023: 1.4062024: 15.0012025: -21.953
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-426,8 K lei-5,7% față de anul anterior2020: -397.7052021: -387.1392022: -368.0992023: -418.6932024: -403.6912025: -426.814
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K164 K2020: 84,8 K lei84,8 K20202021: 126,6 K lei126,6 K20212022: 112,2 K lei112,2 K20222023: 164 K lei164 K20232024: 156 K lei156 K20242025: 162,6 K lei162,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,5%15,5%44,4%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: 44,4%44,4%20202021: 8,3%8,3%20212022: 17%17%20222023: 0,9%0,9%20232024: 9,6%9,6%20242025: -13,5%-13,5%2025

Cifra de afaceri: +4,3% față de anul anterior. Marja netă: -13,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-426,8 K lei-5,7% față de anul anterior
Datorii462,9 K lei+4,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri164 K lei156 K lei162,6 K lei+4,3% față de anul anterior
Rezultat net1,4 K lei15 K lei-22 K lei-246,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-418,7 K lei-403,7 K lei-426,8 K lei-5,7% față de anul anterior
Datorii483 K lei443,4 K lei462,9 K lei+4,4% față de anul anterior
Creanțe20,3 K lei15,1 K lei8,7 K lei-42,5% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-13,5%14,3%n=9.7339,6%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-1.184,5%40,6%n=8.563-1.016%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1.284,8%52,8%n=8.5631.116%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,6%48,2%n=8.56343,3%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-60,9%18%n=8.56237,8%18,2%n=8.448
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,03×1,01×n=10.5910,05×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36019,27 zile34,87 zilen=8.10734,95 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile8,51 zilen=4.7000 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați81.313 lei198.141 lein=8.12177.979 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.625
Rezultat net
-21.953
Angajați
2
Datorii
462.925
Active imobilizate
23.641
Active circulante
12.391
Capitaluri proprii
-426.814
Venituri totale
162.625
Cheltuieli totale
184.578
Stocuri
0
Creanțe
8.703
Casă și conturi la bănci
3.688
Cheltuieli în avans
79
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.958
Rezultat net
15.001
Angajați
2
Datorii
443.423
Active imobilizate
17.210
Active circulante
22.522
Capitaluri proprii
-403.691
Venituri totale
198.337
Cheltuieli totale
177.386
Stocuri
0
Creanțe
15.141
Casă și conturi la bănci
7.381
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.049
Rezultat net
1.406
Angajați
2
Datorii
483.030
Active imobilizate
21.769
Active circulante
42.568
Capitaluri proprii
-418.693
Venituri totale
164.049
Cheltuieli totale
161.003
Stocuri
12.348
Creanțe
20.327
Casă și conturi la bănci
9.893
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.150
Rezultat net
19.040
Angajați
2
Datorii
451.139
Active imobilizate
5.292
Active circulante
77.748
Capitaluri proprii
-368.099
Venituri totale
164.150
Cheltuieli totale
143.988
Stocuri
53.258
Creanțe
18.161
Casă și conturi la bănci
6.329
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.591
Rezultat net
10.567
Angajați
3
Datorii
415.388
Active imobilizate
7.587
Active circulante
20.662
Capitaluri proprii
-387.139
Venituri totale
173.777
Cheltuieli totale
162.031
Stocuri
640
Creanțe
15.846
Casă și conturi la bănci
4.176
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.839
Rezultat net
37.676
Angajați
2
Datorii
420.611
Active imobilizate
2.643
Active circulante
20.263
Capitaluri proprii
-397.705
Venituri totale
183.874
Cheltuieli totale
144.494
Stocuri
3.387
Creanțe
15.557
Casă și conturi la bănci
1.319
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-10-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3144.985 lei9.398 lei24.928 lei1.041 lei9.618 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13743260
Număr de înregistrare
J40/2267/2001
Înmatriculare
2 martie 2001
EUID
ROONRC.J40/2267/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
TINERETULUI 9 Z3 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul TINERETULUI 9 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
12 octombrie 2023
Înregistrare fiscală
30 martie 2026
Telefon
0213315585 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VĂSĂI IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CABINET MEDICAL DR. SERBANESCU SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.10.2023
Înregistrare fiscală
2 martie 2001
Număr registrul comerțului
J40/2267/2001
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0213315585 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL TINERETULUI, NR.9, PARTER, BL.Z3, SC.A, AP.4
Cod poștal fiscal
40342
Strada sediului
Bld. Tineretului
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
40342
Detalii sediu
parter
Strada domiciliului fiscal
Bld. Tineretului
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
40342
Detalii domiciliu fiscal
parter

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2001
TVA până la
31 august 2009
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI