Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CABINET MEDICAL DV DR. ORBULESCU DANIELA SRL

CABINET MEDICAL DV DR. ORBULESCU DANIELA SRL

CUI 16705628 · SRL· Municipiul Caransebeş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CABINET MEDICAL DV DR. ORBULESCU DANIELA SRL are sediul în Municipiul Caransebeş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 659,2 K lei, față de 616,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut47,2%

Marja netă calculată este 47,2% în 2025, față de 44,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-44,6%

Datoriile raportate sunt 31,2 K lei în 2025, față de 56,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025659,2 K lei+6,9% față de anul anterior2020: 226.9432021: 381.7602022: 594.0422023: 526.6812024: 616.6762025: 659.154
Rezultat net 2025311,4 K lei+13,5% față de anul anterior2020: 107.4242021: 271.6472022: 539.8272023: 408.7942024: 274.3632025: 311.379
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025270,2 K lei-28,3% față de anul anterior2020: 458.4012021: 730.0492022: 998.2292023: 664.0112024: 376.7732025: 270.152
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0330 K659 K2020: 226,9 K lei226,9 K20202021: 381,8 K lei381,8 K20212022: 594 K lei594 K20222023: 526,7 K lei526,7 K20232024: 616,7 K lei616,7 K20242025: 659,2 K lei659,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,4%90,9%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 47,3%47,3%20202021: 71,2%71,2%20212022: 90,9%90,9%20222023: 77,6%77,6%20232024: 44,5%44,5%20242025: 47,2%47,2%2025

Cifra de afaceri: +6,9% față de anul anterior. Marja netă: 47,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii270,2 K lei-28,3% față de anul anterior
Datorii31,2 K lei-44,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri526,7 K lei616,7 K lei659,2 K lei+6,9% față de anul anterior
Rezultat net408,8 K lei274,4 K lei311,4 K lei+13,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii664 K lei376,8 K lei270,2 K lei-28,3% față de anul anterior
Datorii8,9 K lei56,3 K lei31,2 K lei-44,6% față de anul anterior
Creanțe148,7 K lei9,8 K lei9,8 K lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri47,2%39,7%n=11.21144,5%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89,6%61,4%n=9.06787%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)10,4%35,2%n=9.06713%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)86,3%31,1%n=9.06788,3%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)103,3%42%n=9.06563,3%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive115,3%99,2%n=10.68372,8%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,33×2,09×n=11.9510,9×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,37 zile98,48 zilen=10.1445,74 zile60,53 zilen=9.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați659.154 lei256.476 lein=8.361616.676 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
659.154
Rezultat net
311.379
Angajați
1
Datorii
31.211
Active imobilizate
259.938
Active circulante
41.425
Capitaluri proprii
270.152
Venituri totale
659.201
Cheltuieli totale
312.376
Stocuri
—
Creanțe
9.836
Casă și conturi la bănci
31.589
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
616.676
Rezultat net
274.363
Angajați
1
Datorii
56.346
Active imobilizate
382.459
Active circulante
50.660
Capitaluri proprii
376.773
Venituri totale
616.974
Cheltuieli totale
324.472
Stocuri
—
Creanțe
9.836
Casă și conturi la bănci
40.824
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
526.681
Rezultat net
408.794
Angajați
1
Datorii
8.872
Active imobilizate
174.467
Active circulante
498.416
Capitaluri proprii
664.011
Venituri totale
536.677
Cheltuieli totale
122.785
Stocuri
4.520
Creanțe
148.714
Casă și conturi la bănci
345.182
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.042
Rezultat net
539.827
Angajați
1
Datorii
19.209
Active imobilizate
225.469
Active circulante
791.969
Capitaluri proprii
998.229
Venituri totale
678.150
Cheltuieli totale
132.559
Stocuri
4.285
Creanțe
181.400
Casă și conturi la bănci
606.284
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
381.760
Rezultat net
271.647
Angajați
1
Datorii
8.023
Active imobilizate
234.880
Active circulante
503.192
Capitaluri proprii
730.049
Venituri totale
392.465
Cheltuieli totale
117.031
Stocuri
497
Creanțe
107.460
Casă și conturi la bănci
395.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.943
Rezultat net
107.424
Angajați
1
Datorii
7.277
Active imobilizate
54.150
Active circulante
411.528
Capitaluri proprii
458.401
Venituri totale
229.755
Cheltuieli totale
120.135
Stocuri
497
Creanțe
85.976
Casă și conturi la bănci
325.055
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-08-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16705628
Număr de înregistrare
J2004000649111
Înmatriculare
24 august 2004
EUID
ROONRC.J2004000649111
Formă juridică
SRL
Sediu social
G-RAL MIHAIL TRAPŞA 52 Municipiul Caransebeş Caraş-Severin
Adresă fiscală
Str. G-RAL MIHAIL TRAPŞA 52 Caransebeş CARAŞ-SEVERIN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 august 2004
Înregistrare fiscală
25 martie 2026
Telefon
0255512672 · Firme cu același număr
Fax
0744596043

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ORBULESCU DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CABINET MEDICAL DV DR. ORBULESCU DANIELA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.08.2004
Înregistrare fiscală
25 august 2004
Număr registrul comerțului
J2004000649111
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş

Contact și adrese

Telefon
0255512672 · Firme cu același număr
Fax
0744596043 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. CARANSEBEŞ, STR. G-RAL MIHAIL TRAPŞA, NR.52
Cod poștal fiscal
325400
Strada sediului
Str. G-ral Mihail Trapşa
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Mun. Caransebeş
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
325400
Strada domiciliului fiscal
Str. G-ral Mihail Trapşa
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Caransebeş
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
325400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul CaransebeşCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI