Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CABINET MEDICAL VETERINAR SRL

CABINET MEDICAL VETERINAR SRL

CUI 9594721 · SRL· Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CABINET MEDICAL VETERINAR SRL are sediul în Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 378,9 K lei, față de 338,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât25,5%

Marja netă calculată este 25,5% în 2025, față de 45,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+124%

Datoriile raportate sunt 164,8 K lei în 2025, față de 73,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025378,9 K lei+12% față de anul anterior2020: 77.3672021: 181.6442022: 176.2522023: 184.1402024: 338.2942025: 378.876
Rezultat net 202596,6 K lei-36,7% față de anul anterior2020: 60.0752021: 104.6002022: 90.5842023: 76.0832024: 152.4792025: 96.560
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025202,4 K lei-9,9% față de anul anterior2020: 64.8442021: 116.8132022: 160.0272023: 187.1972024: 224.7692025: 202.437
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0189 K379 K2020: 77,4 K lei77,4 K20202021: 181,6 K lei181,6 K20212022: 176,3 K lei176,3 K20222023: 184,1 K lei184,1 K20232024: 338,3 K lei338,3 K20242025: 378,9 K lei378,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,8%77,6%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=31342020: 77,6%77,6%20202021: 57,6%57,6%20212022: 51,4%51,4%20222023: 41,3%41,3%20232024: 45,1%45,1%20242025: 25,5%25,5%2025

Cifra de afaceri: +12% față de anul anterior. Marja netă: 25,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii202,4 K lei-9,9% față de anul anterior
Datorii164,8 K lei+124% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri184,1 K lei338,3 K lei378,9 K lei+12% față de anul anterior
Rezultat net76,1 K lei152,5 K lei96,6 K lei-36,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii187,2 K lei224,8 K lei202,4 K lei-9,9% față de anul anterior
Datorii20 K lei73,6 K lei164,8 K lei+124% față de anul anterior
Creanțe36,4 K lei76,4 K lei79,2 K lei+3,7% față de anul anterior
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri25,5%12,1%n=3.13445,1%9,6%n=3.217
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)55,1%43,9%n=2.75675,3%48,2%n=2.794
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)44,9%53,8%n=2.75624,7%49,8%n=2.794
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)30,8%27,5%n=2.75631,4%28,8%n=2.794
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)26,3%15,1%n=2.75451,1%11,6%n=2.793
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive47,7%48,2%n=2.71467,8%35,6%n=2.747
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,54×1,27×n=3.4582,78×1,27×n=3.538
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36075,25 zile24,58 zilen=2.88481,29 zile29,37 zilen=2.931
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36040,45 zile40,77 zilen=2.49645,31 zile45,24 zilen=2.505
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați189.438 lei185.535 lein=2.777112.765 lei156.461 lein=2.851

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
378.876
Rezultat net
96.560
Angajați
2
Datorii
164.800
Active imobilizate
113.224
Active circulante
254.013
Capitaluri proprii
202.437
Venituri totale
405.406
Cheltuieli totale
295.721
Stocuri
42.576
Creanțe
79.191
Casă și conturi la bănci
132.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
338.294
Rezultat net
152.479
Angajați
3
Datorii
73.583
Active imobilizate
93.594
Active circulante
204.758
Capitaluri proprii
224.769
Venituri totale
338.315
Cheltuieli totale
180.667
Stocuri
42.576
Creanțe
76.387
Casă și conturi la bănci
85.795
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.140
Rezultat net
76.083
Angajați
2
Datorii
19.973
Active imobilizate
69.006
Active circulante
138.164
Capitaluri proprii
187.197
Venituri totale
184.154
Cheltuieli totale
106.321
Stocuri
34.733
Creanțe
36.387
Casă și conturi la bănci
67.044
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.252
Rezultat net
90.584
Angajați
2
Datorii
5.396
Active imobilizate
71.122
Active circulante
94.301
Capitaluri proprii
160.027
Venituri totale
189.555
Cheltuieli totale
97.472
Stocuri
19.543
Creanțe
38.187
Casă și conturi la bănci
36.571
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.644
Rezultat net
104.600
Angajați
1
Datorii
6.029
Active imobilizate
—
Active circulante
122.842
Capitaluri proprii
116.813
Venituri totale
181.663
Cheltuieli totale
75.465
Stocuri
7.411
Creanțe
30.000
Casă și conturi la bănci
85.431
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.367
Rezultat net
60.075
Angajați
1
Datorii
3.163
Active imobilizate
—
Active circulante
68.007
Capitaluri proprii
64.844
Venituri totale
77.378
Cheltuieli totale
16.329
Stocuri
—
Creanțe
433
Casă și conturi la bănci
67.574
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-10-04; reactivare la 2022-03-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-03-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-10-04; reactivare la 2022-03-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-03-03
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-01-14 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9594721
Număr de înregistrare
J51/237/1997
Înmatriculare
12 iunie 1997
EUID
ROONRC.J51/237/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
FLORENŢA ALBU 540 Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele Călăraşi
Adresă fiscală
Str. FLORENŢA ALBU 540 Vâlcelele CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
14 ianuarie 2014
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0722212267 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TÎLPEANU ILIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CABINET MEDICAL VETERINAR SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 14.01.2014
Înregistrare fiscală
16 iulie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000237518
Cod CAEN
7500
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0722212267 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT VÂLCELELE COM. VÂLCELELE, STR. FLORENŢA ALBU, NR.540
Cod poștal fiscal
917290
Strada sediului
Str. Florenţa Albu
Numărul sediului
540
Localitatea sediului
Sat Vâlcelele Com. Vâlcelele
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917290
Strada domiciliului fiscal
Str. Florenţa Albu
Numărul domiciliului fiscal
540
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vâlcelele Com. Vâlcelele
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917290

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
8 octombrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 2001
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2009
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
4 octombrie 2019
Reactivare
3 martie 2022
Publicarea deciziei
4 octombrie 2019

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7500 Rev. 2Activități veterinare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Vâlcelele, Comuna VâlceleleCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI