Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CABINET PSIHOLOG JULIA AVRAM S.R.L.

CABINET PSIHOLOG JULIA AVRAM S.R.L.

CUI 44124248 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CABINET PSIHOLOG JULIA AVRAM S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+34,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 313,3 K lei, față de 232,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut64,6%

Marja netă calculată este 64,6% în 2025, față de 45,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+89,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025313,3 K lei+34,9% față de anul anterior2021: 53.3152022: 156.5952023: 192.8002024: 232.2502025: 313.270
Rezultat net 2025202,5 K lei+92,1% față de anul anterior2021: 22.5542022: 76.0512023: 78.2652024: 105.4102025: 202.498
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 02022: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025203,3 K lei+92% față de anul anterior2021: 22.7542022: 76.2912023: 78.5052024: 105.9152025: 203.319
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0157 K313 K2021: 53,3 K lei53,3 K20212022: 156,6 K lei156,6 K20222023: 192,8 K lei192,8 K20232024: 232,3 K lei232,3 K20242025: 313,3 K lei313,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,3%64,6%Mediana sectorului (2025): 17% · n=73532021: 42,3%42,3%20212022: 48,6%48,6%20222023: 40,6%40,6%20232024: 45,4%45,4%20242025: 64,6%64,6%2025

Cifra de afaceri: +34,9% față de anul anterior. Marja netă: 64,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii203,3 K lei+92% față de anul anterior
Datorii20,5 K lei-69,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri192,8 K lei232,3 K lei313,3 K lei+34,9% față de anul anterior
Rezultat net78,3 K lei105,4 K lei202,5 K lei+92,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii78,5 K lei105,9 K lei203,3 K lei+92% față de anul anterior
Datorii3,9 K lei67,8 K lei20,5 K lei-69,7% față de anul anterior
Creanțe20,4 K lei82,6 K lei156,7 K lei+89,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri64,6%17%n=7.35345,4%17,4%n=7.159
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,8%44,9%n=5.10861,1%56,7%n=4.834
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,2%49,9%n=5.10839,1%40,7%n=4.834
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1%15,8%n=5.1083,1%14,4%n=4.834
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)90,5%15,1%n=5.10660,8%15,5%n=4.832
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%85%n=6.27199,5%70,5%n=6.111
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii10,79×1,41×n=8.8022,48×1,73×n=8.360
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360180,03 zile62,3 zilen=6.511127,99 zile52,96 zilen=6.140
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați313.270 lei160.092 lein=4.609232.250 lei145.600 lein=4.625

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
313.270
Rezultat net
202.498
Angajați
1
Datorii
20.545
Active imobilizate
2.144
Active circulante
221.720
Capitaluri proprii
203.319
Venituri totale
313.294
Cheltuieli totale
108.134
Stocuri
—
Creanțe
156.659
Casă și conturi la bănci
65.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.250
Rezultat net
105.410
Angajați
1
Datorii
67.774
Active imobilizate
5.432
Active circulante
167.976
Capitaluri proprii
105.915
Venituri totale
232.272
Cheltuieli totale
124.887
Stocuri
—
Creanțe
82.569
Casă și conturi la bănci
85.407
Cheltuieli în avans
281
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.800
Rezultat net
78.265
Angajați
1
Datorii
3.929
Active imobilizate
6.039
Active circulante
76.395
Capitaluri proprii
78.505
Venituri totale
193.098
Cheltuieli totale
113.246
Stocuri
—
Creanțe
20.371
Casă și conturi la bănci
56.024
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.595
Rezultat net
76.051
Angajați
0
Datorii
6.073
Active imobilizate
10.322
Active circulante
71.869
Capitaluri proprii
76.291
Venituri totale
157.241
Cheltuieli totale
78.221
Stocuri
—
Creanțe
50.325
Casă și conturi la bănci
21.544
Cheltuieli în avans
173
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.315
Rezultat net
22.554
Angajați
0
Datorii
6.693
Active imobilizate
0
Active circulante
29.447
Capitaluri proprii
22.754
Venituri totale
53.331
Cheltuieli totale
29.484
Stocuri
0
Creanțe
14.128
Casă și conturi la bănci
15.319
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44124248
Număr de înregistrare
J12/1881/2021
Înmatriculare
15 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J12/1881/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ONISIFOR GHIBU 20A CORP C3 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ONISIFOR GHIBU 20A Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AVRAM ALEXANDRA-JULIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CABINET PSIHOLOG JULIA AVRAM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.04.2021
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J12/1881/2021
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ONISIFOR GHIBU, NR.20A, BL.CORP C3, ET.6, AP.626
Cod poștal fiscal
400185
Strada sediului
Str. Onisifor Ghibu
Numărul sediului
20A
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400185
Strada domiciliului fiscal
Str. Onisifor Ghibu
Numărul domiciliului fiscal
20A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400185

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 7220 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI