Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CABINET ZÂMBETUL MĂRIUCĂI S.R.L.

CABINET ZÂMBETUL MĂRIUCĂI S.R.L.

CUI 46290220 · SRL· Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi· Activități de asistență medicală specializată

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CABINET ZÂMBETUL MĂRIUCĂI S.R.L. are sediul în Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi și raportează activitatea activități de asistență medicală specializată. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-26,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 196,9 K lei, față de 267 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât75,3%

Marja netă calculată este 75,3% în 2024, față de 81% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024196,9 K lei-26,2% față de anul anterior2022: 160.3082023: 266.9862024: 196.940
Rezultat net 2024148,3 K lei-31,5% față de anul anterior2022: 155.6872023: 216.3662024: 148.286
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024148,5 K lei-31,4% față de anul anterior2022: 155.8872023: 216.6062024: 148.526
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0133 K267 K2022: 160,3 K lei160,3 K20222023: 267 K lei267 K20232024: 196,9 K lei196,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,6%97,1%2022: 97,1%97,1%20222023: 81%81%20232024: 75,3%75,3%2024Reper 2024: mediana sectorului 42% · n=10.824

Cifra de afaceri: -26,2% față de anul anterior.Marjă netă 75,3% · -5,7 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023216,6 K lei
2024148,5 K lei

Datorii raportate

202311,8 K lei
20244,9 K lei

Disponibilități bănești

2023158 K lei
2024152,1 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri160,3 K lei267 K lei196,9 K lei-26,2% față de anul anterior
Rezultat net155,7 K lei216,4 K lei148,3 K lei-31,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii155,9 K lei216,6 K lei148,5 K lei-31,4% față de anul anterior
Datorii2,5 K lei11,8 K lei4,9 K lei-58,1% față de anul anterior
Creanțe55,3 K lei70,4 K lei1,4 K lei-98% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă75,3%81%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 42% (n=10.824) · 2023: 47,1% (n=9.679)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 97,8% (n=10.301) · 2023: 91,7% (n=9.277)

Vânzări per angajat196.940 lei266.986 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 232.116 lei (n=8.069) · 2023: 213.221 lei (n=7.218)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale31,16×19,42×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,76× (n=11.487) · 2023: 3,97× (n=10.306)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări2,5 zile94,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 60,5 zile (n=9.273) · 2023: 57,9 zile (n=8.526)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.940
Rezultat net
148.286
Angajați
1
Datorii
4.924
Active imobilizate
—
Active circulante
153.450
Capitaluri proprii
148.526
Venituri totale
196.956
Cheltuieli totale
37.864
Stocuri
—
Creanțe
1.380
Casă și conturi la bănci
152.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
266.986
Rezultat net
216.366
Angajați
1
Datorii
11.757
Active imobilizate
—
Active circulante
228.363
Capitaluri proprii
216.606
Venituri totale
266.992
Cheltuieli totale
48.009
Stocuri
—
Creanțe
70.361
Casă și conturi la bănci
158.002
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.308
Rezultat net
155.687
Angajați
1
Datorii
2.452
Active imobilizate
143
Active circulante
158.196
Capitaluri proprii
155.887
Venituri totale
160.309
Cheltuieli totale
2.002
Stocuri
—
Creanțe
55.279
Casă și conturi la bănci
102.917
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-27

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46290220
Număr de înregistrare
J4/983/2022
Înmatriculare
14 iunie 2022
EUID
ROONRC.J4/983/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU IOAN CUZA 66 Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOATCĂ DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CABINET ZÂMBETUL MĂRIUCĂI S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 13.02.2026
Înregistrare fiscală
14 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J04/983/2022
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buhuşi

Contact și adrese

Telefon
0748093022 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, ORŞ. BUHUŞI, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.66
Cod poștal fiscal
605100
Strada sediului
Str. Alexandru Ioan Cuza
Numărul sediului
66
Localitatea sediului
Orş. Buhuşi
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
605100
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Ioan Cuza
Numărul domiciliului fiscal
66
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Buhuşi
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
605100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-27Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuLoc. Buhuşi, Oraş BuhuşiCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI