Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CALIHAR CONSTRUCT SRL

CALIHAR CONSTRUCT SRL

CUI 37972393 · SRL· Sat Matca, Comuna Matca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CALIHAR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Matca, Comuna Matca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-27,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 208,5 K lei, față de 287,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,5%

Marja netă calculată este 1,5% în 2025, față de 5,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-24,1%

Datoriile raportate sunt 9,5 K lei în 2025, față de 12,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025208,5 K lei-27,4% față de anul anterior2020: 259.7442021: 298.9702022: 284.5252023: 239.6612024: 287.2002025: 208.519
Rezultat net 20253,1 K lei-80,4% față de anul anterior2020: 31.6902021: 17.0072022: 25.3482023: 5.9732024: 15.8162025: 3.102
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 42022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025121,3 K lei-15,6% față de anul anterior2020: 79.5342021: 96.5412022: 121.8892023: 127.8632024: 143.6792025: 121.282
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K299 K2020: 259,7 K lei259,7 K20202021: 299 K lei299 K20212022: 284,5 K lei284,5 K20222023: 239,7 K lei239,7 K20232024: 287,2 K lei287,2 K20242025: 208,5 K lei208,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,1%12,2%2020: 12,2%12,2%20202021: 5,7%5,7%20212022: 8,9%8,9%20222023: 2,5%2,5%20232024: 5,5%5,5%20242025: 1,5%1,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=431

Cifra de afaceri: -27,4% față de anul anterior.Marjă netă 1,5% · -4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024143,7 K lei
2025121,3 K lei

Datorii raportate

202412,5 K lei
20259,5 K lei

Disponibilități bănești

202447,8 K lei
202549,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri239,7 K lei287,2 K lei208,5 K lei-27,4% față de anul anterior
Rezultat net6 K lei15,8 K lei3,1 K lei-80,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii127,9 K lei143,7 K lei121,3 K lei-15,6% față de anul anterior
Datorii10,1 K lei12,5 K lei9,5 K lei-24,1% față de anul anterior
Creanțe3,8 K lei29,9 K lei9,5 K lei-68,2% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,5%5,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=431) · 2024: 2,7% (n=480)

Rezultat / active (A+B)1,7%6,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=381) · 2024: 1,3% (n=411)

Rezultat / capitaluri proprii2,6%11%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,7% (n=353) · 2024: 11% (n=379)

Vânzări per angajat208.519 lei287.200 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 241.710 lei (n=341) · 2024: 197.857 lei (n=393)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)65,3%61,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=382) · 2024: 24,6% (n=413)

Datorii / active (A+B)5,1%5,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,8% (n=382) · 2024: 72,2% (n=413)

Ponderea activelor imobilizate39%38,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,9% (n=382) · 2024: 25,8% (n=413)

Active circulante / datorii totale11,91×11,54×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,96× (n=550) · 2024: 0,93× (n=598)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări16,4 zile37,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 57,9 zile (n=398) · 2024: 56,9 zile (n=448)

Stocuri în zile de vânzări93,3 zile83,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 58 zile (n=353) · 2024: 62,7 zile (n=394)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.519
Rezultat net
3.102
Angajați
1
Datorii
9.514
Active imobilizate
72.535
Active circulante
113.269
Capitaluri proprii
121.282
Venituri totale
226.573
Cheltuieli totale
221.487
Stocuri
54.032
Creanțe
9.500
Casă și conturi la bănci
49.737
Cheltuieli în avans
11.838
Venituri în avans
66.846
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.200
Rezultat net
15.816
Angajați
1
Datorii
12.531
Active imobilizate
90.280
Active circulante
144.630
Capitaluri proprii
143.679
Venituri totale
304.948
Cheltuieli totale
286.547
Stocuri
66.878
Creanțe
29.906
Casă și conturi la bănci
47.846
Cheltuieli în avans
5.888
Venituri în avans
84.588
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.661
Rezultat net
5.973
Angajați
2
Datorii
10.149
Active imobilizate
108.022
Active circulante
126.434
Capitaluri proprii
127.863
Venituri totale
257.406
Cheltuieli totale
249.801
Stocuri
78.383
Creanțe
3.825
Casă și conturi la bănci
44.226
Cheltuieli în avans
5.888
Venituri în avans
102.332
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.525
Rezultat net
25.348
Angajați
2
Datorii
18.844
Active imobilizate
125.767
Active circulante
129.155
Capitaluri proprii
121.889
Venituri totale
303.081
Cheltuieli totale
275.747
Stocuri
70.847
Creanțe
5.346
Casă și conturi la bănci
52.962
Cheltuieli în avans
5.888
Venituri în avans
120.077
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.970
Rezultat net
17.007
Angajați
4
Datorii
20.718
Active imobilizate
143.511
Active circulante
105.682
Capitaluri proprii
96.541
Venituri totale
323.789
Cheltuieli totale
304.287
Stocuri
97.390
Creanțe
196
Casă și conturi la bănci
8.096
Cheltuieli în avans
5.888
Venituri în avans
137.822
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.744
Rezultat net
31.690
Angajați
3
Datorii
32.784
Active imobilizate
161.256
Active circulante
106.629
Capitaluri proprii
79.534
Venituri totale
322.591
Cheltuieli totale
288.632
Stocuri
67.408
Creanțe
6.560
Casă și conturi la bănci
32.661
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
155.567
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-07-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37972393
Număr de înregistrare
J2017001317174
Înmatriculare
13 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017001317174
Formă juridică
SRL
Sediu social
MATCA 1191 Sat Matca, Comuna Matca Galaţi
Adresă fiscală
MATCA 1191 Matca GALAŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iulie 2017
Înregistrare fiscală
27 iunie 2025
Telefon
0752140108 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CREŢU LAURENŢIA ILONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CALIHAR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.07.2017
Înregistrare fiscală
13 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017001317174
Cod CAEN
2512
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0752140108 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT MATCA COM. MATCA, MATCA, NR.1191, CAMERA NR. 1
Cod poștal fiscal
807185
Strada sediului
MATCA
Numărul sediului
1191
Localitatea sediului
Sat Matca Com. Matca
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807185
Detalii sediu
camera nr. 1
Strada domiciliului fiscal
MATCA
Numărul domiciliului fiscal
1191
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Matca Com. Matca
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807185
Detalii domiciliu fiscal
camera nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Matca, Comuna MatcaCAEN 2512
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI