Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CALISA - CONSTRUCT SRL

CALISA - CONSTRUCT SRL

CUI 22547425 · SRL· Bucureşti Sectorul 5· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-03-25. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CALISA - CONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5 și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-03-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a crescut+421,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 88,1 K lei, față de 16,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-356%

Marja netă calculată este -356% în 2024, față de 52,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202488,1 K lei+421,6% față de anul anterior2023: 16.8952024: 88.123
Rezultat net 2024-313,8 K leiTrecere pe pierdere2023: 8.8362024: -313.750
Angajați 20245+400% față de anul anterior2023: 12024: 5
Capitaluri proprii 2024-304,7 K leiCapitaluri devenite negative2023: 9.0362024: -304.714
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate044 K88 K2023: 16,9 K lei16,9 K20232024: 88,1 K lei88,1 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-356%-151,9%52,3%2023: 52,3%52,3%20232024: -356%-356%2024Reper 2024: mediana sectorului 8,4% · n=33.726

Cifra de afaceri: +421,6% față de anul anterior.Marjă netă -356% · -408,3 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20239 K lei
2024-304,7 K lei

Datorii raportate

20237,1 K lei
2024399,8 K lei

Disponibilități bănești

202316,1 K lei
202421,7 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri16,9 K lei88,1 K lei+421,6% față de anul anterior
Rezultat net8,8 K lei-313,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii9 K lei-304,7 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii7,1 K lei399,8 K lei+5.530,5% față de anul anterior
Creanțe—73,4 K leiFără an comparabil
Angajați15+400% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-356%52,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 8,4% (n=33.726) · 2023: 10,2% (n=34.967)

Rezultat / capitaluri proprii—97,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 24,6% (n=31.114) · 2023: 32,8% (n=31.910)

Vânzări per angajat17.625 lei16.895 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 126.637 lei (n=29.144) · 2023: 105.454 lei (n=30.692)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,24×2,27×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266) · 2023: 1,23× (n=44.604)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări299,7 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 92,2 zile (n=29.935) · 2023: 99,2 zile (n=30.621)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.123
Rezultat net
-313.750
Angajați
5
Datorii
399.763
Active imobilizate
—
Active circulante
95.049
Capitaluri proprii
-304.714
Venituri totale
88.723
Cheltuieli totale
402.473
Stocuri
—
Creanțe
73.351
Casă și conturi la bănci
21.698
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.895
Rezultat net
8.836
Angajați
1
Datorii
7.100
Active imobilizate
—
Active circulante
16.136
Capitaluri proprii
9.036
Venituri totale
16.895
Cheltuieli totale
6.417
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.136
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-03-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-03-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Dosar 2015/281/20252025-02-06 · Judecătoria PLOIESTI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

2 termene · ultima soluție: Admite cererea

2025-04-30 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea de validare poprire formulată de SCPEJ GOSLAN ŞI STÎNGĂ privind pe creditoarea SIMPLU CREDIT IFN SA în contradictoriu cu terţul poprit CALISA-CONSTRUCT SRL şi debitorul ANDREI SIMIONESCU CONSTANTIN. Dispune validarea popririi înfiinţate de SCPEJ GOSLAN ŞI STÎNGĂ în cadrul dosarului execuţional nr. 10579/2024 prin adresa de înfiinţare a popririi din data de 08.01.2025. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei, în limita creanţei totale în cuantum de 37293,93 lei, sumele din veniturile lunare datorate debitorului conform limitelor prevăzute la art. 729 din Codul de procedură civilă. Obligă terţul poprit să plătească creditorului suma de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge, ca neîntemeiată, cererea de aplicare a unei amenzi terţului poprit. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Ploieşti. Pronunţată astăzi, 30.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 2926/2025 · 2025-04-30

2025-04-16 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 30.04.2025. Pronunţată in Camera de Consiliu azi, 16.04.2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-04-16

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22547425
Număr de înregistrare
J2007002585294
Înmatriculare
10 octombrie 2007
EUID
ROONRC.J2007002585294
Formă juridică
SRL
Sediu social
VIILOR 78-88 103 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos VIILOR 78-88 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
26 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
25 martie 2026
Telefon
0720430722 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHE ELISABETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CALISA - CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 26.10.2025
Înregistrare fiscală
11 octombrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007002585294
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0720430722 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS VIILOR, NR.78-88, BL.103, SC.3, AP.67
Cod poștal fiscal
5
Strada sediului
Int. Viilor
Numărul sediului
78-88
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
5
Strada domiciliului fiscal
Int. Viilor
Numărul domiciliului fiscal
78-88
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
5

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2024
TVA până la
25 martie 2026
Anulare operată la
25 martie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 august 2024
TVA la încasare până la
25 martie 2026
Actualizare TVA la încasare
1 aprilie 2026
Publicare TVA la încasare
2 aprilie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
25 martie 2026
Publicarea deciziei
25 martie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI