Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CAMINOS TRAVEL S.R.L.

CAMINOS TRAVEL S.R.L.

CUI 43136287 · SRL· Sat Hlincea, Comuna Ciurea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CAMINOS TRAVEL S.R.L. are sediul în Sat Hlincea, Comuna Ciurea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 267,3 K lei, față de 263,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,3%

Marja netă calculată este 11,3% în 2025, față de 11,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+14,3%

Datoriile raportate sunt 205,3 K lei în 2025, față de 179,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025267,3 K lei+1,3% față de anul anterior2020: 2.5002021: 118.1912022: 128.0402023: 167.8002024: 263.8152025: 267.290
Rezultat net 202530,2 K lei+1,6% față de anul anterior2020: 1.2302021: 62.3122022: 99.4662023: 11.4042024: 29.6812025: 30.160
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 02021: 12022: 22023: 02024: 02025: 1
Capitaluri proprii 202530,4 K lei-85,1% față de anul anterior2020: 1.4302021: 63.7422022: 163.2082023: 174.6132024: 204.2942025: 30.400
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0134 K267 K2020: 2,5 K lei2,5 K20202021: 118,2 K lei118,2 K20212022: 128 K lei128 K20222023: 167,8 K lei167,8 K20232024: 263,8 K lei263,8 K20242025: 267,3 K lei267,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,8%77,7%Mediana sectorului (2025): 13,3% · n=5112020: 49,2%49,2%20202021: 52,7%52,7%20212022: 77,7%77,7%20222023: 6,8%6,8%20232024: 11,3%11,3%20242025: 11,3%11,3%2025

Cifra de afaceri: +1,3% față de anul anterior. Marja netă: 11,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii30,4 K lei-85,1% față de anul anterior
Datorii205,3 K lei+14,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri167,8 K lei263,8 K lei267,3 K lei+1,3% față de anul anterior
Rezultat net11,4 K lei29,7 K lei30,2 K lei+1,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii174,6 K lei204,3 K lei30,4 K lei-85,1% față de anul anterior
Datorii18,2 K lei179,6 K lei205,3 K lei+14,3% față de anul anterior
Creanțe163,7 K lei206,6 K lei26,8 K lei-87% față de anul anterior
Angajați001Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,3%13,3%n=51111,3%15,6%n=516
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)12,9%39,6%n=39553,2%44,6%n=407
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)87,1%53,5%n=39546,8%53,9%n=407
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57,7%27,1%n=39546%22,6%n=407
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,8%8,3%n=3957,7%4,2%n=407
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,2%42,6%n=48214,5%40,1%n=495
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,49×1,13×n=6811,15×1,24×n=690
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36036,1 zile60,7 zilen=452281,95 zile77,67 zilen=447
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36080,78 zile5,36 zilen=1700 zile7,11 zilen=169
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați267.290 lei175.183 lein=278—158.016 lein=306

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.290
Rezultat net
30.160
Angajați
1
Datorii
205.280
Active imobilizate
136.098
Active circulante
99.582
Capitaluri proprii
30.400
Venituri totale
267.290
Cheltuieli totale
234.457
Stocuri
59.980
Creanțe
26.800
Casă și conturi la bănci
12.802
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.815
Rezultat net
29.681
Angajați
0
Datorii
179.637
Active imobilizate
176.691
Active circulante
207.240
Capitaluri proprii
204.294
Venituri totale
276.586
Cheltuieli totale
241.608
Stocuri
0
Creanțe
206.618
Casă și conturi la bănci
622
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.800
Rezultat net
11.404
Angajați
0
Datorii
18.247
Active imobilizate
19.111
Active circulante
173.749
Capitaluri proprii
174.613
Venituri totale
167.808
Cheltuieli totale
153.621
Stocuri
0
Creanțe
163.654
Casă și conturi la bănci
10.095
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.040
Rezultat net
99.466
Angajați
2
Datorii
26.916
Active imobilizate
34.486
Active circulante
155.638
Capitaluri proprii
163.208
Venituri totale
177.540
Cheltuieli totale
75.976
Stocuri
0
Creanțe
139.245
Casă și conturi la bănci
16.393
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.191
Rezultat net
62.312
Angajați
1
Datorii
19.981
Active imobilizate
49.860
Active circulante
33.863
Capitaluri proprii
63.742
Venituri totale
122.691
Cheltuieli totale
59.197
Stocuri
0
Creanțe
30.987
Casă și conturi la bănci
2.876
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.500
Rezultat net
1.230
Angajați
0
Datorii
25
Active imobilizate
0
Active circulante
1.455
Capitaluri proprii
1.430
Venituri totale
2.500
Cheltuieli totale
1.245
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.455
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43136287
Număr de înregistrare
J2020002359221
Înmatriculare
5 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020002359221
Formă juridică
SRL
Sediu social
CORTEZ 118 Sat Hlincea, Comuna Ciurea Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CORTEZ 118 Hlincea IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
5 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOCAN COSMINA CARMEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CAMINOS TRAVEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.10.2020
Înregistrare fiscală
5 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020002359221
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT HLINCEA COM. CIUREA, STR. CORTEZ, NR.118, PARTER
Cod poștal fiscal
707083
Strada sediului
Str. Cortez
Numărul sediului
118
Localitatea sediului
Sat Hlincea Com. Ciurea
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707083
Detalii sediu
parter
Strada domiciliului fiscal
Str. Cortez
Numărul domiciliului fiscal
118
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Hlincea Com. Ciurea
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707083
Detalii domiciliu fiscal
parter

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Hlincea, Comuna CiureaCAEN 7990
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI