Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CAP SELIMBAR-SIBIU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CAP SELIMBAR-SIBIU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 45293156 · CA· Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr

mandat administratori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CAP SELIMBAR-SIBIU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-32,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 59,2 K lei, față de 87,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut484,3%

Marja netă calculată este 484,3% în 2025, față de -121% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,1%

Datoriile raportate sunt 499,7 K lei în 2025, față de 538 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202559,2 K lei-32,6% față de anul anterior2023: 27.1072024: 87.9022025: 59.209
Rezultat net 2025286,8 K lei+369,6% față de anul anterior2021: 02022: -64.6552023: -95.3842024: -106.3702025: 286.766
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-14,4 K lei+94,6% față de anul anterior2021: 5002022: -64.1552023: -159.5402024: -265.9202025: -14.374
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate044 K88 K—2021—20222023: 27,1 K lei27,1 K20232024: 87,9 K lei87,9 K20242025: 59,2 K lei59,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-351,9%66,2%484,3%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=6791202120222023: -351,9%-351,9%20232024: -121%-121%20242025: 484,3%484,3%2025

Cifra de afaceri: -32,6% față de anul anterior. Marja netă: 484,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-14,4 K lei+94,6% față de anul anterior
Datorii499,7 K lei-7,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri27,1 K lei87,9 K lei59,2 K lei-32,6% față de anul anterior
Rezultat net-95,4 K lei-106,4 K lei286,8 K lei+369,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-159,5 K lei-265,9 K lei-14,4 K lei+94,6% față de anul anterior
Datorii470,6 K lei538 K lei499,7 K lei-7,1% față de anul anterior
Creanțe28,4 K lei51,9 K lei37,4 K lei-27,9% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri484,3%7,7%n=6.791-121%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-3,1%28,2%n=6.662-97,7%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)107,8%62,4%n=6.662197,7%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)79,5%45,8%n=6.66252,1%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)61,9%2,3%n=6.662-39,1%1%n=7.149
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,19×0,86×n=7.7790,24×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360227,6 zile96,62 zilen=6.648212,72 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36089,34 zile153,02 zilen=6.036154,22 zile184,99 zilen=6.353

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.209
Rezultat net
286.766
Angajați
—
Datorii
499.696
Active imobilizate
368.471
Active circulante
94.871
Capitaluri proprii
-14.374
Venituri totale
636.638
Cheltuieli totale
335.081
Stocuri
14.694
Creanțe
37.434
Casă și conturi la bănci
42.743
Cheltuieli în avans
21.980
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.902
Rezultat net
-106.370
Angajați
—
Datorii
537.963
Active imobilizate
141.705
Active circulante
130.338
Capitaluri proprii
-265.920
Venituri totale
253.291
Cheltuieli totale
358.784
Stocuri
37.656
Creanțe
51.941
Casă și conturi la bănci
40.741
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.107
Rezultat net
-95.384
Angajați
—
Datorii
470.649
Active imobilizate
181.250
Active circulante
129.859
Capitaluri proprii
-159.540
Venituri totale
171.270
Cheltuieli totale
266.040
Stocuri
23.145
Creanțe
28.426
Casă și conturi la bănci
78.288
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-64.655
Angajați
—
Datorii
301.690
Active imobilizate
220.795
Active circulante
16.740
Capitaluri proprii
-64.155
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
64.655
Stocuri
11.873
Creanțe
4.568
Casă și conturi la bănci
299
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
500
Capitaluri proprii
500
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat administratori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 33% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-11-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45293156
Număr de înregistrare
C32/15/2021
Înmatriculare
26 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.C32/15/2021
Formă juridică
CA
Sediu social
1 DECEMBRIE 37 Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 37 Şelimbăr SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 2021
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINU CARMEN MAGDALENA
administrator
GOREA AURELIA
administrator
TURLOIU MARCELA IULIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CAP SELIMBAR-SIBIU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.2021
Înregistrare fiscală
2 decembrie 2021
Număr registrul comerțului
C32/15/2021
Cod CAEN
111
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, STR. 1 DECEMBRIE, NR.37
Strada sediului
Str. 1 Decembrie
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
Județul sediului
SIBIU
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
Județul domiciliului fiscal
SIBIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0112 Rev. 2Cultivarea orezului

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0143 Rev. 2Creșterea cailor și a altor cabaline

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Şelimbăr, Comuna ŞelimbărCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI