Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CAR RENTALUX S.R.L.

CAR RENTALUX S.R.L.

CUI 43180495 · SRL· Municipiul Bistriţa· Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CAR RENTALUX S.R.L. are sediul în Municipiul Bistriţa și raportează activitatea activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+102,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 557,1 K lei, față de 274,5 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut77,6%

Marja netă calculată este 77,6% în 2024, față de 33,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+91,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024557,1 K lei+102,9% față de anul anterior2022: 107.6102023: 274.5102024: 557.053
Rezultat net 2024432,5 K lei+372,1% față de anul anterior2020: -202022: 35.3112023: 91.6122024: 432.488
Angajați 20241+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024632,9 K lei+215,8% față de anul anterior2020: 1802022: 108.7762023: 200.3882024: 632.876
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0279 K557 K—20202022: 107,6 K lei107,6 K20222023: 274,5 K lei274,5 K20232024: 557,1 K lei557,1 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,8%77,6%Mediana sectorului (2024): 6,3% · n=155820202022: 32,8%32,8%20222023: 33,4%33,4%20232024: 77,6%77,6%2024

Cifra de afaceri: +102,9% față de anul anterior. Marja netă: 77,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii632,9 K lei+215,8% față de anul anterior
Datorii478,1 K lei+103% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri107,6 K lei274,5 K lei557,1 K lei+102,9% față de anul anterior
Rezultat net35,3 K lei91,6 K lei432,5 K lei+372,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii108,8 K lei200,4 K lei632,9 K lei+215,8% față de anul anterior
Datorii53,4 K lei235,6 K lei478,1 K lei+103% față de anul anterior
Creanțe85,9 K lei102 K lei195,6 K lei+91,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri77,6%6,3%n=1.55833,4%11,1%n=1.482
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,8%8,7%n=1.45647,1%10,8%n=1.414
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)43,6%84,4%n=1.45755,4%76,1%n=1.415
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)70,3%58%n=1.45769,7%56,6%n=1.415
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)39,5%0%n=1.45621,5%0,3%n=1.414
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive68,3%26,1%n=1.25145,7%34%n=1.267
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,68×0,52×n=2.0830,55×0,57×n=1.962
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360126,41 zile78,2 zilen=1.304133,7 zile99,82 zilen=1.243
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36056,6 zile11,77 zilen=5975,9 zile10,92 zilen=585
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați557.053 lei166.886 lein=1.010274.510 lei146.118 lein=969

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
557.053
Rezultat net
432.488
Angajați
1
Datorii
478.067
Active imobilizate
769.771
Active circulante
325.941
Capitaluri proprii
632.876
Venituri totale
850.352
Cheltuieli totale
407.865
Stocuri
87.585
Creanțe
195.601
Casă și conturi la bănci
42.755
Cheltuieli în avans
15.231
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.510
Rezultat net
91.612
Angajați
1
Datorii
235.555
Active imobilizate
296.270
Active circulante
129.051
Capitaluri proprii
200.388
Venituri totale
383.976
Cheltuieli totale
289.099
Stocuri
4.500
Creanțe
101.952
Casă și conturi la bănci
22.599
Cheltuieli în avans
10.622
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.610
Rezultat net
35.311
Angajați
1
Datorii
53.411
Active imobilizate
63.975
Active circulante
93.770
Capitaluri proprii
108.776
Venituri totale
118.180
Cheltuieli totale
80.366
Stocuri
—
Creanțe
85.912
Casă și conturi la bănci
7.858
Cheltuieli în avans
4.442
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-20
Angajați
—
Datorii
200
Active imobilizate
102
Active circulante
278
Capitaluri proprii
180
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
20
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
278
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43180495
Număr de înregistrare
J2020001007062
Înmatriculare
13 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020001007062
Formă juridică
SRL
Sediu social
IRISULUI 8 Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
Str. IRISULUI 8 Bistriţa BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP CALIN TEODOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CAR RENTALUX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.2020
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001007062
Cod CAEN
7711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. IRISULUI, NR.8
Strada sediului
Str. Irisului
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Strada domiciliului fiscal
Str. Irisului
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCAEN 7711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI