Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CARBIVTIR COMPANY SRL

CARBIVTIR COMPANY SRL

CUI 33215960 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CARBIVTIR COMPANY SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+80,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 112,8 mil. lei, față de 62,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+44,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025112,8 mil. lei+80,9% față de anul anterior2020: 5.801.5852021: 11.115.4732022: 26.344.0142023: 38.995.4932024: 62.368.4032025: 112.849.360
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202592+15% față de anul anterior2020: 132021: 162022: 262023: 522024: 802025: 92
Capitaluri proprii 20255,3 mil. lei-15,1% față de anul anterior2020: 498.3682021: 1.639.1962022: 4.202.2192023: 4.561.5922024: 6.254.4912025: 5.311.330
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate056 mil.113 mil.2020: 5,8 mil. lei5,8 mil.20202021: 11,1 mil. lei11,1 mil.20212022: 26,3 mil. lei26,3 mil.20222023: 39 mil. lei39 mil.20232024: 62,4 mil. lei62,4 mil.20242025: 112,8 mil. lei112,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=32892020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +80,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii5,3 mil. lei-15,1% față de anul anterior
Datorii58,3 mil. lei+78,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri39 mil. lei62,4 mil. lei112,8 mil. lei+80,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii4,6 mil. lei6,3 mil. lei5,3 mil. lei-15,1% față de anul anterior
Datorii15,3 mil. lei32,7 mil. lei58,3 mil. lei+78,3% față de anul anterior
Creanțe5,8 mil. lei14,6 mil. lei21,1 mil. lei+44,2% față de anul anterior
Angajați528092+15% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3.2890%0%n=3.665
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)8,4%30,5%n=3.32816,1%34,2%n=3.722
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)91,7%69,7%n=3.32884%66,6%n=3.722
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)60,4%47%n=3.32858,4%44,9%n=3.722
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3.2980%0%n=3.694
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3.0280%0%n=3.384
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,43×0,75×n=3.6580,5×0,8×n=4.149
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36067,34 zile68,03 zilen=3.27584,53 zile67,57 zilen=3.628
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,17 zile3,55 zilen=2.3760,35 zile3,6 zilen=2.495
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.226.623 lei496.314 lein=3.095779.605 lei457.501 lein=3.411

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
112.849.360
Rezultat net
0
Angajați
92
Datorii
58.258.001
Active imobilizate
38.352.968
Active circulante
25.180.187
Capitaluri proprii
5.311.330
Venituri totale
115.475.445
Cheltuieli totale
110.212.879
Stocuri
367.276
Creanțe
21.110.244
Casă și conturi la bănci
3.702.667
Cheltuieli în avans
36.176
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
62.368.403
Rezultat net
0
Angajați
80
Datorii
32.666.584
Active imobilizate
22.684.501
Active circulante
16.189.037
Capitaluri proprii
6.254.491
Venituri totale
62.937.753
Cheltuieli totale
60.172.577
Stocuri
59.839
Creanțe
14.644.442
Casă și conturi la bănci
1.484.756
Cheltuieli în avans
47.537
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
38.995.493
Rezultat net
0
Angajați
52
Datorii
15.310.312
Active imobilizate
12.903.396
Active circulante
6.013.556
Capitaluri proprii
4.561.592
Venituri totale
40.302.870
Cheltuieli totale
37.448.529
Stocuri
—
Creanțe
5.835.019
Casă și conturi la bănci
178.537
Cheltuieli în avans
954.952
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
26.344.014
Rezultat net
0
Angajați
26
Datorii
7.730.065
Active imobilizate
6.639.994
Active circulante
4.346.028
Capitaluri proprii
4.202.219
Venituri totale
27.459.658
Cheltuieli totale
22.904.895
Stocuri
—
Creanțe
4.234.760
Casă și conturi la bănci
111.268
Cheltuieli în avans
946.262
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.115.473
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
2.671.998
Active imobilizate
2.097.831
Active circulante
2.210.897
Capitaluri proprii
1.639.196
Venituri totale
11.360.635
Cheltuieli totale
9.946.614
Stocuri
—
Creanțe
2.021.599
Casă și conturi la bănci
189.298
Cheltuieli în avans
2.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.801.585
Rezultat net
0
Angajați
13
Datorii
1.232.228
Active imobilizate
287.101
Active circulante
1.443.495
Capitaluri proprii
498.368
Venituri totale
6.493.665
Cheltuieli totale
5.890.672
Stocuri
—
Creanțe
1.252.203
Casă și conturi la bănci
191.292
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-05-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33215960
Număr de înregistrare
J2014000891223
Înmatriculare
28 mai 2014
EUID
ROONRC.J2014000891223
Formă juridică
SRL
Sediu social
SILVESTRU 42 CL10 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SILVESTRU 42 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 mai 2014
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BIVOL GRIGORE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CARBIVTIR COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2014
Înregistrare fiscală
28 mai 2014
Număr registrul comerțului
J2014000891223
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SILVESTRU, NR.42, PARTER. SP. COM.120. BIROU 3, BL.CL10
Cod poștal fiscal
700012
Strada sediului
Str. Silvestru
Numărul sediului
42
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700012
Detalii sediu
PARTER. SP. COM.120. BIROU 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Silvestru
Numărul domiciliului fiscal
42
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700012
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. SP. COM.120. BIROU 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 iunie 2014
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Iași

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI