Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CARLACOS MEDVET S.R.L.

CARLACOS MEDVET S.R.L.

CUI 39807570 · SRL· Sat Melineşti, Comuna Melineşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CARLACOS MEDVET S.R.L. are sediul în Sat Melineşti, Comuna Melineşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 293,4 K lei, față de 257,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de 17,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+593%

Datoriile raportate sunt 230,4 K lei în 2025, față de 33,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025293,4 K lei+14,2% față de anul anterior2020: 199.9112021: 122.8312022: 112.8152023: 202.9442024: 257.0642025: 293.441
Rezultat net 202527,3 K lei-37,7% față de anul anterior2020: 59.7512021: 35.7542022: 44.9182023: 31.1412024: 43.8982025: 27.330
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025110,7 K lei+32,8% față de anul anterior2020: 77.6772021: 113.4322022: 108.3492023: 69.4902024: 83.3882025: 110.719
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K293 K2020: 199,9 K lei199,9 K20202021: 122,8 K lei122,8 K20212022: 112,8 K lei112,8 K20222023: 202,9 K lei202,9 K20232024: 257,1 K lei257,1 K20242025: 293,4 K lei293,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,9%39,8%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=31342020: 29,9%29,9%20202021: 29,1%29,1%20212022: 39,8%39,8%20222023: 15,3%15,3%20232024: 17,1%17,1%20242025: 9,3%9,3%2025

Cifra de afaceri: +14,2% față de anul anterior. Marja netă: 9,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii110,7 K lei+32,8% față de anul anterior
Datorii230,4 K lei+593% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri202,9 K lei257,1 K lei293,4 K lei+14,2% față de anul anterior
Rezultat net31,1 K lei43,9 K lei27,3 K lei-37,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii69,5 K lei83,4 K lei110,7 K lei+32,8% față de anul anterior
Datorii39 K lei33,2 K lei230,4 K lei+593% față de anul anterior
Creanțe30 K lei—2,2 K leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,3%12,1%n=3.13417,1%9,6%n=3.217
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)32,5%43,9%n=2.75671,5%48,2%n=2.794
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)67,5%53,8%n=2.75628,5%49,8%n=2.794
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)41,6%27,5%n=2.7562,7%28,8%n=2.794
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8%15,1%n=2.75437,6%11,6%n=2.793
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive24,7%48,2%n=2.71452,6%35,6%n=2.747
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,86×1,27×n=3.4583,41×1,27×n=3.538
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602,76 zile24,58 zilen=2.884—29,37 zilen=2.931
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360222,97 zile40,77 zilen=2.496120,99 zile45,24 zilen=2.505

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.441
Rezultat net
27.330
Angajați
—
Datorii
230.359
Active imobilizate
141.953
Active circulante
199.125
Capitaluri proprii
110.719
Venituri totale
300.612
Cheltuieli totale
270.276
Stocuri
181.748
Creanțe
2.246
Casă și conturi la bănci
15.131
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.064
Rezultat net
43.898
Angajați
—
Datorii
33.243
Active imobilizate
3.150
Active circulante
113.481
Capitaluri proprii
83.388
Venituri totale
275.171
Cheltuieli totale
228.702
Stocuri
86.392
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
27.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.944
Rezultat net
31.141
Angajați
—
Datorii
38.991
Active imobilizate
630
Active circulante
107.851
Capitaluri proprii
69.490
Venituri totale
203.210
Cheltuieli totale
165.322
Stocuri
46.173
Creanțe
30.000
Casă și conturi la bănci
31.678
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.815
Rezultat net
44.918
Angajați
—
Datorii
37.940
Active imobilizate
—
Active circulante
146.289
Capitaluri proprii
108.349
Venituri totale
122.822
Cheltuieli totale
75.442
Stocuri
61.298
Creanțe
70.009
Casă și conturi la bănci
14.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.831
Rezultat net
35.754
Angajați
—
Datorii
8.930
Active imobilizate
—
Active circulante
122.362
Capitaluri proprii
113.432
Venituri totale
122.831
Cheltuieli totale
83.392
Stocuri
65.212
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
57.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.911
Rezultat net
59.751
Angajați
—
Datorii
5.366
Active imobilizate
—
Active circulante
83.043
Capitaluri proprii
77.677
Venituri totale
199.911
Cheltuieli totale
134.163
Stocuri
54.382
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.661
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39807570
Număr de înregistrare
J2018001855161
Înmatriculare
29 august 2018
EUID
ROONRC.J2018001855161
Formă juridică
SRL
Sediu social
266 Sat Melineşti, Comuna Melineşti Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
G 266 Melineşti DOLJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 august 2018
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOBIC ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CARLACOS MEDVET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.08.2018
Înregistrare fiscală
29 august 2018
Număr registrul comerțului
J2018001855161
Cod CAEN
7500
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Filiaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT MELINEŞTI COM. MELINEŞTI, G, NR.266
Cod poștal fiscal
207385
Strada sediului
G
Numărul sediului
266
Localitatea sediului
Sat Melineşti Com. Melineşti
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207385
Strada domiciliului fiscal
G
Numărul domiciliului fiscal
266
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Melineşti Com. Melineşti
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207385

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4773 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 7500 Rev. 2Activități veterinare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Melineşti, Comuna MelineştiCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI