Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CARO SRL

CARO SRL

CUI 899005 · SRL· Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad· Fabricarea altor articole textile n.c.a.

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CARO SRL are sediul în Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad și raportează activitatea fabricarea altor articole textile n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+39,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,1 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2024, față de 1,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+240,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,1 mil. lei+39,6% față de anul anterior2020: 1.235.8862022: 1.910.6572023: 1.512.8212024: 2.111.239
Rezultat net 202490,1 K lei+344,3% față de anul anterior2020: 47.1602022: 68.4442023: 20.2712024: 90.073
Angajați 202410+11,1% față de anul anterior2020: 122022: 112023: 92024: 10
Capitaluri proprii 2024635,6 K lei+16,5% față de anul anterior2020: 808.5432022: 892.7452023: 545.5442024: 635.617
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202022: 1,9 mil. lei1,9 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 2,1 mil. lei2,1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,7%5,5%2020: 3,8%3,8%20202022: 3,6%3,6%20222023: 1,3%1,3%20232024: 4,3%4,3%2024Reper 2024: mediana sectorului 5,5% · n=303

Cifra de afaceri: +39,6% față de anul anterior.Marjă netă 4,3% · +2,9 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023545,5 K lei
2024635,6 K lei

Datorii raportate

2023516,5 K lei
2024532 K lei

Disponibilități bănești

202339,2 K lei
2024222,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei1,5 mil. lei2,1 mil. lei+39,6% față de anul anterior
Rezultat net68,4 K lei20,3 K lei90,1 K lei+344,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii892,7 K lei545,5 K lei635,6 K lei+16,5% față de anul anterior
Datorii470,5 K lei516,5 K lei532 K lei+3% față de anul anterior
Creanțe157,7 K lei68,7 K lei233,6 K lei+240,1% față de anul anterior
Angajați11910+11,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă4,3%1,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 5,5% (n=303) · 2023: 7% (n=316)

Rezultat / active (A+B)7,7%1,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2% (n=296) · 2023: 1% (n=304)

Rezultat / capitaluri proprii14,2%3,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 18,9% (n=243) · 2023: 24,4% (n=253)

Vânzări per angajat211.124 lei168.091 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 133.124 lei (n=196) · 2023: 108.801 lei (n=211)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)54,4%51,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 26,2% (n=297) · 2023: 25% (n=304)

Datorii / active (A+B)45,6%48,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 58,1% (n=297) · 2023: 50,1% (n=304)

Ponderea activelor imobilizate32,5%42,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 34,2% (n=297) · 2023: 34,6% (n=304)

Active circulante / datorii totale1,48×1,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,03× (n=392) · 2023: 1,05× (n=397)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări39,8 zile16,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 41,9 zile (n=262) · 2023: 45,6 zile (n=275)

Stocuri în zile de vânzări56,7 zile119,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 59,7 zile (n=233) · 2023: 55,7 zile (n=237)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.111.239
Rezultat net
90.073
Angajați
10
Datorii
531.990
Active imobilizate
379.003
Active circulante
788.604
Capitaluri proprii
635.617
Venituri totale
2.111.494
Cheltuieli totale
1.971.726
Stocuri
332.383
Creanțe
233.646
Casă și conturi la bănci
222.575
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.512.821
Rezultat net
20.271
Angajați
9
Datorii
516.453
Active imobilizate
452.867
Active circulante
609.130
Capitaluri proprii
545.544
Venituri totale
1.517.021
Cheltuieli totale
1.481.883
Stocuri
501.280
Creanțe
68.692
Casă și conturi la bănci
39.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.910.657
Rezultat net
68.444
Angajați
11
Datorii
470.483
Active imobilizate
610.610
Active circulante
752.618
Capitaluri proprii
892.745
Venituri totale
1.910.657
Cheltuieli totale
1.824.163
Stocuri
578.900
Creanțe
157.669
Casă și conturi la bănci
16.049
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.235.886
Rezultat net
47.160
Angajați
12
Datorii
159.011
Active imobilizate
278.699
Active circulante
688.855
Capitaluri proprii
808.543
Venituri totale
1.254.343
Cheltuieli totale
1.195.562
Stocuri
631.534
Creanțe
42.640
Casă și conturi la bănci
14.681
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2026-01-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

13 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
899005
Număr de înregistrare
J1992000801150
Înmatriculare
30 martie 1992
EUID
ROONRC.J1992000801150
Formă juridică
SRL
Sediu social
Baranga 105 Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Baranga 105 Valea Voievozilor DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2026
Telefon
0728962638 · Firme cu același număr
Fax
0245677060

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BREBENE NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CARO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000801150
Cod CAEN
1392
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0728962638 · Firme cu același număr
Fax
0245677060 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VALEA VOIEVOZILOR COM. RĂZVAD, STR. BARANGA, NR.105
Strada sediului
Str. Baranga
Numărul sediului
105
Localitatea sediului
Sat Valea Voievozilor Com. Răzvad
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Baranga
Numărul domiciliului fiscal
105
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Voievozilor Com. Răzvad
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 1999
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2016
Actualizare TVA la încasare
24 martie 2016
Publicare TVA la încasare
25 martie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (13) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Spital Orasenesc Pucioasa4 din 13 înregistrări (30,8%) · Vezi relația

CSS Targoviste2 din 13 înregistrări (15,4%) · Vezi relația

DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI2 din 13 înregistrări (15,4%) · Vezi relația

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9,MUNICIPIUL CAMPINA1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

Serviciul de Telecomunicatii Speciale1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Huse pentru saltele (Rev.2)4 din 13 înregistrări (30,8%) · Vezi selecția

Imbracaminte de noapte (Rev.2)2 din 13 înregistrări (15,4%) · Vezi selecția

Lenjerie de pat (Rev.2)2 din 13 înregistrări (15,4%) · Vezi selecția

Articole textile confectionate (Rev.2)2 din 13 înregistrări (15,4%) · Vezi selecția

Pleduri (Rev.2)1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 ianuarie 2026Achiziție directă

Lenjerii de pat si accesorii pat

Autoritate: CSS Targoviste

CPV 39512300-7 — Huse pentru saltele (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39512300-7

Vezi detaliile atribuirii →
295 leiValoare publicată
19 ianuarie 2026Achiziție directă

Lenjerii de pat si accesorii pat

Autoritate: CSS Targoviste

CPV 39512300-7 — Huse pentru saltele (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39512300-7

Vezi detaliile atribuirii →
4.650 leiValoare publicată
25 noiembrie 2025Achiziție directă

husa saltea + protectie perna impermeabila + set lenjerie de pat

Autoritate: LICEUL TEORETIC "M. SAULESCU " PREDEAL

CPV 39512300-7 — Huse pentru saltele (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39512300-7

Vezi detaliile atribuirii →
2.950 leiValoare publicată
17 noiembrie 2025Achiziție directă

halate ala de operatie,cimpuri mici ,cimpuri mari

Autoritate: SERVICIUL PUBLIC JUDETEAN SALVAMONT - SALVASPEO ALBA

CPV 39520000-3 — Articole textile confectionate (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39520000-3

Vezi detaliile atribuirii →
18.700 leiValoare publicată
17 noiembrie 2025Achiziție directă

camasi de noapte dama

Autoritate: SERVICIUL PUBLIC JUDETEAN SALVAMONT - SALVASPEO ALBA

CPV 18318000-1 — Imbracaminte de noapte (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18318000-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.980 leiValoare publicată
22 octombrie 2025Achiziție directă

Cearceaf de pat pentru copii satinat cu elastic 127/155-PATURI COPII150/100 COLORATE

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9,MUNICIPIUL CAMPINA

CPV 39512100-5 — Cearsafuri (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39512100-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)

CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Valea Voievozilor, Comuna RăzvadCAEN 1399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI