Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CARPSON FOODS S.R.L.

CARPSON FOODS S.R.L.

CUI 41526925 · SRL· Sat Poşta, Comuna Frecăţei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CARPSON FOODS S.R.L. are sediul în Sat Poşta, Comuna Frecăţei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+156,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 420,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19%

Marja netă calculată este 19% în 2025, față de 0,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+8,5%

Datoriile raportate sunt 644,9 K lei în 2025, față de 594,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+156,3% față de anul anterior2021: 187.2002022: 34.2972023: 154.9022024: 420.5012025: 1.077.547
Rezultat net 2025205,1 K lei+7.836% față de anul anterior2020: -60.9642021: -26.0472022: -26.6312023: -22.5932024: 2.5842025: 205.067
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025113,2 K lei+223,1% față de anul anterior2020: -19.2162021: -45.2642022: -71.8952023: -94.4882024: -91.9042025: 113.162
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0539 K1 mil.—20202021: 187,2 K lei187,2 K20212022: 34,3 K lei34,3 K20222023: 154,9 K lei154,9 K20232024: 420,5 K lei420,5 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-77,6%-29,3%19%Mediana sectorului (2025): 9% · n=22920202021: -13,9%-13,9%20212022: -77,6%-77,6%20222023: -14,6%-14,6%20232024: 0,6%0,6%20242025: 19%19%2025

Cifra de afaceri: +156,3% față de anul anterior. Marja netă: 19%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii113,2 K lei+223,1% față de anul anterior
Datorii644,9 K lei+8,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri154,9 K lei420,5 K lei1,1 mil. lei+156,3% față de anul anterior
Rezultat net-22,6 K lei2,6 K lei205,1 K lei+7.836% față de anul anterior
Capitaluri proprii-94,5 K lei-91,9 K lei113,2 K lei+223,1% față de anul anterior
Datorii350,4 K lei594,4 K lei644,9 K lei+8,5% față de anul anterior
Creanțe64,8 K lei147,5 K lei147,6 K lei+0,1% față de anul anterior
Angajați——1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri19%9%n=2290,6%6%n=249
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)14,9%17%n=238-18,4%18%n=258
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)85,2%70,6%n=238118,8%67,9%n=258
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,4%26,6%n=23811,4%28,8%n=258
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27,1%1,9%n=2370,5%0%n=258
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive181,2%31,9%n=216—17,8%n=223
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,91×1,03×n=3280,75×0,96×n=350
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36049,33 zile81,38 zilen=217126,29 zile80,4 zilen=239
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360118,33 zile65,57 zilen=160204,54 zile68,2 zilen=181
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.077.547 lei190.878 lein=169—171.068 lein=179

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.077.547
Rezultat net
205.067
Angajați
1
Datorii
644.860
Active imobilizate
169.852
Active circulante
587.323
Capitaluri proprii
113.162
Venituri totale
1.087.092
Cheltuieli totale
849.511
Stocuri
354.171
Creanțe
147.646
Casă și conturi la bănci
85.506
Cheltuieli în avans
847
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
420.501
Rezultat net
2.584
Angajați
—
Datorii
594.391
Active imobilizate
56.947
Active circulante
443.557
Capitaluri proprii
-91.904
Venituri totale
427.781
Cheltuieli totale
423.893
Stocuri
238.909
Creanțe
147.510
Casă și conturi la bănci
57.138
Cheltuieli în avans
1.983
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.902
Rezultat net
-22.593
Angajați
—
Datorii
350.368
Active imobilizate
49.816
Active circulante
205.765
Capitaluri proprii
-94.488
Venituri totale
151.828
Cheltuieli totale
174.421
Stocuri
131.739
Creanțe
64.811
Casă și conturi la bănci
9.215
Cheltuieli în avans
299
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.297
Rezultat net
-26.631
Angajați
—
Datorii
215.591
Active imobilizate
26.315
Active circulante
117.221
Capitaluri proprii
-71.895
Venituri totale
38.394
Cheltuieli totale
63.985
Stocuri
37.881
Creanțe
70.909
Casă și conturi la bănci
8.431
Cheltuieli în avans
160
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.200
Rezultat net
-26.047
Angajați
—
Datorii
166.299
Active imobilizate
28.778
Active circulante
92.249
Capitaluri proprii
-45.264
Venituri totale
187.987
Cheltuieli totale
208.418
Stocuri
37.171
Creanțe
52.098
Casă și conturi la bănci
2.980
Cheltuieli în avans
8
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-60.964
Angajați
—
Datorii
52.602
Active imobilizate
—
Active circulante
33.377
Capitaluri proprii
-19.216
Venituri totale
42
Cheltuieli totale
61.006
Stocuri
—
Creanțe
21.871
Casă și conturi la bănci
11.506
Cheltuieli în avans
9
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41526925
Număr de înregistrare
J36/557/2019
Înmatriculare
19 august 2019
EUID
ROONRC.J36/557/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 10 Sat Poşta, Comuna Frecăţei Tulcea
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALĂ 10 Poşta TULCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 august 2019
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CARP FLORIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CARPSON FOODS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.08.2019
Înregistrare fiscală
19 august 2019
Număr registrul comerțului
J36/557/2019
Cod CAEN
8292
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, SAT POŞTA COM. FRECĂŢEI, STR. PRINCIPALĂ, NR.10
Cod poștal fiscal
827077
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sat Poşta Com. Frecăţei
Județul sediului
TULCEA
Codul poștal al sediului
827077
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poşta Com. Frecăţei
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
827077

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
22 ianuarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 1103 Rev. 2Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaSat Poşta, Comuna FrecăţeiCAEN 8292
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI