Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CARPYO SRL

CARPYO SRL

CUI 8967482 · SRL· Sat Rediu Galian, Comuna Codăeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CARPYO SRL are sediul în Sat Rediu Galian, Comuna Codăeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-60,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 22 K lei, față de 55,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât17,1%

Marja netă calculată este 17,1% în 2025, față de 24% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+60,2%

Datoriile raportate sunt 193,6 K lei în 2025, față de 120,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202522 K lei-60,2% față de anul anterior2020: 102.0082021: 183.1152022: 45.5632023: 78.3732024: 55.3002025: 22.024
Rezultat net 20253,8 K lei-71,5% față de anul anterior2020: 52.7342021: 198.7232022: 32.3012023: 7.2312024: 13.2452025: 3.773
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025195,4 K lei-4% față de anul anterior2020: -54.3442021: 143.8452022: 176.1472023: 190.8832024: 203.5872025: 195.422
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate092 K183 K2020: 102 K lei102 K20202021: 183,1 K lei183,1 K20212022: 45,6 K lei45,6 K20222023: 78,4 K lei78,4 K20232024: 55,3 K lei55,3 K20242025: 22 K lei22 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%54,3%108,5%2020: 51,7%51,7%20202021: 108,5%108,5%20212022: 70,9%70,9%20222023: 9,2%9,2%20232024: 24%24%20242025: 17,1%17,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=429

Cifra de afaceri: -60,2% față de anul anterior.Marjă netă 17,1% · -6,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024203,6 K lei
2025195,4 K lei

Datorii raportate

2024120,8 K lei
2025193,6 K lei

Disponibilități bănești

202425,3 K lei
20258,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri78,4 K lei55,3 K lei22 K lei-60,2% față de anul anterior
Rezultat net7,2 K lei13,2 K lei3,8 K lei-71,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii190,9 K lei203,6 K lei195,4 K lei-4% față de anul anterior
Datorii71,1 K lei120,8 K lei193,6 K lei+60,2% față de anul anterior
Creanțe5,5 K lei5,5 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă17,1%24%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=429) · 2024: 2,8% (n=470)

Rezultat / active (A+B)1%4,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=511) · 2024: 0% (n=551)

Rezultat / capitaluri proprii1,9%6,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=353) · 2024: 2,9% (n=381)

Vânzări per angajat22.024 lei55.300 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 132.920 lei (n=303) · 2024: 126.241 lei (n=346)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)50,2%62,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 5,9% (n=512) · 2024: 7,4% (n=551)

Datorii / active (A+B)49,8%37,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 91,6% (n=512) · 2024: 88,9% (n=551)

Ponderea activelor imobilizate4,1%5,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47% (n=512) · 2024: 48,1% (n=551)

Active circulante / datorii totale1,93×2,54×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,5× (n=645) · 2024: 0,48× (n=706)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile35,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 75 zile (n=391) · 2024: 74,6 zile (n=422)

Stocuri în zile de vânzări5.961,6 zile1.797,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 292,6 zile (n=374) · 2024: 289,7 zile (n=406)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.024
Rezultat net
3.773
Angajați
1
Datorii
193.572
Active imobilizate
15.987
Active circulante
373.007
Capitaluri proprii
195.422
Venituri totale
83.321
Cheltuieli totale
79.328
Stocuri
364.717
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
8.290
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
945
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.300
Rezultat net
13.245
Angajați
1
Datorii
120.835
Active imobilizate
17.488
Active circulante
306.934
Capitaluri proprii
203.587
Venituri totale
155.300
Cheltuieli totale
141.502
Stocuri
276.158
Creanțe
5.476
Casă și conturi la bănci
25.300
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
945
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.373
Rezultat net
7.231
Angajați
1
Datorii
71.113
Active imobilizate
20.864
Active circulante
241.132
Capitaluri proprii
190.883
Venituri totale
129.229
Cheltuieli totale
120.621
Stocuri
217.158
Creanțe
5.476
Casă și conturi la bănci
18.498
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
945
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.563
Rezultat net
32.301
Angajați
0
Datorii
83.427
Active imobilizate
34.464
Active circulante
225.110
Capitaluri proprii
176.147
Venituri totale
67.782
Cheltuieli totale
34.114
Stocuri
218.805
Creanțe
5.476
Casă și conturi la bănci
829
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
945
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.115
Rezultat net
198.723
Angajați
0
Datorii
93.016
Active imobilizate
38.465
Active circulante
198.396
Capitaluri proprii
143.845
Venituri totale
358.120
Cheltuieli totale
153.903
Stocuri
151.962
Creanțe
36.155
Casă și conturi la bănci
10.279
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
945
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.008
Rezultat net
52.734
Angajați
0
Datorii
112.097
Active imobilizate
39.036
Active circulante
18.717
Capitaluri proprii
-54.344
Venituri totale
102.018
Cheltuieli totale
46.223
Stocuri
0
Creanțe
13.293
Casă și conturi la bănci
5.424
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
945
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-03-30; reactivare la 2016-05-12. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2016-05-12
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-03-30; reactivare la 2016-05-12. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2016-05-12
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 60% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-11-18 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8967482
Număr de înregistrare
J37/394/1996
Înmatriculare
18 noiembrie 1996
EUID
ROONRC.J37/394/1996
Formă juridică
SRL
Sediu social
REDIU GALIAN 72 Sat Rediu Galian, Comuna Codăeşti Vaslui
Adresă fiscală
REDIU GALIAN 72 Rediu Galian VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 noiembrie 1996
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2026
Telefon
341121

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
EPURE CRISTIAN ANGELICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CARPYO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.11.1996
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1996
Număr registrul comerțului
J37/394/1996
Cod CAEN
322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Telefon
0749385189 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, SAT REDIU GALIAN COM. CODĂEŞTI, REDIU GALIAN, NR.72
Cod poștal fiscal
737133
Strada sediului
REDIU GALIAN
Numărul sediului
72
Localitatea sediului
Sat Rediu Galian Com. Codăeşti
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
737133
Strada domiciliului fiscal
Rediu Galian
Numărul domiciliului fiscal
72
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Rediu Galian Com. Codăeşti
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
737133

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
31 octombrie 2025
Perioada 1: TVA până la
6 aprilie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
6 aprilie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
26 noiembrie 1996
Perioada 2: TVA până la
30 martie 2016
Perioada 2: Anulare operată la
1 aprilie 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
30 martie 2016
Actualizare TVA la încasare
3 mai 2016
Publicare TVA la încasare
4 mai 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
30 martie 2016
Reactivare
12 mai 2016
Publicarea deciziei
1 aprilie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 0322 Rev. 2Acvacultura în ape dulci

CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiSat Rediu Galian, Comuna CodăeştiCAEN 0322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI