Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CARS I.T.P. SĂLĂJAN S.R.L.

CARS I.T.P. SĂLĂJAN S.R.L.

CUI 45802462 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CARS I.T.P. SĂLĂJAN S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 922 K lei, față de 856,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-0,4%

Marja netă calculată este -0,4% în 2025, față de -9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+32,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025922 K lei+7,7% față de anul anterior2022: 533.7432023: 594.8712024: 856.3432025: 921.988
Rezultat net 2025-3,3 K leiPierdere redusă cu 95,8%2022: 297.7922023: 140.7982024: -77.4402025: -3.253
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2022: 42023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-61,4 K leiDeficit de capital majorat cu 5,6%2022: 297.9922023: 141.0382024: -58.1692025: -61.422
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0461 K922 K2022: 533,7 K lei533,7 K20222023: 594,9 K lei594,9 K20232024: 856,3 K lei856,3 K20242025: 922 K lei922 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9%23,4%55,8%2022: 55,8%55,8%20222023: 23,7%23,7%20232024: -9%-9%20242025: -0,4%-0,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 20,3% · n=2.547

Cifra de afaceri: +7,7% față de anul anterior.Marjă netă -0,4% · +8,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-58,2 K lei
2025-61,4 K lei

Datorii raportate

2024315,6 K lei
2025233,4 K lei

Disponibilități bănești

2024549 lei
20254,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri594,9 K lei856,3 K lei922 K lei+7,7% față de anul anterior
Rezultat net140,8 K lei-77,4 K lei-3,3 K leiPierdere redusă cu 95,8%
Capitaluri proprii141 K lei-58,2 K lei-61,4 K leiDeficit de capital majorat cu 5,6%
Datorii328,2 K lei315,6 K lei233,4 K lei-26% față de anul anterior
Creanțe122,8 K lei16,2 K lei21,3 K lei+32,2% față de anul anterior
Angajați544Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-0,4%-9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=2.547) · 2024: 21% (n=2.509)

Rezultat / active (A+B)-2%-31,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=2.267) · 2024: 19,6% (n=2.180)

Vânzări per angajat230.497 lei214.086 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 171.315 lei (n=2.285) · 2024: 153.390 lei (n=2.216)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-37,6%-23,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,4% (n=2.267) · 2024: 55,8% (n=2.180)

Datorii / active (A+B)142,7%127,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47% (n=2.267) · 2024: 42% (n=2.180)

Ponderea activelor imobilizate84,3%93,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,7% (n=2.267) · 2024: 31,2% (n=2.180)

Active circulante / datorii totale0,11×0,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,37× (n=2.929) · 2024: 1,51× (n=2.863)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări8,3 zile6,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,6 zile (n=2.384) · 2024: 53,2 zile (n=2.347)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
921.988
Rezultat net
-3.253
Angajați
4
Datorii
233.432
Active imobilizate
137.852
Active circulante
25.674
Capitaluri proprii
-61.422
Venituri totale
923.781
Cheltuieli totale
924.650
Stocuri
—
Creanțe
21.345
Casă și conturi la bănci
4.329
Cheltuieli în avans
8.484
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
856.343
Rezultat net
-77.440
Angajați
4
Datorii
315.557
Active imobilizate
230.283
Active circulante
16.699
Capitaluri proprii
-58.169
Venituri totale
859.272
Cheltuieli totale
936.712
Stocuri
—
Creanțe
16.150
Casă și conturi la bănci
549
Cheltuieli în avans
10.406
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.871
Rezultat net
140.798
Angajați
5
Datorii
328.246
Active imobilizate
310.448
Active circulante
148.887
Capitaluri proprii
141.038
Venituri totale
595.204
Cheltuieli totale
449.230
Stocuri
—
Creanțe
122.814
Casă și conturi la bănci
26.073
Cheltuieli în avans
9.949
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
533.743
Rezultat net
297.792
Angajați
4
Datorii
32.752
Active imobilizate
61
Active circulante
330.482
Capitaluri proprii
297.992
Venituri totale
533.743
Cheltuieli totale
230.614
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
329.982
Cheltuieli în avans
201
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-03-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45802462
Număr de înregistrare
J40/4899/2022
Înmatriculare
15 martie 2022
EUID
ROONRC.J40/4899/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOLD. TUDOR ION 65 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SOLD. TUDOR ION 65 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 martie 2022
Înregistrare fiscală
14 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOSPINOIU CONSTANTIN - DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CARS I.T.P. SĂLĂJAN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.2022
Înregistrare fiscală
15 martie 2022
Număr registrul comerțului
J40/4899/2022
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. SOLD. TUDOR ION, NR.65, PARTER
Strada sediului
Str. Sold. Tudor Ion
Numărul sediului
65
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Sold. Tudor Ion
Numărul domiciliului fiscal
65
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI