Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL

CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL

CUI 14487012 · SRL· Municipiul Roman

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL are sediul în Municipiul Roman. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 477,2 K lei, față de 448,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut34,6%

Marja netă calculată este 34,6% în 2025, față de 17,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-76,6%

Datoriile raportate sunt 23,5 K lei în 2025, față de 100,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025477,2 K lei+6,3% față de anul anterior2020: 728.1712022: 780.8032023: 670.7032024: 448.7762025: 477.233
Rezultat net 2025165,2 K lei+115% față de anul anterior2020: 286.6532022: 334.2092023: 164.4172024: 76.8342025: 165.219
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 52022: 62023: 62024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025735,6 K lei-0,4% față de anul anterior2020: 793.3012022: 950.8632023: 857.5542024: 738.7362025: 735.622
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0390 K781 K2020: 728,2 K lei728,2 K20202022: 780,8 K lei780,8 K20222023: 670,7 K lei670,7 K20232024: 448,8 K lei448,8 K20242025: 477,2 K lei477,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,4%42,8%Mediana sectorului (2025): 23,5% · n=3542020: 39,4%39,4%20202022: 42,8%42,8%20222023: 24,5%24,5%20232024: 17,1%17,1%20242025: 34,6%34,6%2025

Cifra de afaceri: +6,3% față de anul anterior. Marja netă: 34,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii735,6 K lei-0,4% față de anul anterior
Datorii23,5 K lei-76,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri670,7 K lei448,8 K lei477,2 K lei+6,3% față de anul anterior
Rezultat net164,4 K lei76,8 K lei165,2 K lei+115% față de anul anterior
Capitaluri proprii857,6 K lei738,7 K lei735,6 K lei-0,4% față de anul anterior
Datorii55,1 K lei100,6 K lei23,5 K lei-76,6% față de anul anterior
Creanțe—7 K lei—Fără an comparabil
Angajați654-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri34,6%23,5%n=35417,1%22,8%n=379
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,9%64,5%n=34688%68,3%n=365
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,1%35%n=34612%31,7%n=365
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,4%2%n=3460,5%2,1%n=365
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,8%7,3%n=3469,2%5,6%n=365
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,5%12%n=40110,4%9,3%n=429
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii32,14×2,39×n=4348,3×2,73×n=462
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—26,77 zilen=3015,65 zile16,73 zilen=317
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați119.308 lei120.824 lein=33189.755 lei101.232 lein=350

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
477.233
Rezultat net
165.219
Angajați
4
Datorii
23.527
Active imobilizate
2.920
Active circulante
756.229
Capitaluri proprii
735.622
Venituri totale
477.261
Cheltuieli totale
302.627
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
756.229
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
411.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
448.776
Rezultat net
76.834
Angajați
5
Datorii
100.626
Active imobilizate
4.048
Active circulante
835.314
Capitaluri proprii
738.736
Venituri totale
448.807
Cheltuieli totale
362.325
Stocuri
—
Creanțe
7.043
Casă și conturi la bănci
828.271
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
411.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
670.703
Rezultat net
164.417
Angajați
6
Datorii
55.081
Active imobilizate
4.851
Active circulante
907.784
Capitaluri proprii
857.554
Venituri totale
676.718
Cheltuieli totale
506.347
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
907.784
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
411.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
780.803
Rezultat net
334.209
Angajați
6
Datorii
21.722
Active imobilizate
6.020
Active circulante
966.565
Capitaluri proprii
950.863
Venituri totale
780.803
Cheltuieli totale
439.176
Stocuri
—
Creanțe
4.779
Casă și conturi la bănci
961.786
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
728.171
Rezultat net
286.653
Angajați
5
Datorii
203.596
Active imobilizate
11.187
Active circulante
985.710
Capitaluri proprii
793.301
Venituri totale
729.684
Cheltuieli totale
436.125
Stocuri
—
Creanțe
16.673
Casă și conturi la bănci
969.037
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-03-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14487012
Număr de înregistrare
J2002000101279
Înmatriculare
1 martie 2002
EUID
ROONRC.J2002000101279
Formă juridică
SRL
Sediu social
ROMAN MUŞAT 33 Municipiul Roman Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld ROMAN MUŞAT Roman NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 2002
Înregistrare fiscală
10 februarie 2026
Telefon
0233734338 · Firme cu același număr
Fax
0233734338

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂRPUȘOR CRINA-GABRIELA
administrator
GĂLĂȚEANU RADU
administrator
MICHIU DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2002
Înregistrare fiscală
1 martie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000101279
Cod CAEN
6612
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
0233734338 · Firme cu același număr
Fax
0233734338 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, BLD. ROMAN MUŞAT, BL.33, SC.A, AP.6
Strada sediului
Bld. Roman Muşat
Localitatea sediului
Mun. Roman
Județul sediului
NEAMŢ
Strada domiciliului fiscal
Bld. Roman Muşat
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roman
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6612 Rev. 3Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul RomanCAEN 6612
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI