Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CASA DE VINURI NICORESTI SRL

CASA DE VINURI NICORESTI SRL

CUI 27119578 · SRL· Sat Dobrineşti, Comuna Nicoreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CASA DE VINURI NICORESTI SRL are sediul în Sat Dobrineşti, Comuna Nicoreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-19,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 398,5 K lei, față de 492,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+5,5%

Datoriile raportate sunt 680,3 K lei în 2025, față de 644,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025398,5 K lei-19,1% față de anul anterior2020: 317.9092021: 754.7722022: 652.8222023: 508.2212024: 492.7782025: 398.538
Rezultat net 20254,2 K lei+2.972,3% față de anul anterior2020: 139.3672021: 312.0202022: 9.1702023: 2.8712024: 1372025: 4.209
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 52023: 62024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025597,5 K lei+0,7% față de anul anterior2020: 271.9642021: 583.9842022: 593.1542023: 596.0252024: 593.2912025: 597.500
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0377 K755 K2020: 317,9 K lei317,9 K20202021: 754,8 K lei754,8 K20212022: 652,8 K lei652,8 K20222023: 508,2 K lei508,2 K20232024: 492,8 K lei492,8 K20242025: 398,5 K lei398,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,9%43,8%Mediana sectorului (2025): 3,2% · n=1802020: 43,8%43,8%20202021: 41,3%41,3%20212022: 1,4%1,4%20222023: 0,6%0,6%20232024: 0%0%20242025: 1,1%1,1%2025

Cifra de afaceri: -19,1% față de anul anterior. Marja netă: 1,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii597,5 K lei+0,7% față de anul anterior
Datorii680,3 K lei+5,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri508,2 K lei492,8 K lei398,5 K lei-19,1% față de anul anterior
Rezultat net2,9 K lei137 lei4,2 K lei+2.972,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii596 K lei593,3 K lei597,5 K lei+0,7% față de anul anterior
Datorii565,5 K lei644,7 K lei680,3 K lei+5,5% față de anul anterior
Creanțe42 K lei32,3 K lei10,9 K lei-66,4% față de anul anterior
Angajați654-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,1%3,2%n=1800%2,4%n=197
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)46,8%16,3%n=20047,9%15%n=222
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)53,2%68,1%n=20052,1%64,1%n=222
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,9%56,4%n=20046,8%59%n=222
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%0,1%n=2000%0%n=222
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,7%3,1%n=1640%2,9%n=180
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,15×0,59×n=2401,02×0,59×n=267
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,82 zile222,42 zilen=17223,62 zile280,58 zilen=186
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360682,49 zile359,65 zilen=148435,6 zile251,2 zilen=156
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați99.635 lei152.050 lein=13398.556 lei118.189 lein=153

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.538
Rezultat net
4.209
Angajați
4
Datorii
680.309
Active imobilizate
497.335
Active circulante
780.474
Capitaluri proprii
597.500
Venituri totale
680.281
Cheltuieli totale
669.161
Stocuri
755.547
Creanțe
10.875
Casă și conturi la bănci
14.052
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
492.778
Rezultat net
137
Angajați
5
Datorii
644.716
Active imobilizate
579.519
Active circulante
658.488
Capitaluri proprii
593.291
Venituri totale
703.302
Cheltuieli totale
694.633
Stocuri
596.263
Creanțe
32.325
Casă și conturi la bănci
29.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
508.221
Rezultat net
2.871
Angajați
6
Datorii
565.537
Active imobilizate
534.856
Active circulante
626.706
Capitaluri proprii
596.025
Venituri totale
806.765
Cheltuieli totale
799.536
Stocuri
535.230
Creanțe
42.037
Casă și conturi la bănci
49.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
652.822
Rezultat net
9.170
Angajați
5
Datorii
463.156
Active imobilizate
603.509
Active circulante
452.801
Capitaluri proprii
593.154
Venituri totale
843.894
Cheltuieli totale
829.746
Stocuri
408.554
Creanțe
26.001
Casă și conturi la bănci
18.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
754.772
Rezultat net
312.020
Angajați
5
Datorii
612.163
Active imobilizate
683.930
Active circulante
512.217
Capitaluri proprii
583.984
Venituri totale
1.064.750
Cheltuieli totale
745.893
Stocuri
349.271
Creanțe
27.136
Casă și conturi la bănci
135.810
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
317.909
Rezultat net
139.367
Angajați
5
Datorii
924.398
Active imobilizate
555.711
Active circulante
640.651
Capitaluri proprii
271.964
Venituri totale
690.105
Cheltuieli totale
547.410
Stocuri
454.587
Creanțe
68.042
Casă și conturi la bănci
118.022
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-06-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27119578
Număr de înregistrare
J2010000613175
Înmatriculare
30 iunie 2010
EUID
ROONRC.J2010000613175
Formă juridică
SRL
Sediu social
92 Sat Dobrineşti, Comuna Nicoreşti Galaţi
Adresă fiscală
92 Dobrineşti GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iunie 2010
Înregistrare fiscală
27 martie 2025
Telefon
0766535714 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINCĂ COSTICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CASA DE VINURI NICORESTI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.06.2010
Înregistrare fiscală
30 iunie 2010
Număr registrul comerțului
J2010000613175
Cod CAEN
1102
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0766535714 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT DOBRINEŞTI COM. NICOREŞTI, , NR.92
Cod poștal fiscal
807218
Numărul sediului
92
Localitatea sediului
Sat Dobrineşti Com. Nicoreşti
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807218
Numărul domiciliului fiscal
92
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dobrineşti Com. Nicoreşti
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807218

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 iulie 2010
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 martie 2014
Publicare TVA la încasare
25 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 0121 Rev. 3Cultivarea strugurilor

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 1102 Rev. 3Fabricarea vinurilor din struguri

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Dobrineşti, Comuna NicoreştiCAEN 0121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI