Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CASA FUNERARA CRISTINA & ANCA SRL

CASA FUNERARA CRISTINA & ANCA SRL

CUI 37064801 · SRL· Loc. Luduş, Oraş Luduş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CASA FUNERARA CRISTINA & ANCA SRL are sediul în Loc. Luduş, Oraş Luduş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+42,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 706,4 K lei, față de 495,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut13,5%

Marja netă calculată este 13,5% în 2025, față de 3,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+51,9%

Datoriile raportate sunt 311,8 K lei în 2025, față de 205,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025706,4 K lei+42,5% față de anul anterior2020: 330.0842021: 372.2392022: 426.7362023: 477.4962024: 495.7902025: 706.415
Rezultat net 202595,5 K lei+414,3% față de anul anterior2020: 97.9472021: 29.6862022: 45.7752023: 28.8022024: 18.5622025: 95.461
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 42023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025119,5 K lei-3,7% față de anul anterior2020: 99.2112021: 128.8972022: 76.6722023: 105.4742024: 124.0362025: 119.497
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0353 K706 K2020: 330,1 K lei330,1 K20202021: 372,2 K lei372,2 K20212022: 426,7 K lei426,7 K20222023: 477,5 K lei477,5 K20232024: 495,8 K lei495,8 K20242025: 706,4 K lei706,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,8%29,7%Mediana sectorului (2025): 6,1% · n=3152020: 29,7%29,7%20202021: 8%8%20212022: 10,7%10,7%20222023: 6%6%20232024: 3,7%3,7%20242025: 13,5%13,5%2025

Cifra de afaceri: +42,5% față de anul anterior. Marja netă: 13,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii119,5 K lei-3,7% față de anul anterior
Datorii311,8 K lei+51,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri477,5 K lei495,8 K lei706,4 K lei+42,5% față de anul anterior
Rezultat net28,8 K lei18,6 K lei95,5 K lei+414,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii105,5 K lei124 K lei119,5 K lei-3,7% față de anul anterior
Datorii186,8 K lei205,2 K lei311,8 K lei+51,9% față de anul anterior
Creanțe18,8 K lei34,8 K lei—Fără an comparabil
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,5%6,1%n=3153,7%5,4%n=1.157
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,7%30,3%n=24937,7%36%n=878
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)72,3%66,9%n=24962,4%62,2%n=878
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)76,3%33,4%n=24958,2%32,8%n=878
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)22,1%5,1%n=2495,6%2,9%n=876
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive79,9%40,1%n=23815%22,9%n=924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,33×0,96×n=3600,67×1,04×n=1.288
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—13,73 zilen=24325,29 zile14,06 zilen=875
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36042,01 zile48,53 zilen=28346,33 zile51,98 zilen=1.000
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați176.604 lei146.560 lein=256123.948 lei132.352 lein=916

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
706.415
Rezultat net
95.461
Angajați
4
Datorii
311.772
Active imobilizate
329.173
Active circulante
102.096
Capitaluri proprii
119.497
Venituri totale
724.806
Cheltuieli totale
611.493
Stocuri
82.428
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.668
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
495.790
Rezultat net
18.562
Angajați
4
Datorii
205.236
Active imobilizate
191.662
Active circulante
137.373
Capitaluri proprii
124.036
Venituri totale
496.144
Cheltuieli totale
472.518
Stocuri
63.801
Creanțe
34.828
Casă și conturi la bănci
38.744
Cheltuieli în avans
237
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
477.496
Rezultat net
28.802
Angajați
4
Datorii
186.827
Active imobilizate
205.612
Active circulante
83.103
Capitaluri proprii
105.474
Venituri totale
492.122
Cheltuieli totale
459.471
Stocuri
54.816
Creanțe
18.837
Casă și conturi la bănci
9.450
Cheltuieli în avans
3.586
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
426.736
Rezultat net
45.775
Angajați
4
Datorii
88.074
Active imobilizate
75.605
Active circulante
87.411
Capitaluri proprii
76.672
Venituri totale
440.215
Cheltuieli totale
390.999
Stocuri
63.346
Creanțe
4.135
Casă și conturi la bănci
19.930
Cheltuieli în avans
1.730
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
372.239
Rezultat net
29.686
Angajați
3
Datorii
81.266
Active imobilizate
73.979
Active circulante
132.822
Capitaluri proprii
128.897
Venituri totale
372.243
Cheltuieli totale
340.354
Stocuri
64.613
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
68.209
Cheltuieli în avans
3.362
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
330.084
Rezultat net
97.947
Angajați
3
Datorii
12.041
Active imobilizate
34.625
Active circulante
76.627
Capitaluri proprii
99.211
Venituri totale
340.211
Cheltuieli totale
239.675
Stocuri
40.726
Creanțe
4.088
Casă și conturi la bănci
31.813
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37064801
Număr de înregistrare
J2017000215260
Înmatriculare
20 februarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000215260
Formă juridică
SRL
Sediu social
DR. SEPSI LAJOS 10 Loc. Luduş, Oraş Luduş Mureş
Adresă fiscală
Str DR. SEPSI LAJOS 10 Luduş MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 februarie 2017
Înregistrare fiscală
6 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BÎRSAN MARIA-CRISTINA
administrator
BÎRSAN SORIN
administrator
SAVU ANCA
administrator
SAVU CONSTANTIN MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CASA FUNERARA CRISTINA & ANCA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2017
Înregistrare fiscală
20 februarie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000215260
Cod CAEN
9630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, ORŞ. LUDUŞ, STR. DR. SEPSI LAJOS, NR.10
Cod poștal fiscal
545200
Strada sediului
Str. Dr. Sepsi Lajos
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Orş. Luduş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545200
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Sepsi Lajos
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Luduş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL ORASENESC "DR. VALER RUSSU" LUDUS6 din 9 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI MURES3 din 9 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii funerare (Rev.2)9 din 9 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 iunie 2026Achiziție directă

SERVICIU FUNERAR COMPLET

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI MURES

CPV 98371000-4 — Servicii funerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98371000-4

Vezi detaliile atribuirii →
3.966 leiValoare publicată
20 mai 2026Achiziție directă

IMBRACAT SI IMBALSAMAT PERSOANE DECEDATE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC "DR. VALER RUSSU" LUDUS

CPV 98371000-4 — Servicii funerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98371000-4

Vezi detaliile atribuirii →
7.500 leiValoare publicată
20 mai 2026Achiziție directă

INCHIRIERE FRIGIDER MORTUAR

Autoritate: SPITALUL ORASENESC "DR. VALER RUSSU" LUDUS

CPV 98371000-4 — Servicii funerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98371000-4

Vezi detaliile atribuirii →
9.000 leiValoare publicată
20 mai 2026Achiziție directă

TRANSPORT DECEDATI DE LA SECTIILE SPITALULUI LA MORGA

Autoritate: SPITALUL ORASENESC "DR. VALER RUSSU" LUDUS

CPV 98371000-4 — Servicii funerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98371000-4

Vezi detaliile atribuirii →
21.000 leiValoare publicată
8 aprilie 2026Achiziție directă

SERVICIU FUNERAR COMPLET

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI MURES

CPV 98371000-4 — Servicii funerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98371000-4

Vezi detaliile atribuirii →
3.257 leiValoare publicată
8 aprilie 2025Achiziție directă

SERVICII CASA FUNERARA

Autoritate: SPITALUL ORASENESC "DR. VALER RUSSU" LUDUS

CPV 98371000-4 — Servicii funerare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98371000-4

Vezi detaliile atribuirii →
23.400 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 9630 Rev. 3Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşLoc. Luduş, Oraş LuduşDrumul Sepsi LajosCAEN 9630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI