Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CASA FUNERARĂ "LA CAPELLA" S.R.L.

CASA FUNERARĂ "LA CAPELLA" S.R.L.

CUI 43995839 · SRL· Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu· Activități de pompe funebre și similare

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

CASA FUNERARĂ "LA CAPELLA" S.R.L. are sediul în Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu și raportează activitatea activități de pompe funebre și similare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-4,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 282,5 K lei, față de 296,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut37,1%

Marja netă calculată este 37,1% în 2024, față de -20,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024282,5 K lei-4,8% față de anul anterior2022: 286.4372023: 296.7502024: 282.530
Rezultat net 2024104,8 K lei+275,8% față de anul anterior2022: 174.3502023: -59.6252024: 104.795
Angajați 20241-50% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 1
Capitaluri proprii 202445,5 K lei-60,5% față de anul anterior2022: 174.9402023: 115.3152024: 45.510
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K297 K2022: 286,4 K lei286,4 K20222023: 296,8 K lei296,8 K20232024: 282,5 K lei282,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,1%20,4%60,9%Mediana sectorului (2024): 5,4% · n=11572022: 60,9%60,9%20222023: -20,1%-20,1%20232024: 37,1%37,1%2024

Cifra de afaceri: -4,8% față de anul anterior. Marja netă: 37,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii45,5 K lei-60,5% față de anul anterior
Datorii53,9 K lei+383,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri286,4 K lei296,8 K lei282,5 K lei-4,8% față de anul anterior
Rezultat net174,4 K lei-59,6 K lei104,8 K lei+275,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii174,9 K lei115,3 K lei45,5 K lei-60,5% față de anul anterior
Datorii180,1 K lei11,2 K lei53,9 K lei+383,3% față de anul anterior
Creanțe2 K lei90,2 K lei57,6 K lei-36,2% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri37,1%5,4%n=1.157-20,1%9,9%n=1.137
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)45,8%36%n=878—46,8%n=864
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)54,2%62,2%n=878—51,7%n=864
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3%32,8%n=878—31,1%n=864
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)105,4%2,9%n=876—5,5%n=862
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive230,3%22,9%n=924-51,7%31%n=985
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,79×1,04×n=1.28811,34×1,36×n=1.278
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36073,35 zile14,06 zilen=875109,39 zile20,23 zilen=852
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,3 zile51,98 zilen=1.00028,5 zile48,78 zilen=993
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați282.530 lei132.352 lein=916148.375 lei122.473 lein=924

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
282.530
Rezultat net
104.795
Angajați
1
Datorii
53.889
Active imobilizate
2.982
Active circulante
96.417
Capitaluri proprii
45.510
Venituri totale
282.531
Cheltuieli totale
163.834
Stocuri
3.378
Creanțe
57.568
Casă și conturi la bănci
35.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.750
Rezultat net
-59.625
Angajați
2
Datorii
11.150
Active imobilizate
—
Active circulante
126.465
Capitaluri proprii
115.315
Venituri totale
296.750
Cheltuieli totale
353.852
Stocuri
23.494
Creanțe
90.171
Casă și conturi la bănci
12.800
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
286.437
Rezultat net
174.350
Angajați
1
Datorii
180.144
Active imobilizate
—
Active circulante
355.084
Capitaluri proprii
174.940
Venituri totale
286.442
Cheltuieli totale
109.570
Stocuri
8.016
Creanțe
2.000
Casă și conturi la bănci
345.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43995839
Număr de înregistrare
J2021000193114
Înmatriculare
26 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000193114
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 49 Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu Caraş-Severin
Adresă fiscală
Str REPUBLICII 49 Oţelu Roşu CARAŞ-SEVERIN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 martie 2021
Înregistrare fiscală
22 noiembrie 2025
Telefon
0729285929 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUNTEAN RAMONA-ELISABETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CASA FUNERARĂ "LA CAPELLA" S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2021
Înregistrare fiscală
26 martie 2021
Număr registrul comerțului
J11/193/2021
Cod CAEN
9630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Oţelu Roşu

Contact și adrese

Telefon
0729285929 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. OŢELU ROŞU, STR. REPUBLICII, NR.49, AP.1
Cod poștal fiscal
325700
Strada sediului
Str. Republicii
Numărul sediului
49
Localitatea sediului
Orş. Oţelu Roşu
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
325700
Strada domiciliului fiscal
Str. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
49
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Oţelu Roşu
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
325700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
27 august 2026
Publicarea deciziei
27 august 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9630 Rev. 3Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinLoc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu RoşuCAEN 9603
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI