Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CASA FUNERARĂ PETRU ŞTEFAN S.R.L.

CASA FUNERARĂ PETRU ŞTEFAN S.R.L.

CUI 39532186 · SRL· Municipiul Alexandria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

CASA FUNERARĂ PETRU ŞTEFAN S.R.L. are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+56,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 293,3 K lei, față de 187 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,3%

Marja netă calculată este 17,3% în 2025, față de -16,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-38,9%

Datoriile raportate sunt 4,8 K lei în 2025, față de 7,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025293,3 K lei+56,8% față de anul anterior2020: 113.1602021: 181.4882022: 128.7052023: 209.2552024: 187.0152025: 293.320
Rezultat net 202550,7 K lei+260,7% față de anul anterior2020: 1.0882021: 22.9942022: -10.2512023: 1.9242024: -31.5432025: 50.700
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202568,2 K lei+289% față de anul anterior2020: 34.4202021: 57.4142022: 47.1632023: 49.0872024: 17.5452025: 68.245
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K293 K2020: 113,2 K lei113,2 K20202021: 181,5 K lei181,5 K20212022: 128,7 K lei128,7 K20222023: 209,3 K lei209,3 K20232024: 187 K lei187 K20242025: 293,3 K lei293,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,9%0,2%17,3%Mediana sectorului (2025): 5,6% · n=7912020: 1%1%20202021: 12,7%12,7%20212022: -8%-8%20222023: 0,9%0,9%20232024: -16,9%-16,9%20242025: 17,3%17,3%2025

Cifra de afaceri: +56,8% față de anul anterior. Marja netă: 17,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii68,2 K lei+289% față de anul anterior
Datorii4,8 K lei-38,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri209,3 K lei187 K lei293,3 K lei+56,8% față de anul anterior
Rezultat net1,9 K lei-31,5 K lei50,7 K lei+260,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii49,1 K lei17,5 K lei68,2 K lei+289% față de anul anterior
Datorii4,6 K lei7,8 K lei4,8 K lei-38,9% față de anul anterior
Creanțe——53 leiFără an comparabil
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,3%5,6%n=791-16,9%5,4%n=1.157
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)93,5%28,4%n=61869,2%36%n=878
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)6,5%70,6%n=61830,8%62,2%n=878
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,3%31,3%n=61811,3%32,8%n=878
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)69,4%3,3%n=617-124,4%2,9%n=876
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive74,3%24,3%n=636-179,8%22,9%n=924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,94×0,97×n=9022,88×1,04×n=1.288
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,07 zile18,04 zilen=632—14,06 zilen=875
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36040,15 zile47,14 zilen=69120,75 zile51,98 zilen=1.000
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați146.660 lei135.919 lein=59993.508 lei132.352 lein=916

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.320
Rezultat net
50.700
Angajați
2
Datorii
4.774
Active imobilizate
1.676
Active circulante
71.343
Capitaluri proprii
68.245
Venituri totale
293.373
Cheltuieli totale
239.798
Stocuri
32.712
Creanțe
53
Casă și conturi la bănci
38.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.015
Rezultat net
-31.543
Angajați
2
Datorii
7.816
Active imobilizate
2.858
Active circulante
22.503
Capitaluri proprii
17.545
Venituri totale
187.015
Cheltuieli totale
216.781
Stocuri
10.780
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.723
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.255
Rezultat net
1.924
Angajați
2
Datorii
4.634
Active imobilizate
4.041
Active circulante
49.680
Capitaluri proprii
49.087
Venituri totale
209.255
Cheltuieli totale
205.343
Stocuri
5.517
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
44.163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.705
Rezultat net
-10.251
Angajați
2
Datorii
3.602
Active imobilizate
—
Active circulante
50.765
Capitaluri proprii
47.163
Venituri totale
128.705
Cheltuieli totale
137.861
Stocuri
37.875
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.488
Rezultat net
22.994
Angajați
2
Datorii
4.213
Active imobilizate
—
Active circulante
61.627
Capitaluri proprii
57.414
Venituri totale
181.488
Cheltuieli totale
156.806
Stocuri
31.100
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.527
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.160
Rezultat net
1.088
Angajați
1
Datorii
14.616
Active imobilizate
—
Active circulante
49.036
Capitaluri proprii
34.420
Venituri totale
113.160
Cheltuieli totale
110.422
Stocuri
45.206
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.830
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39532186
Număr de înregistrare
J34/389/2018
Înmatriculare
25 iunie 2018
EUID
ROONRC.J34/389/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI 94 214 Municipiul Alexandria Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BUCUREŞTI 94 Alexandria TELEORMAN · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iunie 2018
Înregistrare fiscală
20 mai 2020

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ION VIOLETA-GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CASA FUNERARĂ PETRU ŞTEFAN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.06.2018
Înregistrare fiscală
25 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000389342
Cod CAEN
9630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. BUCUREŞTI, NR.94, BL.214, SC.A, ET.1, AP.7
Cod poștal fiscal
140081
Strada sediului
Str. Bucureşti
Numărul sediului
94
Localitatea sediului
Mun. Alexandria
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
140081
Strada domiciliului fiscal
Str. Bucureşti
Numărul domiciliului fiscal
94
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alexandria
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
140081

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului

CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 9603 Rev. 2Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul AlexandriaCAEN 9603
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI