Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CASTELUL VIEȚII S.R.L.

CASTELUL VIEȚII S.R.L.

CUI 39578221 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

CASTELUL VIEȚII S.R.L. are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+59,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 704,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9%

Marja netă calculată este 9% în 2025, față de 47,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 1,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+59,4% față de anul anterior2020: 202.0752022: 273.8832023: 522.2882024: 704.2432025: 1.122.874
Rezultat net 2025101,3 K lei-69,4% față de anul anterior2020: 153.3312022: 127.7772023: 230.9872024: 331.4402025: 101.329
Angajați 202512+500% față de anul anterior2023: 22024: 22025: 12
Capitaluri proprii 2025712,6 K lei-5,8% față de anul anterior2020: 200.1052022: 423.2562023: 654.2442024: 756.3352025: 712.609
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0561 K1 mil.2020: 202,1 K lei202,1 K20202022: 273,9 K lei273,9 K20222023: 522,3 K lei522,3 K20232024: 704,2 K lei704,2 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,9%75,9%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: 75,9%75,9%20202022: 46,7%46,7%20222023: 44,2%44,2%20232024: 47,1%47,1%20242025: 9%9%2025

Cifra de afaceri: +59,4% față de anul anterior. Marja netă: 9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii712,6 K lei-5,8% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei-12% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri522,3 K lei704,2 K lei1,1 mil. lei+59,4% față de anul anterior
Rezultat net231 K lei331,4 K lei101,3 K lei-69,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii654,2 K lei756,3 K lei712,6 K lei-5,8% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei1,6 mil. lei1,4 mil. lei-12% față de anul anterior
Creanțe39,6 K lei43,1 K lei1,6 K lei-96,3% față de anul anterior
Angajați2212+500% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9%22,8%n=12.33447,1%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)33,7%53,7%n=12.90632,2%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)66,3%44,7%n=12.90667,8%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)97,4%75,1%n=12.90678,2%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,8%3%n=12.90314,1%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,2%11,9%n=11.73043,8%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,04×0,71×n=14.8060,32×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,52 zile101,48 zilen=11.66422,04 zile87,21 zilen=10.932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36013,66 zile7,73 zilen=5.0661,53 zile7,77 zilen=4.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați93.573 lei238.022 lein=8.120352.122 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.122.874
Rezultat net
101.329
Angajați
12
Datorii
1.401.894
Active imobilizate
2.060.334
Active circulante
54.169
Capitaluri proprii
712.609
Venituri totale
1.540.753
Cheltuieli totale
1.405.280
Stocuri
42.616
Creanțe
1.615
Casă și conturi la bănci
9.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
704.243
Rezultat net
331.440
Angajați
2
Datorii
1.592.548
Active imobilizate
1.836.415
Active circulante
512.468
Capitaluri proprii
756.335
Venituri totale
718.068
Cheltuieli totale
368.283
Stocuri
2.998
Creanțe
43.122
Casă și conturi la bănci
466.348
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
522.288
Rezultat net
230.987
Angajați
2
Datorii
1.318.199
Active imobilizate
1.888.371
Active circulante
84.072
Capitaluri proprii
654.244
Venituri totale
541.632
Cheltuieli totale
305.422
Stocuri
2.508
Creanțe
39.599
Casă și conturi la bănci
41.965
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.883
Rezultat net
127.777
Angajați
—
Datorii
1.574.405
Active imobilizate
1.921.352
Active circulante
76.309
Capitaluri proprii
423.256
Venituri totale
273.883
Cheltuieli totale
137.889
Stocuri
—
Creanțe
74.438
Casă și conturi la bănci
1.871
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.075
Rezultat net
153.331
Angajați
—
Datorii
1.700.827
Active imobilizate
1.862.099
Active circulante
38.833
Capitaluri proprii
200.105
Venituri totale
203.157
Cheltuieli totale
43.883
Stocuri
—
Creanțe
892
Casă și conturi la bănci
37.941
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39578221
Număr de înregistrare
J2018002931123
Înmatriculare
4 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018002931123
Formă juridică
SRL
Sediu social
TĂUTULUI 232 Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TĂUTULUI 232 Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 iulie 2018
Înregistrare fiscală
25 martie 2026
Telefon
0755132382 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUZAS ANA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CASTELUL VIEŢII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.07.2018
Înregistrare fiscală
4 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018002931123
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0755132382 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. TĂUTULUI, NR.232
Cod poștal fiscal
407280
Strada sediului
Str. Tăutului
Numărul sediului
232
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407280
Strada domiciliului fiscal
Str. Tăutului
Numărul domiciliului fiscal
232
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8891 Rev. 3Activități de îngrijire zilnică pentru copii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI