Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/CĂTĂ CARS DB S.R.L.

CĂTĂ CARS DB S.R.L.

CUI 32342052 · SRL· Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

CĂTĂ CARS DB S.R.L. are sediul în Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 42,1 mil. lei, față de 45,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6%

Marja netă calculată este 6% în 2025, față de 8,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+168,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202542,1 mil. lei-7,3% față de anul anterior2020: 22.048.0462021: 27.311.0962022: 36.460.7562023: 48.525.8422024: 45.462.7652025: 42.130.662
Rezultat net 20252,5 mil. lei-31,6% față de anul anterior2020: 534.9012021: 930.8712022: 1.346.7382023: 2.629.4312024: 3.677.8232025: 2.513.923
Angajați 20257-12,5% față de anul anterior2020: 52021: 72022: 72023: 62024: 82025: 7
Capitaluri proprii 202511,7 mil. lei+27,4% față de anul anterior2020: 1.532.8992021: 2.463.7702022: 2.880.5082023: 5.509.9392024: 9.187.7622025: 11.701.685
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 mil.49 mil.2020: 22 mil. lei22 mil.20202021: 27,3 mil. lei27,3 mil.20212022: 36,5 mil. lei36,5 mil.20222023: 48,5 mil. lei48,5 mil.20232024: 45,5 mil. lei45,5 mil.20242025: 42,1 mil. lei42,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4%8,1%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=46912020: 2,4%2,4%20202021: 3,4%3,4%20212022: 3,7%3,7%20222023: 5,4%5,4%20232024: 8,1%8,1%20242025: 6%6%2025

Cifra de afaceri: -7,3% față de anul anterior. Marja netă: 6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii11,7 mil. lei+27,4% față de anul anterior
Datorii5,9 mil. lei-43% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri48,5 mil. lei45,5 mil. lei42,1 mil. lei-7,3% față de anul anterior
Rezultat net2,6 mil. lei3,7 mil. lei2,5 mil. lei-31,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,5 mil. lei9,2 mil. lei11,7 mil. lei+27,4% față de anul anterior
Datorii8,5 mil. lei10,3 mil. lei5,9 mil. lei-43% față de anul anterior
Creanțe594,4 K lei482,1 K lei1,3 mil. lei+168,3% față de anul anterior
Angajați687-12,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6%5,1%n=4.6918,1%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,7%31,6%n=4.06647,7%36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,5%68,1%n=4.06653,6%63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14%11%n=4.06613,4%11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)14,3%4,3%n=4.06619,1%4,6%n=4.303
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive21,5%21%n=4.27940%21,1%n=4.534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,57×1,1×n=5.9801,61×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,05 zile69,22 zilen=4.5543,82 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36080,17 zile67,46 zilen=4.074109,32 zile70,02 zilen=4.254
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați6.018.666 lei443.847 lein=3.3565.682.846 lei414.316 lein=3.672

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.130.662
Rezultat net
2.513.923
Angajați
7
Datorii
5.881.140
Active imobilizate
2.452.067
Active circulante
15.095.514
Capitaluri proprii
11.701.685
Venituri totale
42.203.142
Cheltuieli totale
39.325.022
Stocuri
9.382.469
Creanțe
1.293.247
Casă și conturi la bănci
4.419.798
Cheltuieli în avans
35.244
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.462.765
Rezultat net
3.677.823
Angajați
8
Datorii
10.318.813
Active imobilizate
2.583.682
Active circulante
16.661.310
Capitaluri proprii
9.187.762
Venituri totale
46.143.599
Cheltuieli totale
41.907.695
Stocuri
13.806.136
Creanțe
482.084
Casă și conturi la bănci
2.373.090
Cheltuieli în avans
261.583
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.525.842
Rezultat net
2.629.431
Angajați
6
Datorii
8.488.236
Active imobilizate
2.128.330
Active circulante
11.869.845
Capitaluri proprii
5.509.939
Venituri totale
48.749.422
Cheltuieli totale
45.739.970
Stocuri
11.196.035
Creanțe
594.412
Casă și conturi la bănci
79.398
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.460.756
Rezultat net
1.346.738
Angajați
7
Datorii
7.636.069
Active imobilizate
1.681.189
Active circulante
8.835.388
Capitaluri proprii
2.880.508
Venituri totale
36.896.917
Cheltuieli totale
35.359.942
Stocuri
8.208.216
Creanțe
479.458
Casă și conturi la bănci
147.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.311.096
Rezultat net
930.871
Angajați
7
Datorii
5.217.246
Active imobilizate
1.494.076
Active circulante
6.186.940
Capitaluri proprii
2.463.770
Venituri totale
27.562.462
Cheltuieli totale
26.495.279
Stocuri
4.792.087
Creanțe
553.600
Casă și conturi la bănci
841.253
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.048.046
Rezultat net
534.901
Angajați
5
Datorii
6.051.882
Active imobilizate
1.291.055
Active circulante
6.293.726
Capitaluri proprii
1.532.899
Venituri totale
22.147.050
Cheltuieli totale
21.518.957
Stocuri
5.105.112
Creanțe
247.501
Casă și conturi la bănci
941.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-10-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32342052
Număr de înregistrare
J2013000629153
Înmatriculare
10 octombrie 2013
EUID
ROONRC.J2013000629153
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea Sinaia L150 Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Aleea Sinaia L150 Aninoasa DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 octombrie 2013
Înregistrare fiscală
23 mai 2025
Telefon
0724287665 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUNGU CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
CĂTĂ CARS DB S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.10.2013
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000629153
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0724287665 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT ANINOASA COM. ANINOASA, STR. ALEEA SINAIA, NR.L150
Cod poștal fiscal
137005
Strada sediului
Str. Aleea Sinaia
Numărul sediului
L150
Localitatea sediului
Sat Aninoasa Com. Aninoasa
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137005
Strada domiciliului fiscal
Str. Aleea Sinaia
Numărul domiciliului fiscal
L150
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Aninoasa Com. Aninoasa
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137005

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 octombrie 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
18 octombrie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Directia de Salubritate1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

ORASUL FIENI (PRIMARIA)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Vehicule utilitare (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 decembrie 2025Achiziție directă

OPEL MOVANO DOKA BASCULABIL 2.3CDTI 6LOCURI

Autoritate: ORASUL FIENI (PRIMARIA)

CPV 34144700-5 — Vehicule utilitare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34144700-5

Vezi detaliile atribuirii →
117.504 leiValoare publicată
21 august 2025Achiziție directă

Furnizare IVECO 35C14 BASCULABIL

Autoritate: Directia de Salubritate

CPV 34144700-5 — Vehicule utilitare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34144700-5

Vezi detaliile atribuirii →
243.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Dâmbovița

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

8 înregistrări · valoare publicată 10.028.512 lei · 14 martie 2022–24 mai 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS24 mai 2024 · SA.113044/2024 · 3.240.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS24 mai 2024 · SA.113044/2024 · 333.855 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 214 decembrie 2023 · SA.105503/2022 · 132.763 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 214 decembrie 2023 · SA.105503/2022 · 1.170.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 222 decembrie 2022 · SA.105503/2022 · 391.228 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 222 decembrie 2022 · SA.105503/2022 · 2.610.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1914 martie 2022 · SA.100996/2021 · 2.000.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1914 martie 2022 · SA.100996/2021 · 150.667 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Aninoasa, Comuna AninoasaCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI